Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заден диференциал сълзи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Заден диференциал сълзи

    Гайката е някакъв метричен размер, не я мисли. Дай номера и размерите на оригиналния семеринг ако ги имаш, ще погледна тук какво има.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #32
      От: Заден диференциал сълзи

      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
      Гайката е някакъв метричен размер, не я мисли. Дай номера и размерите на оригиналния семеринг ако ги имаш, ще погледна тук какво има.
      22, 24 предполагам като сваля кардана ще си проличи дали имам такъв накрайник По размера на този семеринг руснаците са изнамерили тойотови. На вид отзад обаче са по-различни и не знам дали това има някакво значение, в крайна сметка нали идеята им е да уплътняват. Точни размери на оригиналният семеринг не мога да ти дам, защото го видях за малко и толкоз... във всеку случай е по-дебел от този, който масово се предлага, иначе външния и вътрешния диаметър разбира се са еднакви.
      Eто един от тойотовите:
      https://www.ebay.co.uk/itm/Fits-TOYO...IAAOSwvwRcHthJ
      ОФА КБ X20SE + метан

      Коментар


      • #33
        От: Заден диференциал сълзи

        Ей ти го в Германия. Пощенските само си виж колко ще са.
        https://www.ebay.co.uk/itm/Vauxhall-...frcectupt=true
        От Австралия излиза по-евтин, между другото и ако е същият, по-добре поръчай него. Що не се разходиш до Лозан, може да има някоя друга идея? П.П. Мисля, че оригиналния е с такъв прашник като австралийския за Тойота. Не, че и с другия няма да стане, но този би трябвало да живее повече.
        Последно редактирано от kuzdov; 29-04-19, 09:12.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #34
          От: Заден диференциал сълзи

          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
          Ей ти го в Германия. Пощенските само си виж колко ще са.
          https://www.ebay.co.uk/itm/Vauxhall-...frcectupt=true
          От Австралия излиза по-евтин, между другото и ако е същият, по-добре поръчай него. Що не се разходиш до Лозан, може да има някоя друга идея? П.П. Мисля, че оригиналния е с такъв прашник като австралийския за Тойота. Не, че и с другия няма да стане, но този би трябвало да живее повече.
          \
          Ммда... и този го гледах, излиза под 100лв. До Лозан няма да ходя, защото ми е сърдит от... няколко години, джипката ми е му е на карък според него и тъй Факт че не се включва по темата...
          А иначе този, който имам е точно като този от снимката на линка. Той е единственият, който въобще се появява в пространството за Фронтера.
          ОФА КБ X20SE + метан

          Коментар


          • #35
            От: Заден диференциал сълзи

            Ами слагай го и колкото изкара. Все ще е по-добре от стария. Ама преди да изтърбушиш стария се увери, че тоя ще пасне. Измий го и виж размерите преди да почнеш да го вадиш, че ако се окаже различен, ще ядеш бахура ....
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #36
              От: Заден диференциал сълзи

              Защо си причинявате толкова главоболия за някакъв семеринг? Една втулка за външния диаметър и семеринги всякакви бол. https://m.avtochastionline24.bg/merc...g-diferentsial
              Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

              Коментар


              • #37
                От: Заден диференциал сълзи

                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                Ами слагай го и колкото изкара. Все ще е по-добре от стария. Ама преди да изтърбушиш стария се увери, че тоя ще пасне. Измий го и виж размерите преди да почнеш да го вадиш, че ако се окаже различен, ще ядеш бахура ....
                Така е, прав си. Ще меря преди да изкъртя стария.
                @kameno karp и ти си прав... но все пак е някакво преправяне, ходене при стругар и всякакви такива...
                ОФА КБ X20SE + метан

                Коментар


                • #38
                  От: Заден диференциал сълзи

                  Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
                  Защо си причинявате толкова главоболия за някакъв семеринг? Една втулка за външния диаметър и семеринги всякакви бол. https://m.avtochastionline24.bg/merc...g-diferentsial
                  От опит знам, че всякакви такива доработки са с незадоволителен резултат. Щом външния размер е нестандартен (поне в метричния рамер), то и вътрешния също ще е такъв, иначе няма никаква логика някой да прави шибани рамери само за един модел кола. И работата става като във вица "И я можем, и тате може, ама козата си сака пръч ...." За пример само ще ти дам българския технически "гений" и известен съфорумец до преди години, дето "преработваше" полуоси на Чероци със стандартни съчмени лагери. Пасваха идеално след престъргване на полуоската, ама караха ден до пладне, щото съчмичките по 4 мм и не даянеха хич на натоварване ... Обаче в следствие на престъргването тия полуоси автоматично ставаха негодни за рециклиране и "икономиста" директно отиваше на чисто нови по 350+ долара бройката. А преди 10-12 години това си беше болезнена сума ...
                  Последно редактирано от kuzdov; 30-04-19, 01:08.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #39
                    От: Заден диференциал сълзи

                    Ти какво знаеш е едно, аз какво съм предложил е съвсем друго. Последствията от това което съм предложил са само : семеринги под път и над път и ниска цена. Опитай се да си отговориш на въпроса, ако тоя семеринг не беше с такива нестандартни размери, кой би дал 100 лв за оригинален такъв, при положение, че има аналози на 10 пъти по-ниска цена.
                    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Заден диференциал сълзи

                      Нямам намерение да споря. Както казва един приятел - начини да се реши един проблем има много, но правилният е само един. Ако ти си правил такава замяна и е сполучлива, дай размерите на втулката и семеринга, който си ползвал за да е от полза цялото бръщолевене.
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #41
                        От: Заден диференциал сълзи

                        Нямам Фронтера имам Нива. Правил съм упражнението на раздатката по повод моя модификация на една Руска доработка. Нивата си я карам още.
                        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Заден диференциал сълзи

                          Абе ти не си открил топлата вода и ако ставаше толкова тривиално на Фронтера, някой друг отдавна да го е направил. За да не се прави сигурно има защо, Фронтераджиите не са по-глупави от Ниваджиите да дават по 100 лв. за семеринг, ако има за 10 ....
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #43
                            От: Заден диференциал сълзи

                            Щом казваш...
                            Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Заден диференциал сълзи

                              На Лозан му сече акъла и е правил какви ли не замени и присадки по тия Фронтери, дето им знае всяко болтче от къде е. Има и струг в сервиза и самият той е стругар. За да не го прави той, бъди сигурен, че има защо ....
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар


                              • #45
                                От: Заден диференциал сълзи

                                Ами питай го защо. Поради невъзможност за изпълнение от техническа гледна точка или поради някаква друга причина. Може и да се изненадаш от отговора.
                                Мярката за сякане на акъла е : един Лозан ли?
                                Да ме извини Лозан, че го споменавам. Нито го познавам, нито съм чувал за него. Просто коментар на горния пост.
                                Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X