Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регулиране торсиони

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Регулиране торсиони

    Още по първа точка имаме греда - гумите са 2 по 2 и това също най-вероятно има принос към ситуацията! През уикенда ще направя тези замервания + диаметъра на гумите отпред и отзад, че почнах нова работа и се прибирам по тъмно!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

    Коментар


    • #32
      От: Регулиране торсиони

      Значи при четири гуми с еднакво налягане 2.0 атм. и диаметър 73,5 см разстоянията под арките са:

      ПЛ - 80,6 см
      ПД - 80,3 см
      ЗЛ - 84,5 см
      ЗД - 85 см

      Под гредата отпред има 18 см, а под дифа отзад 21см. Въпросните размери А и В май няма да мога да ги измеря днес, защото съм на вилата и нямам никакви ключове!
      Honda XL600LM, 1987
      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

      Коментар


      • #33
        От: Регулиране торсиони

        Имаш 4 см разлика между предница и задница. Определено трябва да си вдигнеш предницата.
        Като премериш А и В ще го мислим.
        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

        Коментар


        • #34
          От: Регулиране торсиони

          Колега, а сигурен ли си, че трябва да са еднакви?! Повечето коли си имат наклон напред.
          Honda XL600LM, 1987
          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

          Коментар


          • #35
            От: Регулиране торсиони

            За съжаление няма информация за височината на задното окачване. Ако не те устройва този метод, просто си измери А и Б и докарай разликата до около 139мм.
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • #36
              От: Регулиране торсиони

              Най-сетне намерих време да замеря тези пусти А=27см и В=17см, демек тайното число Z беше 10см. Намерих от руските сайтове и друг ориентир за стандартната височина на ОФБ - разстоянието между гумения тампон и леглото в което опира трябва да е 22мм. При мен беше към 15мм и това допълнително ме убеди, че нещата не са наред. Руснаците плашеха, че болтовете се въртят трудничко, но мойте се движеха доста леко с рамо от 30см. Врътнах общо 4 пълни оборота на всеки и под арките стана по 84см, размера А стана 29см, а тайното число се увеличи до 12см. Тампоните също направиха 22мм, затова реших да спра дотук и да не гоня тези 14см, което означаваше още по 4 оборота и със сигурност по-висока предница от задницата! Гредата под двигателя стана 20см и тук имам един въпрос: реално клиренса отпред се увеличи с 2см, а купето се вдигна с 4см - това колко лифт е 2 или 4? Полуоските още не са се хоризонтирали съвсем и имат лек наклон към дифа, демек би трябвало да мога да си карам така без да пипам никакви сходимости и други простотии? Интересно, но чак сега обърнах внимание, че и нивото на всички течности в мотора стана успоредно на всякакви делители в съдовете след повдигането - най-вероятно @Alexfield беше прав за тези 4см за което му благодаря!
              Honda XL600LM, 1987
              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

              Коментар


              • #37
                От: Регулиране торсиони

                Приятно съм изненадан от возията след повдигането - преди на всеки легнал полицай подскачаше яко, а сега плавно ги прегазва! Чудя се кой би свалил предницата надолу и с каква цел или пък торсионите са се изморили за тези 12 години?!
                Honda XL600LM, 1987
                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                Коментар


                • #38
                  От: Регулиране торсиони

                  Някой може ли да отвори ръководството от първия пост ? На мен ен ми се отваря! От скоро съм собственик на Фронтера А мисля , но отзад е с пружини а не с ресьори. Смених пружините отзад защото едната беше счупена и всички амортисьори защото се клатеше катоп патка , първо задни и после предни Резултата след новите пружини е , че задницата сега стои вирната спрямо предницата искам да натегна торсионите и търся ръководство защото мисля сам да си го правя. Така като гледам мога да сложа и едни подложки 5см на пружините не е никак трудно ако така и така ще натягам торсиони да повдигна малко! )Ако някой направи някоя снимка или има друго ръководство ще съм му благодарен!

                  Коментар


                  • #39
                    След четири години гледам пак се наклонила колата към шофьорската страна - под лявата арка 82.5 , под дясната 83.5. Врътнах 3 оборота на болта на левия торсион и двете пак станаха 84 см. - тия торсиони нещо много кекави?! Преди седмица правих предница - шарнири горни и долни и втулки на горните носачи, след което отидох на стенд за сходимост а там взеха, че ми махнаха едната пластина /3.5мм/ за наклона на лявата гума за да влезе в норми. Това ме учуди и взех да мисля защо така и стигнах до торсиона - сега пак трябва да ходя до стенда и сигурно ще ми върнат пластината обратно на мястото й - нещо много съм изглупял напоследък!
                    Honda XL600LM, 1987
                    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                    Коментар


                    • #40
                      Сега виждам темата.
                      Последно през лятото на 2015 изравних нивото (като година преди това предницата беше повдигната с еднакво натягане от двете страни, че още бях лаик) от двете страни защото ми дърпаше наляо, след което всичко се оправи. Преди около половин година усетих, че почва пак да дърпа леко наляво, като стана по-отчетливо.
                      Като имам възможност пак ще изравня предницата, а може би и пак леко ще я повдигна, защото предполагам е увиснала и от дясно, макар и по-малко.
                      Това е на Мусо, а за проблема наскоро писах в темата за обслужване на модела.
                      Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 28-01-20, 23:55.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #41
                        Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                        .....тия торсиони нещо много кекави?! ....
                        Народът е казал : "И к@р душа носи" .
                        Искаш 20 годишна кошница да пружинира като нова , ама то е все едно на дедо ми да подскача като войнишкия .
                        Е сори , бате

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        ...Това е на Мусо....
                        ...а тука е на Фронтера

                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #42
                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          Сега виждам темата.
                          Последно през лятото на 2015 изравних нивото (като година преди това предницата беше повдигната с еднакво натягане от двете страни, че още бях лаик) от двете страни защото ми дърпаше наляо, след което всичко се оправи. Преди около половин година усетих, че почва пак да дърпа леко наляво, като стана по-отчетливо.
                          Като имам възможност пак ще изравня предницата, а може би и пак леко ще я повдигна, защото предполагам е увиснала и от дясно, макар и по-малко.
                          Това е на Мусо, а за проблема наскоро писах в темата за обслужване на модела.
                          Не мога да свикна с тези торсиони и все забравям, че щом можеш с просто въртене на един болт да променяш височината на предницата, това променя и наклона на колелото, а от там и дърпането наляво/надясно. Хем и левият фар беше паднал под десният - аз веднага реглаж, без да се замисля, че тази кола е малко по-особена! Е вчера си го върнах надолу, че сега беше щръкнал нагоре да свети в очите на хората!
                          Honda XL600LM, 1987
                          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                          Коментар


                          • #43

                            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение

                            ...а тука е на Фронтера
                            Ми аз за това съм написал, че говоря за Мусо.

                            Предницата е конструктивно еднаква и съм го споделил като резултат от употреба (а и на корекции следствие на същата) на дърта кошница набор на Фронтерите от миналият век, което пък може да е полезно за някой който има подобен проблем.

                            Владо, да не би да е скучно в нетехническите раздели ?!
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #44
                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение


                              Ми аз за това съм написал, че говоря за Мусо.

                              Предницата е конструктивно еднаква и съм го споделил като резултат от употреба (а и на корекции следствие на същата) на дърта кошница набор на Фронтерите от миналият век, което пък може да е полезно за някой който има подобен проблем.

                              Владо, да не би да е скучно в нетехническите раздели ?!
                              Що бре , намекваш , че тука у раздела за Фронтера немам работа ли ?
                              Ма аз имам 2 Фронтери в момента . Немам Мусо , а и идея немам ( както и повечето фронтераджии в раздела ) ква му е предницата .

                              ... а аз ако имах мусо , щех да започна тука така : "Колеги , понеже не всички знаете , че на Мусото предницата му е досущ като на Фронтерата , ше ви дам малко акъл : ... и после вече тъй и тъй и т.н. и т.н.

                              ..А и като технически грамотен човек ( мене кучета ме яли , аз преди години споменах понякакъв повод , че торсионът също е пружина , с което предизвиках мноо смях у некъв техничар) , та вече не претендирам да разбирам от техника ) , кво ше кажеш : торсионите на Фронтера кекави ли са ? Щото колегата до тоя извод е стигнал .
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • #45
                                Естествено, че торсионът е пружина, но за разлика от повечето, възможността за натягане, когато я има, може да компенсира умората до някъде.

                                Акъл спонтанно не виждам смисъл да раздавам, нито пък да ти давам наклон на темите, а просто направих адекватен на твоят коментар.

                                И да споделя още веднъж, предницата на Мусото е еднаква като принцип на работа, за което и съм споделил личен опит.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X