Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой да се страхува от високото?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Някой да се страхува от високото?

    То, ако не те е поне малко страх, не е интересно
    Пък и липсата на страх не е здравословна... обикновено инцидентите стават с тези, които са спрели да изпитват това чуство и пропускат безопастноста
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #17
      До: Някой да се страхува от високото?

      Няма страшно,
      ние всеки месец обхождаме едни комини на едни ТЕЦ-ове и поддържаме газоанализаторна апаратура на непрекъснато следене на емисиите.
      Катериме се по вертикална стълба (на някои охладителни кули в горния край стълбата е с обратен наклон ...)

      Няма никакво значение дали ще паднеш от 20 или от 200 метра.
      Само във втория случай ще имаш малко повече време да се "насладиш" на безтегловността ...
      Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
      LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
      Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

      Коментар


      • #18
        До: Някой да се страхува от високото?

        Един изглед от 150м
        Прикачени файлове
        0+

        Коментар


        • #19
          До: Някой да се страхува от високото?

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          бих се качил, точно защото ме е страх.

          Клати ли се?
          Няма конструкция с такава височина, която да не се клати, знаеш Даже и високите блокове се поклащат, но не се усеща ... освен при земетресение, но това е друга тема.
          От 37 метра нагоре не съм се качвал. Първо не е имало къде, второ - не настоявам Тъкмо заради шибаното клатене, разваля ми кефа от гледките

          Познавам лично човек, който го хваща шубето като се качи на масата. И като казвам шубе - разбирай паника и гипсиране. Иначе си е мъжко момче.
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #20
            До: Някой да се страхува от високото?

            Аз само до 40 метра стигнах и ми стига толкова.
            Въпреки, че времето беше прекрасно и без вятър, горе се люшкаше здраво.

            П.С. Умирам от страх от високо, с кой акъл се качих и аз не знам.





            Това в дъното е Плевен

            Коментар


            • #21
              До: Някой да се страхува от високото?

              Първоначално публикуван от Emil (0n4o) Преглед на мнение
              Един изглед от 150м
              Я кажи от кой ТЕЦ е това?
              Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
              LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
              Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

              Коментар


              • #22
                До: Някой да се страхува от високото?

                Първоначално публикуван от Еmil Преглед на мнение
                Множко метрите, бе...

                А за мен най-куриозна беше една проверка след предписание от РИОСВ. Инспекторът беше толкова надъхан, че се качи до покрива по външните пожарни стълби(отвесно-право нагоре), за да види дали съм поставил филтърна система на химическата аспирация. Изчака ме да се кача до горе, за да не му падна на главата и след малко цъфна! Мислех, че ще се откаже, но не би! Не беше толкова високо, но все пак пети етаж по отвесни стълби и без никакъв стимул... направо ми се издигна в очите.(Тук има ли служители на тази инспекция?)
                Не съм работила в РИОСВ, но няколко години работих с тях - с всичките, от цялата страна. А това 'направо ми се издигна в очите' искрено ме разсмя.. Навсякъде има ентусиасти...
                Аз също се страхувам от високото, но явно не достатъчно, защото съм се качвала на една от онези огромни цистерни за съхранение на горива в Лукойл - по външните стълбички. Нагоре - добре, но като стигнах до върха и като погледнах в р-ра /беше празен в момента/ и оттам едни изпарения и миризми.. и като ми се зави един свят.. Сега като се сетя и ми се разтреперват гащите.. Едвам слязох, но все пак успях, въпреки, че ми се подгъваха краката по стълбичките надолу..
                Когато не знаеш какво да правиш, придай си угрижен вид и върви забързано!

                Коментар


                • #23
                  До: Някой да се страхува от високото?

                  Бих се качил да пробвам нервната ми система и адреналина до какви нива ще стигне.Страшно е само смъртта щот за там билета е сигурен, другото е ниво на филма който ще си набие всеки преди да се качи на такава височина.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Някой да се страхува от високото?

                    Не трябваше въобще да надничам в темата. Изпотиха ми се дланите само като погледнах снимките. Аз на виенското колело в Пратера едвам устисках...
                    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                    Коментар


                    • #25
                      До: Някой да се страхува от високото?

                      За клатене - клати се, ако ти си я разклатиш. Ако внимаваш малко почти не се усеща. Все пак е укрепена с няколко десетки въжета. Другото е, че имахме голям късмет с времето. Пълно безветрие и нормални температури. Предвид, че се намира в Латвия, на няколко км. от Балтийско море и на няколко градуса от 60-тия парлел, в средата на декември... късмет пълен. Само дето се съмва към 10 и мръква в 3 следобяд, та и на челници се покатерихме
                      А иначе височината не е рекорд. Работил съм на върха на 325 метровия комин на МДК Пирдоп. Но там самата конструкция е много голяма и не е същото... тук нищо под краката не ти "пречи" на въздушното усещане

                      Ето и една снимка на въпросния комин:

                      Technical Rescue Direct - life lies in courage
                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                      Коментар


                      • #26
                        До: Някой да се страхува от високото?

                        Абе то и мене са ме качвали с високоповдигач в склада, да монтирам оборудване на 10 метра височина и си е приключение.

                        За тея 105 метра или някой комин незнам дали ще ми стиска . Един път ме хвана страх, дори когато се возих в кола на връщане, по пътя през Лъки към Асеновград. Дето пътя се движи по билото на балкана, гледката е невероятна а за някои хора си е ежедневие .

                        За клатенето, на повдигача всяко едно по рязко движение го разклаща и трябва да се движиш като космонавт (астронавт по хамерикански). Бавно и премерено, дори изправянето си онема поне 10 секунди. Единствената причина да не изкрещя с пълна сила, че искам да сляза, беше че нямаше кой друг да свърши работата .

                        А бяха само 10 метра ... .
                        LZ1VWW

                        Коментар


                        • #27
                          До: Някой да се страхува от високото?

                          Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
                          Я кажи от кой ТЕЦ е това?
                          Третата площадка на ТЕЦ 2-Марица изток.Има 6 площадки-на всеки 50 метра...

                          Следващата е яз.Батак отвисоко,замръзнал...
                          Прикачени файлове
                          0+

                          Коментар


                          • #28
                            До: Някой да се страхува от високото?

                            Като бях първи клас съм се качвал на кран, по една таква стълба като тези в Русия. Сега се чудя, къде им е бил акъла на родителите ми да ме пускат. Честно знам ли че съм обезопасен, не ме е страх. Преди 20-тина години не ме беше страх и необезопасен, ама сега съм по-отговорен - имам семейство. Това плаши.
                            Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                            Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                            Коментар


                            • #29
                              До: Някой да се страхува от високото?

                              Aбе не е за всеки тва, високото...И аз се смръзвам, т....ите ми чак в корема се качват... На ''Калиакра'' успяха да ме качат само на най долната рея на фока- и то само веднаж, а другия път на безумна храброст бе като се качих на един от ония високите кранове в кораборемонтния, щото ''свалях" кранистката...след това катерене , обаче, реших че връзката ни няма бъдеще
                              Шапка ви свалям, момчета за смелостта
                              Руският шофьор нарича "път", мястото през което възнамерява да мине.
                              ...Българския коледен дух е духът на заклано прасе...[COLOR="#008000"][/COLOR]

                              Коментар


                              • #30
                                До: Някой да се страхува от високото?

                                аз няма страх от високо
                                като бях в първи клас ,/с кой акъл наще са ме пуснали / с едни аверчета се качвахме на учебната сонда на края на дъбник,верно,че не е висока,но все пак 50м..също така искам да се кача на комина на тец-а в Плевен, ;( но май ще остане несбъдната мечта,...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X