Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заден диференциал сълзи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Заден диференциал сълзи

    Незнам но аз така (с такъв "теч")карам вече 4 години!И не съм забелязал голям проблем от това!Не следя нивото на дифа постоянно просто един път годишно доливам колкото си иска и така си карам!Така че докато не протече не пипам нищо!
    Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
    LZ1NES

    Коментар


    • #17
      До: Заден диференциал сълзи

      И аз имах същия проблем със семеринга....даже е сменяван 2 пъти.
      На втория път забелязах, че и втулката която се улътнява от семеринга е поизносена...в института по заваряване я навариха малко и после на струг свалихме колкото трябва...вече над 10 000 км без капка масло !
      Прегледайте си и втулките, защото проблема може да не е в семеринга !

      Коментар


      • #18
        До: Заден диференциал сълзи

        Първоначално публикуван от otv Преглед на мнение
        И аз имах същия проблем със семеринга....даже е сменяван 2 пъти.
        На втория път забелязах, че и втулката която се улътнява от семеринга е поизносена...в института по заваряване я навариха малко и после на струг свалихме колкото трябва...вече над 10 000 км без капка масло !
        Прегледайте си и втулките, защото проблема може да не е в семеринга !
        Проблема е че метала с който са я наварили не е много по-различен от Стомана 3. А в случая трябва по-висока твърдост , съответно по-голяма износоустойчивост . В Института знаят много добре за "Еуталой" на Кастолин за прахово наваряване , но явно не им се занимава.
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #19
          От: До: Заден диференциал сълзи

          Колеги,и моя семвринг протече. Проверих в магазина,казаха че има семеринг на цена от 12 до 25 лв/питах за по сигурно,оригинален бил 48, но няма/.
          Въпроса ми е при развиване на гайката,има ли опасност тя да се прецака,и ако не е рязвалена,сменя ли се. Не е ли задължително да се смени гайка и втулка. Ако останат същата гайка и втулка,как разбираме колко да стегнем та да не загуби центровка диференциала?

          Коментар


          • #20
            От: Заден диференциал сълзи

            Ето тук е описано стъпка по стъпка как да оправиш контактното петно и кое как трябва да изглежда. По спомен беше 217 нютона но там си пише. Разпорната втулка задължително се сменя.

            https://htftp.offroad-bulgaria.com/f...9/US.%20RV.pdf
            no signature no problems

            Коментар


            • #21
              От: Заден диференциал сълзи

              Ясно. Мерси.
              А някакви втулки,освен тея от 60-70 лв намират ли се. За бусовете предлагат турски по 16-17 лв.

              Коментар


              • #22
                От: Заден диференциал сълзи

                Да помоля, ако някой има размерите на семеринга,да ги публикува,а също така ще съм много благодарен,ако дадете информация за размера на семеринга на опашката на скоростите и къде може да се намери.Модела е 2,0 СПОРТ,бензин.

                Коментар


                • #23
                  От: Заден диференциал сълзи

                  Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
                  Ясно. Мерси.
                  А някакви втулки,освен тея от 60-70 лв намират ли се. За бусовете предлагат турски по 16-17 лв.
                  има го размера мисля в тех.документация, освен да търсиш по магазините.... макар, че аз лично такава за 17 лв. не бих си сложил в диф-а.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #24
                    От: Заден диференциал сълзи

                    Я да възродя темата...
                    Търся семеринг, но поне в нета ми излизат някакви странни марки под 20лв. Попадали ли сте на нещо читаво? И задължителна ли е смяната и на втулката при положение, че оригиналния семеринг на 20 годишната машина просълзи?
                    ОФА КБ X20SE + метан

                    Коментар


                    • #25
                      От: Заден диференциал сълзи

                      Влади, провери си отдушника на задния диф да не е запушен, на моята бивша ОФА, сълзеше задния диф и спря в момента в който изчистих от кал отдушника, на края на тръбичката има едно черно пвц капаче като шапка, което трябва да се движи леко свободно, моя беше като заварен от кал и боклуци, та направи тази лесна проверка

                      Коментар


                      • #26
                        От: Заден диференциал сълзи

                        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                        Влади, провери си отдушника на задния диф да не е запушен, на моята бивша ОФА, сълзеше задния диф и спря в момента в който изчистих от кал отдушника, на края на тръбичката има едно черно пвц капаче като шапка, което трябва да се движи леко свободно, моя беше като заварен от кал и боклуци, та направи тази лесна проверка
                        Чистил съм го преди няколко години и чакам да се позатопли тия дни и да легна пак да го видя, как е но искам да съм подготвен за лошия вариант...
                        ОФА КБ X20SE + метан

                        Коментар


                        • #27
                          От: Заден диференциал сълзи

                          До колкото помня семеринга беше някакъв инчов размер и нямаше аналог. Оригиналния беше около 50-60 лв. от Булвария преди 7-8 години. Втулката може и да не я сменяш ако подложиш някаква тънка шайба от мед или алуминий и стегнеш пиньона достатъчно. Правил съм сума ти дифове без динамотричен ключ, само със затягане по усет докато обера луфта и не съм чул някой да е имал проблем след това .... П.П. Може и да бъркам за семеринга, защото аз всъщност сменях тоя в опашката на раздатката. На старата Фронтера задния мост ми беше от Родео и не съм имал проблеми с течове.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #28
                            От: Заден диференциал сълзи

                            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                            До колкото помня семеринга беше някакъв инчов размер и нямаше аналог. Оригиналния беше около 50-60 лв. от Булвария преди 7-8 години. Втулката може и да не я сменяш ако подложиш някаква тънка шайба от мед или алуминий и стегнеш пиньона достатъчно. Правил съм сума ти дифове без динамотричен ключ, само със затягане по усет докато обера луфта и не съм чул някой да е имал проблем след това .... П.П. Може и да бъркам за семеринга, защото аз всъщност сменях тоя в опашката на раздатката. На старата Фронтера задния мост ми беше от Родео и не съм имал проблеми с течове.
                            Благодаря за инфото, ако се наложи смяна ще търся оригинален!
                            ОФА КБ X20SE + метан

                            Коментар


                            • #29
                              От: Заден диференциал сълзи

                              ЗначЕ... проблемът при мен не е от запушен отдушник и все пак ще се наложи да сменям семеринга, вчера долях прилично количество масло в дифа...
                              Имате ли представа, какъв размер е гайката под фланеца?
                              ОФА КБ X20SE + метан

                              Коментар


                              • #30
                                От: Заден диференциал сълзи

                                Така... понеже се натрупаха въпроси в темата, а има поне един човек, който може да даде точни отговори, но не иска ще започна аз да отговярям

                                Първо: Така нареченият оригинален семеринг не се произвежда вече, в представителите на Опел го няма и няма откъде да го доставят. В един магазин ми изровиха един, като музеен експонат и цената му е над 200лв! В сравнение с него има един по-разпространен кафяв семеринг, който обаче също вече много трудно се намира. Може да си го купите от чужбина и цената му ще дойде около 100лв. аз го купих от тук за 120лв. Според продавачите нямало проблеми демек оплаквания от него. За разлика от оригиналния обаче е малко по-тънък, като външно тяло, което уплътнява в корпуса на дифа, както и от задната страна при пружинката оригиналния има допълнителна гумена яка, която при този липсва. Размера му е: 47.62/80.26mm.

                                Второ: Като ми писне да доливам масло и започне да капе ще сменя семеринга сам и ще пиша, какъв размер е гайката и подробности около смяната

                                Набързо сега и по размер ми излезе в един немски сайт същият семеринг, който описвах за 25 евро:
                                https://picclick.de/Wellendichtring-...740793507.html
                                Последно редактирано от VladimCho; 25-04-19, 08:34.
                                ОФА КБ X20SE + метан

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X