Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преработка на руска спасителна лодка.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Преработка на руска спасителна лодка.

    http://www.pbase.com/mainecruising/stuffing_box

    Ти си,виж колко подобно е това по снимките.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #32
      До: Преработка на руска спасителна лодка.

      sorry.. вместо BENZBOSS съм написал NISKD

      BENZBOSS ти си стршен... много благодаря. аз ровя сума ти време в тоя интернет и вадя некаква оскъдна инф... а ти за 1 час събра всичкото инфо.... остава и чертж на корпуса да ми намериш
      трябва да те черпя едно.... каквото пиеш.

      това за валолинията е почти точно. ..разликата е че при мен вала е направо на муфата...има само един висящ лагер в средата. няма го тоя редуктор... но както и да е.. това имам ...с това се оправям.

      засега муфата с която съм пдедава 1:2,2 двигателя го знаеш... 2,4 Д... винта...няма такива цифри и инф...вентилатор или не...това имам. а и все повече се убеждавам че май съм постигнал каквото може да се постига с тоя "леген" малко екстри като 12V и поплавак... на двигателя мисля да сложа кутия и вентилатор.... на паубата ена тръбна конструкция със брезент за сянка.... и това е... набивката ще си сменя със ново въже... 6-10 капки... и айде... на вода....

      много благодаря за съветите..

      Коментар


      • #33
        До: Преработка на руска спасителна лодка.

        Сега прочетох темата и ми стана интересно това за уплътнителите на вала. Лоените уплътнители са се ползвали масово преди доста годинки. Стефан е казал какво могат и от какво страдат. Но има и още неща, най-вече температурната им устойчивост. Вече се ползват специализирани уплътнителни шнурове или набивки. Прилагам линкче
        на една Българска фирма която произвежда такива набивки с които работя в момента и са качествени. Специално го ползвам за уплътняване на помпи транспортиращи солена вода, но тъй като солената вода е много коварна накрая ги сменихме и сложихме челни уплътнения. За съжаление последното за лодка май не става. Ето линка: http://www.finistra.com/html_source/index.htm
        Land Rover Defender 110SW 300tdi

        Коментар


        • #34
          До: Преработка на руска спасителна лодка.



          ето го оригиналния двигател... в гаража е. искаш да кажеш че е по-добре до го върна ?

          ако зумнеш този лик ще видиш и валолинията

          http://img682.imageshack.us/img682/2508/p1030151u.jpg


          може ли да понахалствам още малко със въпроси ?

          корпуса е " леген" който се клати и при най малкото вълнение.... ако и сложа " крила" ..стабилизатори или нещо по дължината на корпуса....ще намаля ли страничното клатене... или само ще си играя...

          Коментар


          • #35
            До: Преработка на руска спасителна лодка.

            ако на някой му е мерак да гледа ще кача снимки от момента на купуването до пълната и реставрация...
            На мен, давай снимки!

            Колкото за останалото- аз още в началото си го казах, сега след снимките ще се повторя- не се занимавай да пипаш винта. Стигнеш ли до 7 възла скорост, просто спри да даваш gas. Няма да се засили колко знае повече лодката, само нафта ще харчиш. Ако може тия 7 възла да ги правиш на малко по големи обороти на мотора ще е малко по добре ама не знам струва ли си разправията.

            За лоената набивка- зеленкото пластелинче, кълчища...и помпа на 12V. Тука има автоматични с поплавък, даже не ти се налага да я включваш, тя сама се оправя.
            За шума брат ми ти го каза- един капак на мотора и вентилатор да дърпа въздуха под капака навън /през маркуч и навън от лодката/. Продават /тук/ едно като дунапрен, негоримо, лепи се под капака за допълнителна шумоизолация.
            Сложи си и 2 вентилатора да вкарват въздух долу да не се душиш в тая жега.
            Въобще наблегни на комфорта- по-бърза няма да стане, а за мореходна, няма кой да те бие тебе.
            -дръж си дъното чисто, ако не си го боядисал с противообрастваща боя- направи го
            -дръж си винта чист

            Чакаме още снимки капитане!
            ааа и много ти отива каската


            Вентилатор за машинното. Работи с дни непрекъснато и не му дреме.

            http://www.westmarine.com/webapp/wcs...classNum=12111

            Автоматична помпа за трюма. Не си купувай малка!!! Колкото по голяма, толкова по добре. Аз по принцип под 3500 галона на час капацитет не слагам. Това, ако ще го слагаш, ще ти трябва и отделен акумулатор за палене на мотора. Да не стане да отидеш на кафе, помпата да си се включва и после да не можеш да запалиш мотора. С бутане лодка не пали съм забелязал.


            http://www.westmarine.com/webapp/wcs...5&classNum=304
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #36
              До: Преработка на руска спасителна лодка.

              Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
              Сега прочетох темата и ми стана интересно това за уплътнителите на вала. Лоените уплътнители са се ползвали масово преди доста годинки. Стефан е казал какво могат и от какво страдат. Но има и още неща, най-вече температурната им устойчивост. Вече се ползват специализирани уплътнителни шнурове или набивки. Прилагам линкче
              на една Българска фирма която произвежда такива набивки с които работя в момента и са качествени. Специално го ползвам за уплътняване на помпи транспортиращи солена вода, но тъй като солената вода е много коварна накрая ги сменихме и сложихме челни уплътнения. За съжаление последното за лодка май не става. Ето линка: http://www.finistra.com/html_source/index.htm
              А! Е това си заслужава да се пробва. Точно на такова бях дал снимка. При положение, че ти е градски, направо се вижте на по бира /в тоя студ, брррр/ и пробвай. Като не стане, кълчищата няма да ти избягат. И после да повозиш колегата!
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • #37
                До: Преработка на руска спасителна лодка.

                За всички пожелали да видят ( NIKSD )

                решавам аз педи 5 години че ще си взимам леген... обикалям ,гледам... нъ... само продънени дървени корита... нищо не ми хваща окото..

                ( Май трябва малко предистория... занимавам се със всякакви екстрмни спортове...и това включва гмуркане естествено... да ама аз когато имам време..все няма свободна лодка..капитан и тн..затова реших да си взема моя... ок. има и човек във Варна да се грижи за нея докато ме няма.. и речено сторено... )

                та.. гледам и не вярвам на ушите си... по едно време ники ми вика " имам една идея...ама как да ти кажа..... " и ми показа....





                та както казах...гледам и не вярвам на ушите си....

                тръгвам си аз към София и си мисля....ок. ще се отремонтира...не е толкова зле.... ама е уникат.... непотопяема.... алунунй.... ..и така докато си патувам и си мисля....после смо патувам... и взех че се навих....

                (само да сложа на малкия да яде и ще допиша )

                Коментар


                • #38
                  До: Преработка на руска спасителна лодка.

                  и така...речено сторено... аз ще я ремонтира от разстояние....демек аз в София..лодката във Варна... "Майсторите " си знаят работата... ....

                  започна се една одисея..... 6 месеца тия хора незнам какво правеха на тая лодка...ама когато се обадя все я чистат и боядисват....


                  на 6-тия месец не издържах и палнах колата да видя какво става... ето какво заварих...




                  общо взето...измита...боядисана.. и питат... сега какво правим ?!?!? е аз ли да знам...вие сте майсторите... ( голяма гршка )

                  ок.1. демонтаж, регулиране и монтаж на валолиния.... ок $$$$$$$
                  2. какъв двигател ? сараха се да ми обясняват как ще сложа един 3 цилиндров пркинс със 24 коня..и пей сърце.... ок. купувам двигател... те ми взима $$$$$$ за монтаж, тампони окачване и тн...
                  3.неможе да имам хора на борда..ако нямам леари... айде... $$$$$$
                  и в тоя стил....още 6 месеца...

                  идва деня Х.... ще я пускаме на вода... взимам аз детето...клата..къщата..и тн... шампанско...и на Варна...


                  пускаме я на вода.... е кво от това ? двигателя работи 5 мин....прегря....изкара капака през паубата... оля всичко с масло... и край.... ( добре че малкия остана на брега да гледа ) ....

                  седим си ний със " Майсторите " в средата на фарватера.... и . ..и ... и седим... те гледат умно... аз отлагам за по-късно боя...засега мисля как да се разкарам от фарватера.... как.. хвърляне на котва...като на олимпийски игри....максимално далече...после набираш ...набираш... и си се преместил няколко метра...айде отначало...и така та поне излезнахме до брега....

                  слизам аз и > > > > > > >>> ще го спестя за да не ме резне модератора....ама ви я всно след като 2 години тия правят лодка....и една шапка $$$$ и кво.... я да ви !@$%$#@#$$%@#%

                  мина ми яда.... теглих им една и си взех лодката... близката морга... 124-ка..без никаква електроника..чист прав здрав двигател...основен ремонт..и на лодката..



                  нали знаете на вълка защо му е дебел врата ?

                  айде до магазина.... навигация, спасително оборудване,1,2-трето ракети, свелини и тн... и стана... каде ще ходи... направих си една много грозна,сигурна и шумна лодка... като спях на кея във варна...само дето журналисти не се появиха да зяпат....





                  и така 3 години...

                  май са малко хората които съм возил....и да искат да повторят...

                  всички са на едно мнение.... шумно.....неудобно... абе...спасителна си е ок...ама за кеф... няма как да стане....

                  иначе си има и помпа...имам 2-ри акумулатор...има и солар за заряд.и тн... но е неудобно... и понеже минаха 3 години....антиобрасващата вече не действа....и такаи така беше време да я вадя и да я боядисвам... реших да използвам случая за още екстри...

                  има моменти в които съжалавам че взех точно тази лодка...има и такива в които се радвам... всекио може да си има лодка...ама такъв танк...


                  та така се роди тази тема....

                  малко екстри..една боя...и на пролет на вода.... ако оптимизирам движението..ок..ако не... пак е ок.. важното е да се возим......
                  планувам да си сложа и една перка за да зарежда акумулаторите ( ако някой знае нещо да казва. търся да купя такава ) ....монтирам сега един резервар за сладка вода и с малка помпичка да се полее човек след солената...и така...

                  Коментар


                  • #39
                    До: Преработка на руска спасителна лодка.

                    После жената вика аз не съм бил наред. Ти си див капитан бе колегаааа. Готино!
                    Не можах да разбера каква перка търсиш да си зареждаш акумулаторите. Тоя твоя мотор няма ли алтернатор? Ако има, перка не ти трябва. Един акумулатор малък за палене, един по голям за останалото. Ако под "перка" разбираш ветрови генератор- струват $700.00 и ти трябва много вятър. Готин соларен panel става, но ще ти го краднат пък и не може да се ходи по него.
                    За водата-- закрепи един варел някъде в лодката /да го вържеш хубаво ей!/ и отдолу кранче. На кранчето маркуч. На маркуча автоматична помпа с реле. Създава налягане и сама спира. След помпата маркуча отива отвънка до душ слушалка. Комфорт! Това ти липсва.
                    И го затвори тоя двигател в една кутия с шумоизолация.
                    Цар си! Евала!



                    http://www.westmarine.com/webapp/wcs...27&classNum=74


                    http://www.westmarine.com/webapp/wcs...7&classNum=300

                    Горното е автоматичната помпа за вода, долното е танк за вода. Слага се някъде на пода, връзва се към маркуч през които се помпи, има извод за малък маркуч за помпата... Другото е ясно. Същата рабора ще свърши и здраво закрепен пластмасов варел някъде.
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #40
                      До: Преработка на руска спасителна лодка.

                      Споко....и на мен ми казват че не съм сам.... ама аз си се харесвам

                      под перка има предвид точно това. ветрогенератор. аз има един солар на www.brunton.com . много е готин,гъвкав но е само 9W. аз го купих преди години когато ходих до хималайте...ама го ползвам и за лодката. зарежда...ама 9W... слаб е.

                      иначе имама един акумулатор 75Аh за старт и той е на алтернатора на мотора... има и един друг 160 Аh за всичко останало... имам и аварийна верига и мога да превклучвам между двата акумулатора и да редувам заряда + солара + 220 ако се намери на някой кей...

                      само помпичката ми е 6А.... с капацитет 1100 .....незнам каква мерна единица е 2 цола изход... смуче като змей и прави водовъртж.

                      за банята...тези помпи са интересни...проблема е че аз тук не съм срещал такава, която да държи налягане и да работи като хидрофор. тук има само обикновенна със копче...цък и се къпеш... мехов-е съм виждал но малки по 10-15 литра.. такива не съм..но и пластмасов бидон ще свърши работа.

                      ето да видиш още нещо.... чети табелките

                      пускам ти ги така за да можеш да зоом-неш

                      http://img229.imageshack.us/img229/9...istvane026.jpg
                      http://img85.imageshack.us/img85/639...istvane030.jpg
                      http://img229.imageshack.us/img229/6...istvane031.jpg
                      http://img40.imageshack.us/img40/6261/p1050504q.jpg

                      дано си се развеселил... всеки ,който види табелките пада от смях....

                      Коментар


                      • #41
                        До: Преработка на руска спасителна лодка.

                        Е това последното е много яко за джипа. Само да видя какви пари е
                        Land Rover Defender 110SW 300tdi

                        Коментар


                        • #42
                          До: Преработка на руска спасителна лодка.

                          Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
                          Е това последното е много яко за джипа. Само да видя какви пари е

                          Пълниш с вода, закачаш на клона и "комфорт". Лошото е, че спасителната лодка на колегата е лишена от мачта или друг подобаващ "клон".
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • #43
                            До: Преработка на руска спасителна лодка.

                            BENZBOSS , ще съм благодарен ако направиш някаква сметка по наличните данни. просто така...да знам колко съм далеч от реалноста.

                            водолиния, муфа , двигател, винт и тн горе долу ги видя и ги знаеш ...дай да видим какво ще покажат сметките ако трябва да се прави всичко наново....какво би излязло ( няма да правя нищо повече... стига с тоя направи си сам)

                            Коментар


                            • #44
                              До: Преработка на руска спасителна лодка.

                              Да разбирам ли,че всичко зад мотора е оригиналното?Май е така щом мотора зависва на 2000 оборота,но ти пак кажи - освен мотора друго какво е сменяно?
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #45
                                До: Преработка на руска спасителна лодка.

                                Само мотора. всичко друго е оригинално. нямам никаква достуверна инф за предавателното число на муфата....но експериментално при въртене на ръка излиза че на 1 оборот на винта, двигателя прави 2,2 оборота. сори че такова инфо давам...знам че звучи смешно но друго нямам.

                                Винта го видя...така я купих и затова допускам ч е е оригинален....

                                Много благодаря.....та какво каза че пиеш ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X