Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със системата за бързо подгряване на Трупер 2.8 тд 88год.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със системата за бързо подгряване на Трупер 2.8 тд 88год.

    Здравейте, от скоро не ми работи системата за бързо подгряване. Преди сутрин след като натисках копчето за тази функция веднага се усещаше промяна в работата на двигателя. От скоро обаче като го натисна индикаторната лампа на копчето светва, но нищо не се променя. Проверих да не е от бушонче, но няма изгорели. От какво може да е, на какво да обърна внимание т.к. нямам никаква представа на какъв принцип функционира тази система. а и кои са и възлите. Благодаря !!!

  • #2
    До: Проблем със системата за бързо подгряване на Трупер 2.8 тд 88год.

    Провери подгрявната свещ във филтъра, дали е здрава.

    Коментар


    • #3
      До: Проблем със системата за бързо подгряване на Трупер 2.8 тд 88год.

      Тази система до колкото си спомням чрез жило затваря една клапа в изпускателните тръби. Провери дали при натискане на копчето жилото реагира т.е. дали се движи. Като вдигнеш капака то се вижда. Може просто да е нещо заяло и да има нужда от смазване.
      Don't hunt IF you can't kill
      първо 0883 после 333 накрая 448

      LZ1BGD

      Коментар


      • #4
        До: Проблем със системата за бързо подгряване на Трупер 2.8 тд 88год.

        Виж това:
        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=50482

        Коментар


        • #5
          До: Проблем със системата за бързо подгряване на Трупер 2.8 тд 88год.

          И аз имам един подобен въпрос :
          на моето Исузу има някъква букса на блока която ми прилича на нагревател за водата ,но незнам на колко волта деиства и как да го закача ???? Мисля че би имало ефект особенно сега в студовете ако някой знае нещо по въпроса ще съм му много благодарен да сподели с мен

          Коментар


          • #6
            До: Проблем със системата за бързо подгряване на Трупер 2.8 тд 88год.

            Навремето имах подобно нещо на ифата,беше си точно подгревател,бързовар бе брат
            работеше на 220в.Вечер опъвах един кабел от гаража и го включвах,сутринта водата в охладителната система беше топличка и дъргела палеше от раз.За мен беше супер готина джаджа имайки предвид за какво возило става въпрос.Виждал съм само още веднъж подобно нещо на един Форд Кортина от 68г.Предполагам,че и при теб е нещо подобно.Чувал съм ,че в северните страни са широко разпространени тези подгреватели.
            Дано съм ти бил полезен,желая успех
            Гори ама въри к'о мързи ви да наливате ли?

            Коментар


            • #7
              До: Проблем със системата за бързо подгряване на Трупер 2.8 тд 88год.

              Първоначално публикуван от Plamen Lilov Преглед на мнение
              Навремето имах подобно нещо на ифата,беше си точно подгревател,бързовар бе брат
              работеше на 220в.Вечер опъвах един кабел от гаража и го включвах,сутринта водата в охладителната система беше топличка и дъргела палеше от раз.За мен беше супер готина джаджа имайки предвид за какво возило става въпрос.Виждал съм само още веднъж подобно нещо на един Форд Кортина от 68г.Предполагам,че и при теб е нещо подобно.Чувал съм ,че в северните страни са широко разпространени тези подгреватели.
              Дано съм ти бил полезен,желая успех
              такива нагреватели на виетнамката имаме 2 бр
              но това е оригинално и би трябвало да е на 12 волта ,но не съм сигорен

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X