Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прекратяване регистрация в КАТ-София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прекратяване регистрация в КАТ-София

    Правил ли го е някой скоро?

    Искам да прекратя регистрацията на колата в КАТ-София. Няма да я предавам на вторични. Ще я разчаствам, и продавам на части.

    Моля, ако някой е извървял този път да напише какво е необходимо да се направи: документи, ходене до КАТ, данъчна служба и т.н.

    Мога ли след прекратяване на регистрацията да продам рамата или двигателя на някой, който да си ги регистрира? Ако може, как става?

    P.S. Намерих една наредба на сайта на КАТ-София в която пише, че може. Малко объркана ми се видя, и е последно актуализирана през 2002 г. Може да е стара.

    НАРЕДБА № I-45 от 24.03.2000 г. за регистрацията, отчета, пускането в движение и спирането от движение на моторните превозни средства и на ремаркетата, теглени от тях (Загл. изм. и доп. - ДВ, бр. 105 от 2002 г.) Издадена от министъра на вътрешните работи

  • #2
    До: Прекратяване регистрация в КАТ-София

    Върни в КАТ номерата и талона и я бракувай , от там ще ти издадат бележка за сваляне от отчет в данъчното .

    Коментар


    • #3
      До: Прекратяване регистрация в КАТ-София

      След бракуване на автомобила можеш да продадеш само двигатела, купето ако го продадеш новия собственик ще трябва да мине техно тест за да може да си го регистрира.
      НАРЕДБА № I-45 от няколко дена има изменения но може би още не са побликувани в сайта на КАТ. Прочетох измененията и най хубавото в тях е, че вече неактуалните рег. номера няма да се обявяват за издирване, примерно до сега ако преди 15 год. си продал старата лада която още се води на твое име и никой не плаща данъци, искаш да я бракуваш трябва да минеш през една процедура за обявяване на номерата за издирване и да чакаш месец а може и повече и да бягаш на пред на зад, Сега вече не е необходимо понеже тези номера са от стария тип и не са валидни за момента. Според мене това спестява доста нерви.
      Мисля че за останалите неща няма съществени промени.
      [URL="http://forum-lines.ru/"][img]http://forum-lines.ru/rez/ab99319.gif[/img][/URL]

      Коментар


      • #4
        До: Прекратяване регистрация в КАТ-София

        значи отивам с двата талона и рег. табели, подавам молба и готово?
        Преди година май искаха и бележка, че е предадена за вт. суровини?
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          До: Прекратяване регистрация в КАТ-София

          Здравейте колеги,

          Вчера, 28.12.2009 г. дерегистрирах от КАТ-София и отписах в общината моя автомобил Крайслер Вояджер 2.5 ТДИ 1997 г. Ще го продавам на части.

          Ето процедурите:
          1-во в КАТ- София:
          носих следните (всички) документи - голям и малък талон, 2 броя регистрационни номера, бележка за платен данък, талончето за преглед, застраховка ГО, лична карта, ако не сте собственик по талон нотариално пълномощно от собствени(ка/ците), за фирмени автомобили и копие на булстата на фирмата, нотариално пълномощно (от управляващия фирмата), протокол за бракуването на автомобила (това е и счетоводен документ), печат на фирмата.

          Наредих се на гишетата, където дават новите номера. Казах, че искам да дерегистрирам автомобил, защото е бракуван.
          Дадох:
          1. талоните (голям и малък);
          2. личната карта;
          3. копие на Булстата на фирмата;
          4. Протокол за бракуването на автомобила.
          Номерата на друго гише.
          Ако автомобила е на частно лице НЕ Е НЕОБХОДИМ НИКАКЪВ ПРОТОКОЛ ЗА БРАКУВАНЕ, НИТО ПРОТОКОЛ ОТ ВТОРИЧНИ СУРОВИНИ И Т.Н. Служителката ми написа заявление. Платих такса 3.00 лева.
          След това се наредих на гишета 3 или 7 в салона, където дават книжките и връчват наказателните постановления (без номерче за ред). Дадох номерата, заявлението заедно с документите от предното гише. Служителката перфорира големия талон, на него написа с флумастер СНЕТ ОТ ОТЧЕТ, дата и подпис и ми го върна. Малкия талон и номерата ги прибра. Не ми даде никаква служебна бележка. Може да дават служебна бележка ако талона е от старите, т.е. той е един и го вземат. Но в този случай незнам.

          2-ро в Общината, където се плащат данъците.
          Дадоха ми и попълних ДЕКЛАРАЦИЯ ЗА ОТПИСВАНЕ НА МПС. Заедно с копие на перфорирания талон и лична карта за проверка ги подадох на гишето. Друго на мен не ми искаха. Могат да поискат бележката за платен данък, нищо че информацията е на компютъра им. Ако не е платен, ще трябва да го платите до този момент. Могат да излязат и други неща за плащане, стари глоби, фишове и т.н. В някои общини искат бележка, че автомобила е предаден на вторични суровини, или ако не е ще трябва да напишете декларация, че ще го съхранявате в частен имот. Има се впредвид, че автомобила няма да стои паркиран на някоя улица или паркинг пред блок без номера.

          Това е. Сега ми предстои разчастване.

          Коментар


          • #6
            До: Прекратяване регистрация в КАТ-София

            В какво състояние е двигателят и колко пари ще струва?
            Не се увличай!
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • #7
              До: Прекратяване регистрация в КАТ-София

              Още не съм решил нищо за цени. След Нова Година ще му обърна внимание.
              Не можах да се преборя с проблема ангренажна верига. Качествен ремонт струва колкото половината кола, но без никаква гаранция. Ето затова реших да го продавам на части.
              За мотора (изключая ангренажа) мога да напиша следното. Автомобила го имам от 04/2006 г. Аз съм му навъртял 106 500 км., и съм заредил 8888 литра нафта (основно от Лукойл). Винаги е палил от раз. Никога не съм доливал масло. Според мен има поне още 100 000 км. ресурс, но тази ангренажна верига ми изяде главата.

              Колега bojitch, някъде във форума видях, че си постнал разчитане на VIN, може ли информация как става.
              Има ли разчитане на № на двигател, така както VIN-а?
              Ето номера на мотора: VM44B12451

              Коментар


              • #8
                До: Прекратяване регистрация в КАТ-София

                По номер, едва ли. Поне аз не съм срещал. Вероятно, по сервизни описания, ще има нещо за сериите двигатели.
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • #9
                  От: Прекратяване регистрация в КАТ-София

                  Стара тема, но я използвам да попитам, по-запознатите.
                  Казусът е следния: Предложиха ми да купят, стария ми МБ-123,240Д. на цена която ме устройва!
                  Купувачът иска, да е бракуван и му трябва перфорирания талон /моя е от старите-хартиените/ ,защото щял да изнася двигателя и други части в чужбина!
                  Мога ли да го бракувам,без да го предавам на вторични, като само го сваля от регистрация в КАТ,съответно върна номерата,запазя талона и след това го продам?
                  Какъв договор за продажбата /нотариално заверен ли/ трябва да направя,щом човека ще го изнася на части, извън страната?
                  След това бракуване , продажбата му трябва ли да я обявявам някъде?
                  И последно, може ли да има някаква уловка с вредни за мен последствия, от това изнасяне извън граница?
                  Може и глупави да ви се сторят въпросите, но когато не знам нещо, предпочитам да питам и чак след това да върша каквото и да било!
                  Благодаря ви предварително!
                  Последно редактирано от emicha1; 20-05-12, 20:04.
                  / HONDA-CR-V-IIг. -> 2.2 i-ctdi (N22A2) // HONDA-CR-V-IIIг. ->2.2 i-DTEC (N22B3)/

                  Коментар


                  • #10
                    От: Прекратяване регистрация в КАТ-София

                    Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                    Мога ли да го бракувам,без да го предавам на вторични, като само го сваля от регистрация в КАТ,съответно върна номерата,запазя талона и след това го продам?
                    Можеш.
                    Получаваш продупчен талон, с който новият собственик на двигателя може да го регистрира в България.
                    След бракуването, нито колата, нито части от нея нямат нужда от нотариално заверени договори. За двигателя може писмен договор, за другите части - не е нужен, те не подлежат и на регистрация.

                    Имай предвид, че кола без номера нямаш право да държиш на улицата и във всеки момент местната власт може да те глоби за това, а също и да ти я вдигне след 1 месец предупреждение с бележка върху самата кола.

                    Вредните последствия можеш да предотвратиш, като запазиш копие от договора, с който продаваш двигателя на някого.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Прекратяване регистрация в КАТ-София

                      Първоначално публикуван от emicha1 Преглед на мнение
                      Стара тема, но я използвам да попитам, по-запознатите.
                      ...
                      Автомобил се снема от отчет по няколко причини. Като негоден за употреба, по причина износ или, ако е откраднат. Когато е негоден за употреба се представя Свидетелството за регистрация или Регистрационния талон, ДК номерата, и документ за върнат за скрап автомобил. Ако автомобилът не е върнат за скрап, собственикът декларира, че автомобилът се намира в частен имот (демек няма право да го държи на улицата). В декларацията можеш да пишеш и това, че ще се продава на части. След като автомобилът е свален от отчет договора не трябва да е нотариално заверен (дори за цялото возило). Продажбата няма за какво да се обявява никъде. След като се свали от отчет обяви това и в Данъчна служба. В някои от тях е достатъчно да се представи перфорирания талон, в други изискват удостоверение от КАТ.
                      п.с. Най-добре ми се обади ако искаш, през работно време (документи се пишат от 7,30 до 15,45 часа).
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Прекратяване регистрация в КАТ-София

                        Колеги, към днешна дата как стоят нещата?
                        Има ли разлика м/у МПС Снето от отчет и МПС с прекратена регистрация? Някой може ли да даде дефиниции съответно за двете определения.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • #13
                          От: Прекратяване регистрация в КАТ-София

                          Аз миналия месец върнах номерата на катастрофирал автомобил. Написах, че ще го съхранявам в частен имот. Продупчиха ми талоните (и двата), написаха "Прекратена регистрация - частен имот" и ми ги върнаха.
                          Надявам се това да хвърля светлина върху питането ти.
                          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Прекратяване регистрация в КАТ-София

                            Правилният термин е "Прекратяване на регистрация". За останалито по-горе.
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Прекратяване регистрация в КАТ-София

                              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                              Аз миналия месец върнах номерата на катастрофирал автомобил. Написах, че ще го съхранявам в частен имот. Продупчиха ми талоните (и двата), написаха "Прекратена регистрация - частен имот" и ми ги върнаха.
                              Надявам се това да хвърля светлина върху питането ти.
                              За "частния имот" и за "тоталка" -та е ясно. Ма с прекратена регистрация в "частен имот" снето ли е от отчет, и когато е снето от отчет, това винаги ли е при случая прекратена регистрация - тоталка?
                              Всеки трети е шести

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X