Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Oбслужване на RANGER

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: До: Oбслужване на RANGER

    Здравеи колега,

    След като се стигна до смяната на всички масла на джип-а ми Форд Рейнджър 2,5 Д 2005, отидох в Мото Пфое и там по каталог ми извадиха следното:

    за предния диф ми излезе 75W-90 по SAE ( а в аутодатата излезе 90 по SAE, та не знам вече какво да слагам - това не го смених
    За задния обаче 90 по SAE и след като го сипахме излезе 1,9 л. а не както е опоменато 2,85.
    Та какво масло да слагам в предия диф?


    Първоначално публикуван от divj Преглед на мнение
    Списък на належащите задачи в синтезиран вид предвид годините и пробега на пикапа:

    • Смяна на агренажен ремък (90х. км.) – ремък, ролка и обтяжна пружина (ако е разтеглена над 63 мм).
    • Регулировка на клапаните.
    • Смяна на трансмисионни масла:
    -масло с характеристики 75W-90 по SAE или GL4/GL5 по API
    -1,9лт. в предният диференциал; 3,2лт. в скоростната и 2лт. в раздавателната кутия
    -масло с характеристики 75W-90 или 75W-140 по SAE; или GL5 по API и добавка за LSD
    -2,85лт. в задният диференциал
    • Гресиране на карданите – молибден дисулфидна грес 0,4кг.
    • Смяна на спирачна течност (на 2 години) – DOT4
    • Смяна на антифриз (на 2 години) - 10лт. на етиленгликолова основа.
    • Обработка кухините на праговете с Tectyl - 1 флакон (не са херметични)
    VW Touareg R5 2005
    Ford Ranger 2.5 Double Cab 2005 Х 2 PC
    Ford Everest 2,5 2006
    Крис

    Коментар


    • #17
      От: До: Oбслужване на RANGER

      Здравей колега,
      няма място за притеснение, в аутодата е вписан необходимият вискозитетен клас лятно масло 90. На пазара се предлагат изключително всесезонни масла като със символ W се бележи зимният вискозитетен клас т. е. 75W-90 е всесезонно трансмисионно масло със зимен клас 75 и летен 90.
      Данните за вместимостта са от каталог за Форд Рейнджър след 2006г. там има леки промени в местата на пробките на диференциалите.
      Аз използвах :
      RAVENOL SLS SAE: 75W-140 API: GL 5 + LS за задния диференциал (1,85 лт.) и
      RAVENOL Vollsynt. Getriebeol VSG SAE: 75W-90 API: GL 5 / GL 4 за предния диференциал (1,4лт), скоростната(3,2лт) и раздавателната кутия(2,4лт).

      Коментар


      • #18
        От: До: Oбслужване на RANGER

        Големи Благодарности колега,

        едим ми казва - 90 друг 75W90 в мотопфое Люлин w90 a в Младост пък ЕСТЕСТВЕНО 75W90.
        то маправо луднах от това да си смениш маслото.

        Поздрави
        VW Touareg R5 2005
        Ford Ranger 2.5 Double Cab 2005 Х 2 PC
        Ford Everest 2,5 2006
        Крис

        Коментар


        • #19
          От: Oбслужване на RANGER

          SAE90 Значи лятно 90. 75W90 се брои всесезонно, тоест може да се кара и зиме, и лете. За нашите климатични условия - 75W90. Това са обикновени дифове, не са космически технологии. Разликата между двете (SAE90 и 75W90) e че SAE90 зимата става прекалено гъсто.

          Ако питаш мен, отзад сложи 75W140 за LSD пълна синтетика. На дифа ще му е по-добре (то не че с другото му е зле). Ако не ти се занимава с различни, и в предния и в задния можеш да сипеш пак от това. Аз друго вече не признавам, макар и за мойта джипка да дават 75W90.

          Разликите са предимно 2:
          1. Минералното като загрее става на водичка. Синтетичното не толкоз.
          2. Минералното като се смеси с водица става бозица. Синтетичното не толкоз.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Oбслужване на RANGER

            Преди два дни смених маслата на диференциали, скоростна и раздавателнна кутия в Мото Пфое. Мислех по фактурата да проверя какво са ми наляли и да сравня с информацията дадена от вас, но се оказа, че всичката информация е по каталожен номер. Мога ли да проверя по някакъв начин какво масло отговаря на този каталожен номер?

            п.п. И между другото сега като се загледах в сайта им имат програма 4+. Защо ли никой не ми го спомена в сервиза?

            Коментар


            • #21
              От: Oбслужване на RANGER

              1. Придворен доставчик на консумативи за Форд е Моторкрафт, но оглавява скъпата ценова листа. Мото Пфое предлагат Моторкрафт и по-ефтини консумативи. Всички консумативи отговарят на вътрешният каталожен номер. Прилагам каталожните номера които открих.
              http://www.auto-parts.spb.ru/cat/fo/...oSsyCObJZIzHV3
              Наименование ......................OSI ............. С .........Finish.................... MotorCraft
              ТРАНСМИССИОННО МАСЛО, WSD-M2C200-C AR ..97SX M2C200 ......................AA1045738
              ХИПОИДНО МАСЛО, ЗАДЕН МОСТ SRM-2C9102-A, SAE-90 AR 2L5J M2C9102 ...AA1197783
              ХИПОИДНО МАСЛО, ПРЕДЕН МОСТ SRM-2C9102-A, SAE-90 AR 2L5J M2C9102... AA1087899
              2. Относно въпроса за 4+
              Преди месец се наложи да подам жалба до комисия за защита на потребителите срещу фирма която рекламира промоционална услуга, а издава указание на служителите си да я представят за изчерпана и да предлагат само скъпите позиции.

              Коментар


              • #22
                От: Oбслужване на RANGER

                Тъй като не разбирам нищо от масла, ако е възможно да ми дадеш някакво инфо, дали всичко е ок. По фактура:
                1197783 Масло - 4 литра по 17.63 лв. без ДДС
                1045737 Трансм. масло - 5 литра по 35.18 лв. без ДДС
                Нямам идея кое къде е налято.

                Благодаря предварително.
                Последно редактирано от eratron; 17-02-11, 11:03.

                Коментар


                • #23
                  От: Oбслужване на RANGER

                  Според фактурата е налято:
                  4 лт. в двата диференциала - ХИПОИДНО МАСЛО, ЗАДЕН МОСТ SRM-2C9102-A, SAE-90 № 1197783
                  5 лт. в скоростната и раздавателната кутия ТРАНСМИССИОННО МАСЛО, WSD-M2C200-C 75W-90 № 1045737
                  Номерата отговарят на указаното в каталога.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Oбслужване на RANGER

                    Още едно въпросче относно обслужването. Има ли филтър на купето и , ако отговора е да - къде се намира?
                    Благодаря предварително на отзовалите се.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Oбслужване на RANGER

                      Няма.
                      Аз знам че нищо не знам,но други и това не знаят.

                      Коментар


                      • #26
                        От: До: Oбслужване на RANGER

                        Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                        техническо ръководство за мазда БТ 50
                        Имам същото на руски ама нещо не се разбирам с моето писи . Ако някой има нужда да сподели как да го кача .
                        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Oбслужване на RANGER

                          Здравейте , търся схема на задния мост на Рейнджър 2007 г ако има значение . Появи се някакъв шум и иска да се запозная съм устройството му за да бъда готов с решение за ремонт . Предполагам че са лагери защото се появява и изчезва . При подаване на газ изчезва при движение по нанадолнище по инерция и на скорост . Предварително благодаря на отзовалите се .
                          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Oбслужване на RANGER

                            http://www.fordcat.ru/shop/1/catalogue/124
                            http://bilpart.ru/ford/group/manufac...2007/model/124
                            Намерих нещо и сам . Надявам се да ви бъде полезно .
                            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Oбслужване на RANGER

                              Този който купих е 2005г. и също бучи нещо постоянно, усилвайки се със скоростта. Не мога да хвана от къде е.

                              Коментар


                              • #30
                                Здравейте колеги, от скоро съм собственик на форт рейджър 2003г,предстои ми обслужване, та въпросът ми е колко литра масло събира двигътеля и какво масло да му сложа. Двигатела е 2,5 109к.с.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X