Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ритуали на уважение към убития дивеч

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ритуали на уважение към убития дивеч

    Драги ловци, ние не сме касапи. Нашето занимание е най-древното за мъжете (след продължението на рода, разбира се). Опитайте се да почетете убития дивеч, преди да си помислите за дяловете и каймата. Моля ви.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    До: Ритуали на уважение към убития дивеч

    Призивът ми се струва доста безсмислен,имайки в предвид хората които пишат тук.
    Оставям го за сега да видим накъде ще тръгне.
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • #3
      До: Ритуали на уважение към убития дивеч

      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
      Драги ловци, ние не сме касапи. Нашето занимание е най-древното за мъжете (след продължението на рода, разбира се). Опитайте се да почетете убития дивеч, преди да си помислите за дяловете и каймата. Моля ви.
      Уважаеми колега, виждам, че сте се включили във форума едва преди няколко дни. Затова искам да ви кажа, че не е признак на добро отношение да отправяте подобни призиви с поучителен тон. И то към хора, които не познавате. Все пак не сте в детската градина.

      Коментар


      • #4
        До: Ритуали на уважение към убития дивеч

        Брои ли се за почит ако се хапне нещо от него на място?

        Не съм ловец, но кво да ви кажа... Аз съм против мъчителен начин на убиване и ако може да се "спести" нещо на животното, то нека се направи. От там нататък ква почит? Не сте някое племе, което убива, за да се нахрани. Вие реално го правите за удоволствие.
        http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

        Коментар


        • #5
          До: Ритуали на уважение към убития дивеч

          Първоначално публикуван от marin199 Преглед на мнение
          Брои ли се за почит ако се хапне нещо от него на място?

          Не съм ловец, но кво да ви кажа... Аз съм против мъчителен начин на убиване и ако може да се "спести" нещо на животното, то нека се направи. От там нататък ква почит? Не сте някое племе, което убива, за да се нахрани. Вие реално го правите за удоволствие.
          Има си ритуали изградени във времето.Отдаването на почит към убитото животно е ритуал не само у нас а и по света. А в почти цяла Европа та и по-на изток от нас ритуалът е идентичен.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • #6
            До: Ритуали на уважение към убития дивеч

            Тия ритуали винаги са ми изглеждали някак лицемерни. Да отнемеш нечий живот и след това да му засвидетелстваш уважение дори е един вид гавра. Както по-горе се каза, това може да е било актуално някога, когато човек се е изхранвал с лов и е смятал всяка светкавица за божия гняв, ама сега все пак сме в 21-вия век. И всъщност не са ли всички тия ритуали нищо повече от вратички за успокояване на гузни съвести? Всеки знае сам за себе си.

            Коментар


            • #7
              До: Ритуали на уважение към убития дивеч

              Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
              Уважаеми колега, виждам, че сте се включили във форума едва преди няколко дни. Затова искам да ви кажа, че не е признак на добро отношение да отправяте подобни призиви с поучителен тон. И то към хора, които не познавате. Все пак не сте в детската градина.
              Извинявам се на всички, разбрали призива ми по този начин.
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #8
                До: Ритуали на уважение към убития дивеч

                Съобщава, се (от ИАГ):

                Във връзка с чл. 23, ал. 4 от ППЗЛОД Ви информираме, че презаверката на ловните билети за календарната 2010г. ще започне от 10.12.2009г. в Държавните горски и ловни стопанства.

                Дата на обявата: 09.12.2009 г.
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #9
                  До: Ритуали на уважение към убития дивеч

                  Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                  Тия ритуали винаги са ми изглеждали някак лицемерни. Да отнемеш нечий живот и след това да му засвидетелстваш уважение дори е един вид гавра. Както по-горе се каза, това може да е било актуално някога, когато човек се е изхранвал с лов и е смятал всяка светкавица за божия гняв, ама сега все пак сме в 21-вия век. И всъщност не са ли всички тия ритуали нищо повече от вратички за успокояване на гузни съвести? Всеки знае сам за себе си.
                  +1
                  Смятам че по-важно е ловецът да положи грижи за подхранване и опазване на дивеча (особено в тези зимни условия), отколкото да къса клонки и да ги поставя в устата на вече убито животно, като по този начин увреждат още един представител на природата (дървото). Нямам нищо против традициите и ритуалите, но повечето ловци го правят чисто демонстративно, лицемерно и западно модно, отколкото по убеждения - подобно на ходенето на църква на Великден.
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Ритуали на уважение към убития дивеч

                    колеги в нашата дружинка не се спазват подобни ритуалил.Това на лошо ли е ?

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X