Страница 2 от 5 ПървиПърви 1 2 3 4 5 ПоследенПоследен
Резултати 21 до 40 от 93

Тема: Някой да се страхува от високото?

Място
    София
    Публикации
    1,226
    Точки (при гласуване)
    18

По подразбиране До: Някой да се страхува от високото?

Цитат Мнение на Emil (0n4o) Преглед на публикациите
    Един изглед от 150м
    Я кажи от кой ТЕЦ е това?
    Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
    LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
    Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

Място
    София
    Публикации
    153
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на Еmil Преглед на публикациите
    Множко метрите, бе...

А за мен най-куриозна беше една проверка след предписание от РИОСВ. Инспекторът беше толкова надъхан, че се качи до покрива по външните пожарни стълби(отвесно-право нагоре), за да види дали съм поставил филтърна система на химическата аспирация. Изчака ме да се кача до горе, за да не му падна на главата и след малко цъфна! Мислех, че ще се откаже, но не би! Не беше толкова високо, но все пак пети етаж по отвесни стълби и без никакъв стимул... направо ми се издигна в очите.(Тук има ли служители на тази инспекция?)
    Не съм работила в РИОСВ, но няколко години работих с тях - с всичките, от цялата страна. А това 'направо ми се издигна в очите' искрено ме разсмя.. Навсякъде има ентусиасти...
    Аз също се страхувам от високото, но явно не достатъчно, защото съм се качвала на една от онези огромни цистерни за съхранение на горива в Лукойл - по външните стълбички. Нагоре - добре, но като стигнах до върха и като погледнах в р-ра /беше празен в момента/ и оттам едни изпарения и миризми.. и като ми се зави един свят.. Сега като се сетя и ми се разтреперват гащите.. Едвам слязох, но все пак успях, въпреки, че ми се подгъваха краката по стълбичките надолу..

Публикации
    265
    Точки (при гласуване)
    11

Бих се качил да пробвам нервната ми система и адреналина до какви нива ще стигне.Страшно е само смъртта щот за там билета е сигурен, другото е ниво на филма който ще си набие всеки преди да се качи на такава височина.

Място
    Стара Загора
    Публикации
    1,487
    Точки (при гласуване)
    15

Не трябваше въобще да надничам в темата. Изпотиха ми се дланите само като погледнах снимките. Аз на виенското колело в Пратера едвам устисках...
    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

icerunner е офлайн Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    Плана
    Публикации
    2,782
    Точки (при гласуване)
    30

За клатене - клати се, ако ти си я разклатиш. Ако внимаваш малко почти не се усеща. Все пак е укрепена с няколко десетки въжета. Другото е, че имахме голям късмет с времето. Пълно безветрие и нормални температури. Предвид, че се намира в Латвия, на няколко км. от Балтийско море и на няколко градуса от 60-тия парлел, в средата на декември... късмет пълен. Само дето се съмва към 10 и мръква в 3 следобяд, та и на челници се покатерихме
    А иначе височината не е рекорд. Работил съм на върха на 325 метровия комин на МДК Пирдоп. Но там самата конструкция е много голяма и не е същото... тук нищо под краката не ти "пречи" на въздушното усещане

Ето и една снимка на въпросния комин:

Място
    София
    Публикации
    167
    Точки (при гласуване)
    13

Абе то и мене са ме качвали с високоповдигач в склада, да монтирам оборудване на 10 метра височина и си е приключение.

За тея 105 метра или някой комин незнам дали ще ми стиска . Един път ме хвана страх, дори когато се возих в кола на връщане, по пътя през Лъки към Асеновград. Дето пътя се движи по билото на балкана, гледката е невероятна а за някои хора си е ежедневие .

За клатенето, на повдигача всяко едно по рязко движение го разклаща и трябва да се движиш като космонавт (астронавт по хамерикански). Бавно и премерено, дори изправянето си онема поне 10 секунди. Единствената причина да не изкрещя с пълна сила, че искам да сляза, беше че нямаше кой друг да свърши работата .

А бяха само 10 метра ... .
    LZ1VWW

Място
    Пловдив
    Публикации
    415
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на Радослав Райчев Преглед на публикациите
    Я кажи от кой ТЕЦ е това?
    Третата площадка на ТЕЦ 2-Марица изток.Има 6 площадки-на всеки 50 метра...

Следващата е яз.Батак отвисоко,замръзнал...
    Прикачени картинки Прикачени картинки    
    0+

Място
    Варна
    Публикации
    2,123
    Точки (при гласуване)
    22

Като бях първи клас съм се качвал на кран, по една таква стълба като тези в Русия. Сега се чудя, къде им е бил акъла на родителите ми да ме пускат. Честно знам ли че съм обезопасен, не ме е страх. Преди 20-тина години не ме беше страх и необезопасен, ама сега съм по-отговорен - имам семейство. Това плаши.
    Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
    Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

Място
    Шумен
    Публикации
    148
    Точки (при гласуване)
    11

Aбе не е за всеки тва, високото...И аз се смръзвам, т....ите ми чак в корема се качват... На ''Калиакра'' успяха да ме качат само на най долната рея на фока- и то само веднаж, а другия път на безумна храброст бе като се качих на един от ония високите кранове в кораборемонтния, щото ''свалях" кранистката...след това катерене , обаче, реших че връзката ни няма бъдеще
    Шапка ви свалям, момчета за смелостта
    Руският шофьор нарича "път", мястото през което възнамерява да мине.
    ...Българския коледен дух е духът на заклано прасе...[COLOR="#008000"][/COLOR]

Място
    Плевен
    Публикации
    1,946
    Точки (при гласуване)
    16

аз няма страх от високо
    като бях в първи клас ,/с кой акъл наще са ме пуснали / с едни аверчета се качвахме на учебната сонда на края на дъбник,верно,че не е висока,но все пак 50м..също така искам да се кача на комина на тец-а в Плевен, ;( но май ще остане несбъдната мечта,...

Място
    София
    Публикации
    2,729
    Точки (при гласуване)
    29

Едно време се качвах по покривите и навръх Нова Година да слагам антени или да ги поправям... Ама сега гледам и въженце да има, пък и не се навивам лесно
    Show must go on!

Място
    Пловдив
    Публикации
    395
    Точки (при гласуване)
    0

Аз бих се качила, умирам от бъз, но мога да го преодолея, макар и повръщайки, не мога да си позволя да взема някой ден да умра без запетайки, защото много бих се нервила в небитието колко тъпа съм била наистина, не правейки нищо, освен да плета на една кука. Разбира се съм комерсиална, защото.....така....... и ако ми платят качествено, ще го направя освен заради клатенето.

Място
    България
    Публикации
    59
    Точки (при гласуване)
    10

С автомат да ме карат,не бих се качил...
    Ако не знаеш-питай,като знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване -...много!!!:wink:

Място
    Пловдив
    Публикации
    4,007
    Точки (при гласуване)
    23

Спускал съм "рапел" от покривите на блокове, но на тая "кекава" антена не бих се покатерил. Иначе ме е страх от високото, ама тогава никой не ме и питаше. След третия път вече не ми пукаше. Не знам как се нарича тоя ефект при психолозите, но е факт. Да не говорим, че от втория етаж ми изглеждаше далеч по- страшно, отколкото от дванайсетия. Абе... сбъркана работа.

NIKSD е офлайн
    Николай Александров
    Старши участник | ОС || +ПЛ |
    Място
    San Diego, California
    Публикации
    5,196
    Точки (при гласуване)
    29

Мразя високото ама понеже съм "капитана" все на мене ми се пада. За да и интересно, като сме на ход, при нас мачтата те вее насам-натам, по някога си стои и по 30 градуса наклон... Е заради всичките тези интересни моменти, гащите и чорапите са ми винаги бежови или кафеви. Няма да се излагам я, нали съм капитан!

Това на снимката е 22 метра и още на средата ми идва много. На ония комини да се кача- трябва наистина да потъва теца за да се кача /ааа те тецовете не потъват, значи няма качване/
    Вие сте ЛУДИ. Що не си пиете хапчетата бе?
    "Докато има търпимост към всичко извън правилата, нещата ще са така."- Джамбазов
    Приста-НЕ! Виж тази тема-
    https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=138197

Място
    Пловдив
    Публикации
    4,007
    Точки (при гласуване)
    23

Е па, на клатеща се мачта.... ъпсурт. Нищо че отдолу била вода, било по- меко. Ей, сбъркан свят.Тая вечер ще падам от леглото на сън, то се видяло.

Място
    Пловдив
    Публикации
    395
    Точки (при гласуване)
    0

Защо пък не, скоро един много истински човек ми каза...не се страхувай, ако се страхуваш винаги - никога няма да живееш. Това е като да скочиш с бънджи, важното е се спасиш от илюзията, че си безсмъртен и просто да се изкефиш, макар да се опикаеш/сори/, докато се кефиш и макар и да се проклинаш после за щуротията. Но пък може и да си горд после със себе си, макар на никой да не му пука....важното е да си задоволен със собствената си победа.

Място
    София
    Публикации
    2,675
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на Dan7 Преглед на публикациите
    Защо пък не, скоро един много истински човек ми каза...не се страхувай, ако се страхуваш винаги - никога няма да живееш. Това е като да скочиш с бънджи, важното е се спасиш от илюзията, че си безсмъртен и просто да се изкефиш, макар да се опикаеш/сори/, докато се кефиш и макар и да се проклинаш после за щуротията. Но пък може и да си горд после със себе си, макар на никой да не му пука....важното е да си задоволен със собствената си победа.
    Излизаме от темата, но истинският човек не е бил много прав. Хората които не се страхуват са или луди или приключват бързо житейския си път. По-скоро - изпитвай страха си, колкото можеш по-често, така ще се чувстваш по-често ЖИВ. Но страха е полезен, защото те кара да "оцениш" това което си направил и те предпазва от глупостите, които можеш да извършиш. Ако не те е страх - няма какво да пребориш и няма защо да се радваш след това.
    Страхът е правопропорционален на кефа/адреналина.
    Казвам го от опит , особено за бънджи скоковете
    Per aspera ad astra.

NIKSD е офлайн
    Николай Александров
    Място
    San Diego, California
    Публикации
    5,196
    Точки (при гласуване)
    29

Цитат Мнение на Тропчо Преглед на публикациите
    Е па, на клатеща се мачта.... ъпсурт. Нищо че отдолу била вода, било по- меко. Ей, сбъркан свят.Тая вечер ще падам от леглото на сън, то се видяло.
    Чакай да ти обясня за "ъпсурт". Като те прекарат като мачка на улук и малко преди да ти се изцъклят очичките, забравяш за тая " ъпсурт" дума и "само нагоре и само напред".
    Проблема ти е не падането във водата, проблема е, че обикновенно ти висиш на последното въже, което става за вдигане на платно /последния фал/. То скъса ли се или го изтърват да се изниже с тебе във водата, останалите няма как да вдигнат платно и да се върнат да те вземат /говорим за духалка време/ Точно тогава мозъка ти не мисли /ако може да мисли де/ колко е високо, а колко е широко. Океан голям а и аз с плуването съм зле.
    Аз по принцип предпочитам да се катеря отколкото да бачкам лебедките долу, горе най-много да си счупя главата, долу си е отговорната работа. Не се случва често ама точно заради такива изпълнения не ни дават застраховка живот.
    Не си забравяйте кафевите гащи, колкото и да сте добри!
    "Докато има търпимост към всичко извън правилата, нещата ще са така."- Джамбазов

NIKSD е офлайн
    Николай Александров
    Място
    San Diego, California
    Публикации
    5,196
    Точки (при гласуване)
    29

Цитат Мнение на Ясен Преглед на публикациите
    Все си знаех, че сте пирати, ама това с гащите е официално признание.
    Чакай сега, аз никога не съм казвал, че не ползвам кафеви гащи. Хубавото посредата на океана е, че няма кой да те гледа какви ги вършиш. Вжен е крайния резултат. Много са ме питали "абе тебе не те ли е страх?" Ами даааа, страх ме е и то много и то доста често вече. Е какво да правя, гащите и... Другата алтернатива е да се завра в офис. Е няма как да стане!

Страница 2 от 5 ПървиПърви 1 2 3 4 5 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Някой от Хасково?
    От juST във форум Организиране на пътешествия и разходки с ATV
    Отговори: 6
    Последно мнение: 07-06-10, 17:25
  2. Някой ще ми обясни ли??
    От KPAHK във форум Спам, чат дискусии, всичко което не е за останалите форуми!
    Отговори: 2
    Последно мнение: 04-06-09, 17:22
  3. Някой спомня ли си?
    От Божидар Исаев във форум Разкази, случки, хумор, поздравления и игри
    Отговори: 2
    Последно мнение: 20-02-09, 16:14
  4. Някой знае ли??
    От Egold във форум DAIHATSU
    Отговори: 5
    Последно мнение: 13-04-08, 20:45

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми