Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с лампа на таблото?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с лампа на таблото?

    Колеги днес ми напрви впечатление че ми светва жълтата лампа на таблото/при бензиновите лампата е инжекцион/ и като дам гас и увелича оборотите тя гасне? Докато върви колата не свети лампата но като спра понякога/не всеки път/ светне и като тръгна пак гасне?Дано сте ме разбрали какво съм обяснил! Моля за компетентно мнение за проблема!Фронтерата е 1999г , 2.2 DTI
    Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

  • #2
    До: Проблем с лампа на таблото?

    Първо пробвай простият вариянт, а той е да откачиш клемата на акумулатора за 10,15минути и като го закачиш компа да си е забравил грешките.Другият вариянт който те съветвам да направиш е компютърна диягностика в сервиз.Там ще ти кажат откаде компа трупа грешки.
    Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с лампа на таблото?

      Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
      Първо пробвай простият вариянт, а той е да откачиш клемата на акумулатора за 10,15минути и като го закачиш компа да си е забравил грешките.Другият вариянт който те съветвам да направиш е компютърна диягностика в сервиз.Там ще ти кажат откаде компа трупа грешки.
      Благодаря за бързия отговор,ще му разкача клемата, а в кои сервиз да я закарам да ми направят компетентна диагностика?Аз съм от София,ако някои знае да каже за което благодаря!
      Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с лампа на таблото?

        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=56465

        Дали за същия проблем говориш?
        На мен още си ми свети и няма никакви промени в поведението на колата.

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с лампа на таблото?

          Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=56465

          Дали за същия проблем говориш?
          На мен още си ми свети и няма никакви промени в поведението на колата.
          И аз нямам промяна в работата на двигателя,а и наи интересното е че преди 3-4 дни един Фронтераджия от квартала ме питаше за същия проблем и каза че при него го прави от както я е купил колата? Сега започвам да нищя темата от линка!

          Явно става въпрос за същото и малко се успокоих че не съм само аз ама..........ще се ходи на диагноза! А ти оправи ли си проблема?
          Последно редактирано от herkules; 07-12-09, 21:14.
          Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с лампа на таблото?

            В кой квартал си?

            Коментар


            • #7
              До: Проблем с лампа на таблото?

              При мен е същото положение от както съм я купил вече трета година.
              Jeep Гранд Чероки 3.1

              Коментар


              • #8
                До: Проблем с лампа на таблото?

                При 2.2 бензин проблема с лампата се реши след смяна на въздушния филтър!

                Коментар


                • #9
                  До: Проблем с лампа на таблото?

                  Ох, гадната българска нафта мисля, че прави този проблем. Което май няма разрешение.
                  МОже да е от сто неща разбирасе. Това го занем всички. А може и да е от позапушен катализатор. Този модел на фронтерата има ли ламбда сонда на катализатора?
                  Последно редактирано от sony bono; 09-12-09, 11:50.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Проблем с лампа на таблото?

                    Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                    Ох, гадната българска нафта мисля, че прави този проблем. Което май няма разрешение.
                    МОже да е от сто неща разбирасе. Това го занем всички. А може и да е от позапушен катализатор. Този модел на фронтерата има ли ламбда сонда на катализатора?
                    Да.
                    Jeep Гранд Чероки 3.1

                    Коментар


                    • #11
                      До: Проблем с лампа на таблото?

                      Първоначално публикуван от maystora6 Преглед на мнение
                      Да.
                      Щом като има ламбда сонда на катализатора е възможен и този проблем. Позапушен катализатор от старост и за това да свети лампата от време на време от кофти нафта. Не мога да съм сигурен на 100%, че това Ви е проблема с светенето на тази лампата, а само изтъквам възможен проблем.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Проблем с лампа на таблото?

                        Писано е и в друга тема, а при мен светването съм сигурен 99% ,че е от катализатора.
                        Jeep Гранд Чероки 3.1

                        Коментар


                        • #13
                          До: Проблем с лампа на таблото?

                          Първоначално публикуван от maystora6 Преглед на мнение
                          Писано е и в друга тема, а при мен светването съм сигурен 99% ,че е от катализатора.
                          Знаеш значи как да си оправиш проблема. Махаш катализатора и слагаш резонансно гърне на което да ти присъдят сондата. И ще тръгне по-добре и за турбото е по-добре. Но провери все пак подробностите при човек който разбира от ауспуси.
                          Успех.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Проблем с лампа на таблото?

                            При мен X22SE свети лампата , само когато карам на газ .

                            Коментар


                            • #15
                              До: Проблем с лампа на таблото?

                              Първоначално публикуван от kiriko Преглед на мнение
                              При мен X22SE свети лампата , само когато карам на газ .
                              Сложи си емулатор"симулатор" на ламбда сондата и ще спре!!!
                              Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                              А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X