Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво избрахте за зимата, колеги

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Какво избрахте за зимата, колеги

    Хора, това за свещи в колата е съвсем сериозно. Няма да се майтапя с такива неща.
    Сега за спиране нанодолнище на леда. Сетих се че е на време нас ни обучавали да спираме в тези условия с чести къси натисканя на спирачна педал.По тоя начин самият процес на спиране се разкъсва на множество малки спирания, а не на едно дълго и често нуправляемо спиране.

    Коментар


    • #17
      До: Какво избрахте за зимата, колеги

      До Сибирски:
      ОК! Съгласен съм с накъсания спирачен път, но питането ми беше ако тръгне да поднася съответно предницата или задницата какво да се прави, че да излезнем от ситуацията или поне да сведем щетите до минимум, че аз имам точно такава ситуация: до къщата на родителите имам силен наклон около 150 метра и в края остър десен завой, от лявата страна, на който има солиден 2м висок дувар, а в същото време уличката е тясна колкото джипкато и като се кара плътно в дясно ( ако поднесе да може да се отреагира ) и от ляво ми остават по-малко от 1-1,2 метра...
      Моля за съвет от опитни и патили
      Opel Frontera 2000 [SIZE=3][COLOR=red][B]3,2[/B][/COLOR][/SIZE] V6 205 hp

      Коментар


      • #18
        До: Какво избрахте за зимата, колеги

        Носиш си 1-2 пакета морска сол и преди да го вземаш завоя, щом често минаваш просто поръсваш по следата.

        Коментар


        • #19
          До: Какво избрахте за зимата, колеги

          Първоначално публикуван от asspida Преглед на мнение
          До Сибирски:
          ОК! Съгласен съм с накъсания спирачен път, но питането ми беше ако тръгне да поднася съответно предницата или задницата какво да се прави, че да излезнем от ситуацията или поне да сведем щетите до минимум, че аз имам точно такава ситуация: до къщата на родителите имам силен наклон около 150 метра и в края остър десен завой, от лявата страна, на който има солиден 2м висок дувар, а в същото време уличката е тясна колкото джипкато и като се кара плътно в дясно ( ако поднесе да може да се отреагира ) и от ляво ми остават по-малко от 1-1,2 метра...
          Моля за съвет от опитни и патили
          От самото начало на спускането-ниска предавка без газ/моторна спирачка/,пускай на втора ако е голям лед-на първа може да угасне и да се сурне надолу.
          Аз бих спускал на моторна спирачка само на заден мост,с ниска скорост,в завоя решавам на момента-дали да дообера завоя по инерция или да се измъкна с малко газ и обратен волан.

          Коментар


          • #20
            До: Какво избрахте за зимата, колеги

            До Макс:
            Аз го спуснах на 1 предавка със съвсем лекичко пипване на спирачката от време на време, с включено 4х4 и се получи добре.
            Две питания:
            1. Защо предлагаш да се спуска само на задно ( аз като включа 4х4 и определено спуска наклон и в завой е много по-бавна и по-стабилна )?
            2. Кажи ако тръгне да поднася какво да я правя ( идва ми наакъла яко газ ) и след зида има вече разширение на пътя
            Opel Frontera 2000 [SIZE=3][COLOR=red][B]3,2[/B][/COLOR][/SIZE] V6 205 hp

            Коментар


            • #21
              До: Какво избрахте за зимата, колеги

              Те ти сега, аналогичен случай.Мналата зима в Киноцентъра има една много шашава улица, около 40-50 метра мнооого тясна и стръмна и завършва с Т-образно кръстовище, и ШАХ.Спускане на 1-ва и около 10 метра преди кръстовището колата започна да си се пързаля както си трябва. Натискане на съединител колкото да позасили малко и да се изправи след което дръпнах ръчната и пуснах съединителя с малко газ и тя милата си зави се едно е на сухо. НО това е частен случай,очаквах колата да занесе.

              Коментар


              • #22
                До: Какво избрахте за зимата, колеги

                В наше село понеже няма кой да изчисти снега и стои до напролет,тука се кара така,понеже има 3-4гадни баира и всеки на ден ги минава поне по 1-2пъти.
                ниска скорост,никакви спирачки -занася на секундата,спускат се спокойно на 1ва скорост и няма ядове,
                Имаше и едни луди дето го минават с вратите напред,но това в друга тема.
                А ако колата е със задно,един чувал 25кг. брашно оправя нещата,все едно с вериги.
                Зимата правилата са няколко-ниски предавки,никакви спирачки

                Коментар


                • #23
                  До: Какво избрахте за зимата, колеги

                  Първоначално публикуван от asspida Преглед на мнение
                  До Макс:
                  Аз го спуснах на 1 предавка със съвсем лекичко пипване на спирачката от време на време, с включено 4х4 и се получи добре.
                  Две питания:
                  1. Защо предлагаш да се спуска само на задно ( аз като включа 4х4 и определено спуска наклон и в завой е много по-бавна и по-стабилна )?
                  2. Кажи ако тръгне да поднася какво да я правя ( идва ми наакъла яко газ ) и след зида има вече разширение на пътя
                  В пълноприводен режим,ако тръгне да се маха от пътя няма какво да правиш-да я оправяш в пътя с обратен волан и прочее.Яко газ го забрави-влизане в посоката на поднасяне и после да насочиш предницата в правилната посока е друга работа.
                  А и хората писаха по въпроса-практика!
                  Може и да не го списвам правилно метода,но с подобен/като описания/ съм се пускал доста пъти с всякакви камиони от връх Шипка до Габрово/чист лед/.
                  Последно редактирано от maxxx; 22-12-09, 22:38.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Какво избрахте за зимата, колеги

                    На 4х4 само със съединителя можеш да коригираш поднасянето. Ако спускаш, можеш да пробваш на 1-2 бавна с малко газ и НИКАКВИ спирачки. Аз така обикновено спускам по кални баири. Но точна рецепта можеш само ти да си намериш. Никой не знае точното място, твоето возило и маниери на шофиране, за да ти даде шаблон.
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X