Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преработка на руска спасителна лодка.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Преработка на руска спасителна лодка.

    Аз си продължавам идеята за лодката.

    1. Взех си нова лоена набивка и я смених. както ме посъветвахте, 10-тина капки в минута.
    2.сложих и една помпа с поплавак и май реших проблема( или поне няма да му обръщам внимание)
    3. затворих двигателя в купия...и сега ще пробвам колко е тихо

    май обаче имам друг проблем. незнам как трябва да бъде но при монтажа на винта и валолинията ми направи впечатление че той на практика се движи напред-назад свободно. !?!? това значи че когато лодката върви натоварването идва на муфата?!?! възможно ли е този вал никаде да няма аксиално-радиален лагер ? това нормално ли е ?

    Някой има ли идея?

    Коментар


    • #47
      До: Преработка на руска спасителна лодка.

      Хм, ти ли я продаваш в мобиле.бг ?

      Коментар


      • #48
        До: Преработка на руска спасителна лодка.

        Ако обявата е от миналата година....вероятно съм аз. Никой не прояви интерс и затова се заех да си я направя както на мен си ми харесва.

        Коментар


        • #49
          От: До: Преработка на руска спасителна лодка.

          След дълго отсъствие пак съм на линия. Ако на някой все още му е любопитно как завърши тази одисея, ще пусна снимки и инфо да се посмеете.

          Коментар


          • #50
            От: Преработка на руска спасителна лодка.

            Давай
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #51
              От: Преработка на руска спасителна лодка.

              Крайно време е.
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #52
                От: Преработка на руска спасителна лодка.

                И така... Времето се затопли и след всичката информация, която бях събрал тук и не само тук запретнах ръкави. ( ще измисля някакъв начин да кача снимки ) И се започна. Направих си проект, почетох на тема хидродинамика, движение на флуиди и тн... Взех флекса и почнах. На практика оставих една гола черупка, и изградих изцяло нова надстройка, пауба, кокпит, направих си спалня на носа, баня + химическа тоалетна... стана като истинска. $ места за спане, голяма задна пауба със стъпала до водата. Безкрайни часове в заварки.... ( вече заварявам алуминиеви листове във въздуха над главата си ). Преправих изводите на муфата, нови тампони, обезшумяване, вентилация, вградих резервари и за гориво и за вода, прибори по таблото, светлини и тн.. пълна окомпектовка.
                И така, една мъглива майска утрин, камион, кран, разрешително за извънгабаритен товар..... и газ към Варна. На някой мостове минавахме на по 3-4 см. В крахна сметка следобеда лодката беше на вода. Групата уморена пи бира на задната пауба и по леглата. .
                От там започнаха 3 години с ежеседмични пътувания София- Варна...... събтно- неделни разходки, гмуркания и пак обратно. Стъкмих едно филмче за всичките подводни разходики.....и така лека полека поизчерпахме ресурса на лодката. В смисъл че обсега на плаване вече ми се струваше малък..... междувременно смених къщата, колата и жената...... и реших че така и така започвам на ново.. ще сменя и лодката. Пробвах се да я продавам.... но при предложения от по 5 000 лв... реших че тя като алуминий струва повече. Речено - сторено. Надин и се зарадва.... разпродадох оборудването на пърче и така приключи тази одисея.....
                Замислих се за ветроходна.... и то да стои в Гърция. Започнах събота неделя да ходя по Гърция и да си взимам под наем яхта да се возя. Преживях няколко 6-7 по бофорт с деца на борда.... , но това е въпрос на друга тема.
                В крайна сметка се сдобих с дете, и нормално че яхтат остана на заден план. (Сега обикалям с кемпер ). Детето расте и аз пак започнах да се оглеждам за нещо на платна. Мисля си в дългосрочен план да си взема нещо 45-50 футово с гръцка рефистрация и да си плавам. А до тогава съм се зачел в една тема за катамараните тип хоби, който да си влача на колата и събота-неделя да развявам платна я по язоририте, я по морето.....

                Та с две думи... така се развиха нещата с тази руска лодка... житейски урок, много пари върати на вторични суровини.... но както всички знаем...... кефа няма цена.

                Ето и линк към снимките.

                http://outdoor.snimka.bg/sea/n4.5158401

                А тук има видео

                https://youtu.be/SpT26lA8fxc
                Последно редактирано от outdoor; 23-09-19, 10:30.

                Коментар


                • #53
                  От: Преработка на руска спасителна лодка.

                  Човече, просто кефиш. Особено, че след толкова години реши да го споделиш тук. Комшията ми, казва, че на този свят един човек трябва да има и да следва две неща - деца и мечтите си. Ти вече имаш и двете.
                  Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                  Коментар


                  • #54
                    От: Преработка на руска спасителна лодка.

                    Чудно се е получило. И да отиде на скрап. Грях имаш.
                    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                    Коментар


                    • #55
                      Ето и цялото филмче. Тук повече се вижда от лодката, която сътворих. Приятно гледане !

                      https://www.youtube.com/watch?v=Pf_mkREr2Js&t=12s

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X