Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бюджет 6000лв.???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бюджет 6000лв.???

    Здравейте , от скоро се регистрирах във вашият форум . Досега само четох за да добия представа и да не задавам вече дису2тирани въпроси.

    Имам бус Фият Дукато 98г. 1,9Д. но си смених работата и вече не ми е нужен. Пазарната му цена в момента е към 6000 лв. Исам да го продам или бартеросам за някой джип който отговаря на начинът ми на живот:
    Всака седмица ходя за риба като често малшрутите са 150-200км в едната посока. Имам малко дете кето също возя (това е важно защото джипът трябва да има и задна седалка) но в същото време имам и доста обемисто рибарско обурудване. Също така имам и вила която е проходима с нормална кола само през топлите летни дни.

    И въпросът Какъв джип.???

    Ще се радвам на всички мнения и коментари.


    Land Rover Discovery XS 300tdi 1996 продаден
    Land Rover Range Rover Р38А - 2,5 DSE 2001
    Land Rover Freelander td4 2005
    Land Rover Discovery td5 2002

  • #2
    До: Бюджет 6000лв.???

    Първо вземи тези 6000 .....
    Сложи ги в джоба .... и ......

    Само за информация, през уйкенда спазарихме за едно другарче, един Гранд 98 г. 4 литра ..... за 2500 лв. ......
    Без никакви забележки!
    Да, верно с десен волан, ама ...... за тази цена .....
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      До: Бюджет 6000лв.???

      6000те ги взимам на момента хората, за който работех искат да го вземат. Това ни е единственото превозно средство и трябва да съм сигурен преди да го дам, защото новата ми работа е свързана пряко с личен транспорт.
      Land Rover Discovery XS 300tdi 1996 продаден
      Land Rover Range Rover Р38А - 2,5 DSE 2001
      Land Rover Freelander td4 2005
      Land Rover Discovery td5 2002

      Коментар


      • #4
        До: Бюджет 6000лв.???

        С тези изисквания: 4рънър, Диско, Гранд, и много други. Сядай да четеш, че такава тема се пуска всяка седмица и на народа му е писнало да обяснява.
        "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

        Коментар


        • #5
          До: Бюджет 6000лв.???

          Честно казано доста четох във форума преди да искам мнение с риск да стана поредният питач дето се прави на интересен, че има 6лв.· Обаче не ми става много ясно какъв разход на гориво да очаквам при конкретен режим на работа на двг. Четох темата за разходи на 100км. но пак има някой неща който остават не казани.
          Друго важно е държанието на конкретният джип на пътя и извън него идиотоустойчивост данъци застраховки и т.н.
          Ако прецените, че питанията ми са досадни и вече е коментирано, нека мода да изтрие темата, а аз ще чета още и между редовете.
          Land Rover Discovery XS 300tdi 1996 продаден
          Land Rover Range Rover Р38А - 2,5 DSE 2001
          Land Rover Freelander td4 2005
          Land Rover Discovery td5 2002

          Коментар


          • #6
            До: Бюджет 6000лв.???

            Горещо препоръчвам Диско 1 2.5 Tdi 200Tdi. Икономичен -7.5 извънградско. Фул 4х4, цели мостове, големи ходове, евтини части от Англия, не е скъп-около 4-4500 струват средно. И ако вложиш още 2000 и става супер.
            Land Rover Defender 110SW 300tdi

            Коментар


            • #7
              До: Бюджет 6000лв.???

              Аз по какво да позная кой е Диско1 и Диско2? По-надписът на предния капак ли?
              Land Rover Discovery XS 300tdi 1996 продаден
              Land Rover Range Rover Р38А - 2,5 DSE 2001
              Land Rover Freelander td4 2005
              Land Rover Discovery td5 2002

              Коментар


              • #8
                До: Бюджет 6000лв.???

                Първоначално публикуван от silata Преглед на мнение
                Аз по какво да позная кой е Диско1 и Диско2? По-надписът на предния капак ли?
                По цената. За 6к. Диско 2 май все още няма. Въпреки, че в днешно време знае ли човек......

                Коментар


                • #9
                  До: Бюджет 6000лв.???

                  Здравей колега и добре дошъл! Мисля,че трябва да разгледаш някои раздели като например http://forum.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=62 за да си наясно от какво точно имаш нужда!Защото от джип до джип има много голяма разлика. Тоест дали ти трябва джип с бензинов или дизелов мотор,дали ти трябва джип с постоянно задвижване на четирите колела с междуосев диференциал или джип без такъв с един постоянно задвижващ мост и другия включващ се при нужда и т.н.Щом ти трябва много място според мен най-добре е да бъде дълга база.Всичко останало трябва сам да си го избереш!И да знаеш:купува се със сърце! Въпрос на вкус.УСПЕХ!!!И да се похвалиш с придобивката

                  Коментар


                  • #10
                    До: Бюджет 6000лв.???

                    Покупката на джипка не зависи чак толкова много от текущия, а повече от бъдещия ти бюджет.

                    По-евтино решение и същевременно добро съотношение между цена и качество от Лада Нива няма. За съжаление не удовлетворява изискването ти за просторно багажно отделение - късата база има доста малък багажник ако седалките не са паднали. Ако искаш и газова уредба (според мен ще искаш заради разхода), то вече не става никак.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Бюджет 6000лв.???

                      Благодаря за съветите. И след като още няколко дни прекарах в четене във форума съм се насочил към Диско1 2,5тд. сега усилено чета подфорума за Ролвър.
                      Land Rover Discovery XS 300tdi 1996 продаден
                      Land Rover Range Rover Р38А - 2,5 DSE 2001
                      Land Rover Freelander td4 2005
                      Land Rover Discovery td5 2002

                      Коментар


                      • #12
                        До: Бюджет 6000лв.???

                        Виж този : http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...229#post953229
                        , има нова цена накрая.
                        Последно редактирано от ивайло; 10-12-09, 10:15.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Бюджет 6000лв.???

                          Благодаря за предложението и откровеността ти. Иска ми се да има и климатик.
                          Приятел ми даде една лека кола на заем и продадох буса. Сега, когато парите са ми в джоба, а кризата притиска всички ще мога да купа доста сносен джип. А и вече мога да чакам.· Едно нещо обаче ме озадачава , как такъв легендарен съдеход като Диското няма булкажи на диференциалите?
                          Land Rover Discovery XS 300tdi 1996 продаден
                          Land Rover Range Rover Р38А - 2,5 DSE 2001
                          Land Rover Freelander td4 2005
                          Land Rover Discovery td5 2002

                          Коментар


                          • #14
                            До: Бюджет 6000лв.???

                            Първоначално публикуван от silata Преглед на мнение
                            Едно нещо обаче ме озадачава , как такъв легендарен съдеход като Диското няма булкажи на диференциалите?
                            диското има много добри ходове на окачването и блОкажите не са толкова важни... Повечето Тойоти 7-ма серия също нямат блокажи...
                            ПС: Диското има един блокаж - на междуосевия д-ал...
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              До: Бюджет 6000лв.???

                              Първоначално публикуван от silata Преглед на мнение
                              ... и откровеността ти. Иска ми се да има и климатик.
                              Относно откровеността : за мен е задължителна ТУК. Освен това нали видя , че вече всичко му е ОК.
                              А относно КЛИМАТИКА - имам още едно Диско , 98 год , с клима , и АВТОМАТ , идеята беше да си карам него и да продам старото , ама ако го искаш - само кажи. Там става дума обаче за 10-11 К.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X