Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за съвет - Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI или Land Rover Range Rover Vogue 4.4 V8

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля за съвет - Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI или Land Rover Range Rover Vogue 4.4 V8

    Здравейте колеги! Страшно се нуждая от вашата помощ за избора на офроуд машина.
    Решил съм в началото на януари 2010 да купя джип който да отговаря на следните условия:
    Ще се ползва главно за офроуд и теглене на каравана.
    Да има голям бензинов двигател.
    Да има 3 блокажа.
    Да може да се модифицира лесно – лифт кит, лебедки, по-големи гуми и т.н.
    Бюджет = 35 000 лв.
    До преди два дена бях убеден че правилния избор е Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI. Но след като видях цените на Land Rover Range Rover Vogue 4.4 V8 в mobile.de вече не съм толкова сигурен какво да купя.
    Ето и двете машини на които съм се спрял:
    1.Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI 326 hp, 2005 – 2006 година.
    2.Land Rover Range Rover Vogue 4.4 V8 Vogue 286 hp, 2002-2003 година.

    Предварително ви благодаря за съветите.
    Прикачени файлове
    Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI Quadra Drive II

  • #2
    До: Моля за помощ - Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI или Land Rover Range Rover Vogue 4.4

    Аз виждам много противоречиви изисквания. Трябва пояснения каква каравана и какъв офроуд. Кинекса е наясно с възможностите на Гранда като влекач, лифтовете, лебедките и големите гуми. Рейнджа, не съм чул някой тук да е тунинговал и качил на големи гуми, и оборудвал с блокажи и лебедка.

    Коментар


    • #3
      До: Моля за помощ - Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI или Land Rover Range Rover Vogue 4.4

      Ето основни характеристики на гранда: http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=18
      Обичам JEEP и го препоръчвам, но тази статия, която съм копирал малко ме попритесни (поне за Гранда).

      П.П.
      И аз не виждам защо сте се спрял на тези модели, но това Вие го решавате. Според мен има много по- удачни модели и от двете марки.
      Последно редактирано от Александър Белов; 06-12-09, 18:51.
      JEEP CHEROKEE '86 XJ 4.0

      Манол Денев

      Коментар


      • #4
        До: Моля за помощ - Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI или Land Rover Range Rover Vogue 4.4

        Интересно като ще се ползва главно за оффроуд и теглене защо точно тези два модела, айде за големият бензинов двигатл ясно, макар че голям дизел по-добре ще тегли май?
        Интересно ще ми бъде лифтване на Вога с рошави гуми

        Коментар


        • #5
          До: Моля за помощ - Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI или Land Rover Range Rover Vogue 4.4

          Вога не е ли с въздушно окачване? Ако е така и на мен ще ми е интересен лифта. Най-добре да си се кара със стоковото окачване и да се настройва според терена. За тежък офф не мисля, че става, но оставам с впечатление, че човека търси нещо за къмпинг, риба, черни пътища, а не за тежък офроуд. Ако ще се ходи на много кофти места мисля, че Дискавъри 3 ще е по-добрия избор за доработки. Също така, някоя Г класа произведена около 2000 година с голям мотор може да се има предвид и би отговорила на изискванията.
          http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
          http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

          Коментар


          • #6
            До: Моля за помощ - Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI или Land Rover Range Rover Vogue 4.4

            И аз съм за Г-клас с 5литров двигател , а иначе Джипа е по-дорият избор ;

            Коментар


            • #7
              До: Моля за помощ - Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI или Land Rover Range Rover Vogue 4.4

              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
              Аз виждам много противоречиви изисквания. Трябва пояснения каква каравана и какъв офроуд. Кинекса е наясно с възможностите на Гранда като влекач, лифтовете, лебедките и големите гуми. Рейнджа, не съм чул някой тук да е тунинговал и качил на големи гуми, и оборудвал с блокажи и лебедка.
              Малко над 3.2 тона може да тегли Гранда с 5.7. Дизеловия малко повече.

              Towing specifications

              Коментар


              • #8
                До: Моля за помощ - Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI или Land Rover Range Rover Vogue 4.4

                Първоначално публикуван от Александър Белов Преглед на мнение
                Ето основни характеристики на гранда: http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=18
                Обичам JEEP и го препоръчвам, но тази статия, която съм копирал малко ме попритесни (поне за Гранда).

                П.П.
                И аз не виждам защо сте се спрял на тези модели, но това Вие го решавате. Според мен има много по- удачни модели и от двете марки.
                Статията се отнася за прадядото на ГрандЧерокито което се обсъжда тук.
                Още повече че когато е писана темата, това ГЧ 5.7 HEMI дори не е съществувало.

                Коментар


                • #9
                  До: Моля за съвет - Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI или Land Rover Range Rover Vogue 4.4

                  Първоначално публикуван от batije Преглед на мнение
                  Здравейте колеги! ....Ще се ползва главно за офроуд и теглене на каравана.
                  ....Да може да се модифицира лесно – лифт кит, лебедки, по-големи гуми и т.н.
                  ....Бюджет = 35 000 лв.
                  Аз модифициран Рейндж не съм виждал. Ако ще се кара предимно офроуд не виждам смисъл да се купува нито единият от двата варианта. Ти си преценяваш обаче.

                  Джип-ът ще се преправи по-лесно що се отнася до лифт китове, гуми и пр.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Моля за съвет - Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI или Land Rover Range Rover Vogue 4.4

                    Уважаеми колеги, много ви благодаря за бързите отговори
                    Ще добавя малко уточнения:
                    -Джипката ще се ползва всяка седмица за офроуд (http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=49159) и 3-4 пъти в година за теглене на 7-9 метрова каравана.
                    -На Jeep се спрях заради quadra-drive, a след като видях клипа пуснат от Kinex (http://www.youtube.com/watch?v=DlaHU...eature=related) се навих да купя HEMI с Quadra-Drive2. Разколебах се от факта че новият Jeep го качват на въздушно окачване, а пък „Вога” си го има и е на сходна цена с HEMI-то.
                    Доста неща не са ми ясни за офроуд-а и едно от тях е дали въздушното окачване става за тежък офроуд. Дали да взема HEMI s quadra-drive 2 и да го повдигна с 4” кит и 33” гуми или да взема „Вога” и да го карам с въздушното окачване.
                    Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI Quadra Drive II

                    Коментар


                    • #11
                      До: Моля за съвет - Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI или Land Rover Range Rover Vogue 4.4

                      Нито едно от тези двете не са подходящи според мен. Има един модел който е проектиран за условията за който искаш кола. Даже такъв се продава е и в БГ. http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=61789
                      Не познавам конкретната кола, но ако имах твоята дилема бих взел точно това.
                      За Вога ако се скапе окачването ще ти трябва пътна помощ под формата на хеликоптер. В началото мислих, че темата е шеговита, ама ти явно сериозно питаш.
                      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Моля за съвет - Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI или Land Rover Range Rover Vogue 4.4

                        Първоначално публикуван от batije Преглед на мнение
                        Уважаеми колеги, много ви благодаря за бързите отговори
                        Ще добавя малко уточнения:
                        -Джипката ще се ползва всяка седмица за офроуд (http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=49159) и 3-4 пъти в година за теглене на 7-9 метрова каравана.
                        -На Jeep се спрях заради quadra-drive, a след като видях клипа пуснат от Kinex (http://www.youtube.com/watch?v=DlaHU...eature=related) се навих да купя HEMI с Quadra-Drive2. Разколебах се от факта че новият Jeep го качват на въздушно окачване, а пък „Вога” си го има и е на сходна цена с HEMI-то.
                        Доста неща не са ми ясни за офроуд-а и едно от тях е дали въздушното окачване става за тежък офроуд. Дали да взема HEMI s quadra-drive 2 и да го повдигна с 4” кит и 33” гуми или да взема „Вога” и да го карам с въздушното окачване.
                        На кой "нов" Джип слагат въздушно, на 2010 модела ли? Мисля си, че ако ти трябва нещо предимно за извън пътя то трябва да не е на въздушно. Щом и към големи гуми си се насочил с този як мотор може да се наложи доста повече неща да преправяш освен само един лифт кит... Аз този гранд бих си го взел за по пътя, предимно. Друг е въпросът ако си с намерение да изхарчих още толкова и да се получи нещо подобно:
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #13
                          До: Моля за съвет - Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI или Land Rover Range Rover Vogue 4.4

                          Точно това на снимката е Superlift-4" с 34" гуми.
                          Цената му е към 6000лв и още 2 за монтаж.

                          Диференциалите на WK са по-големи от на стария WJ и с по-голямо внимание към педала на газта няма да е голяма трошачка.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Моля за съвет - Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI или Land Rover Range Rover Vogue 4.4

                            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                            Точно това на снимката е Superlift-4" с 34" гуми.
                            Цената му е към 6000лв и още 2 за монтаж.

                            Диференциалите на WK са по-големи от на стария WJ и с по-голямо внимание към педала на газта няма да е голяма трошачка.
                            И още 4000 за гуми и джанти

                            Коментар


                            • #15
                              До: Моля за съвет - Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI или Land Rover Range Rover Vogue 4.4

                              Купи си Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI. да има поне един във форума
                              Дизелов Jeep, не е Jeep.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X