Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделен Трактор от Урал 650

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Самоделен Трактор от Урал 650

    Руска самоделка с двойно предаване чупеща се по средата.
    Прикачени файлове

  • #2
    До: Самоделен Трактор от Урал 650

    Супер е машинката !! На село имаме едно подобно заводско правено някъде в Пловдив двигателя е отзад и е двуцилиндров дизел Рюджерини (два цилиндъра от Ахме ) чупи се по средата с два хидро цилиндъра.Ако някога реша да правя нещо такова не бих сложил двигател на урал много харчи бих потърсил някъкво малко дизелче.
    Последно редактирано от sek.1; 06-12-09, 10:37.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #3
      До: Самоделен Трактор от Урал 650

      Първоначално публикуван от kamaz12 Преглед на мнение
      Руска самоделка с двойно предаване чупеща се по средата.
      Колега,знаеш ли от какво са мосовете,С.К-Р.К размер на гуми.
      Иначи самоделката си я бива,на една от снимките виждам,и дъска за сняг.
      Евала на майстора.
      0осем9осем7шест0осем7едно
      Миро

      Коментар


      • #4
        До: Самоделен Трактор от Урал 650

        Мостовете са от москвич скоростите са един път от урала и после от москвич само не разбрах режат моста и полуоските и ги заварят така го скасяват двоиното предаване е постоянно джантите са си москвичови и това е.

        Коментар


        • #5
          До: Самоделен Трактор от Урал 650

          Идеята да се заваряват полуоските не е добра те са ковани от стомана 60Х освен че зоната около заварката е слабо място най вероятно и ще се изкриви по добре е да се скъсът до необходимия размер и да се фрезоват нови шлици след което зоната с шлиците да се термообработи.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #6
            До: Самоделен Трактор от Урал 650

            колега много трудно се скъсява мост с цял кожух,едно че режеш кожуха ,после го заваряш и става дълга и широка но и полуоските трябва да се режат и пренарязват шлици.
            за лесно скъсяване се търсят делими мостове-уаз,газ,
            при тях ръкавите са набити в кожуха и се вадят и режат както и искаш,полуосите също.
            цялата идея не е лоша,обаче тоя двигател не е за тука,гори много и е нерантабилен ако машината работи по цял ден,
            търси дизел-ахме,дойц те са 1-2цилиндрови и дават около 20к.с
            а тука тоя мост е скъсен,погледни предно дясно ,до ламарината,вижда се заварката,.
            аз ти предлагам за тая машина точно мостове от уазка ,скъсени колкото ти трябва,със заварени диференциали,двигател 20к.с дизел,раздатка от газка,хидравлична помпа ,с хидравликата имаш навесната система и хидравлично завиване,а не разни измислици с рейки и секторни кутии да ти троши ръцете..

            Коментар


            • #7
              До: Самоделен Трактор от Урал 650

              Това с делимите мостове е добра идея по моргите дал господ волги и стари и нови.
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #8
                До: Самоделен Трактор от Урал 650

                и друго да добавя,така както е направен трактора да се чупи в средата е най-негодното решение и не държи на усилия,
                затова слагаш свера от виатнамка и решаваш сички проблеми с чупенето,и за по удобно предната част я правиш по дълга,там слагаш и седалката,а отзад ти е само навесната система,така се пречупваш и ти като завива...
                ето ви малко тема за размисъл










                Последно редактирано от sparow; 06-12-09, 14:03. Причина: снимки

                Коментар


                • #9
                  До: Самоделен Трактор от Урал 650

                  Прекрасна машинка.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Самоделен Трактор от Урал 650

                    Аз мисля че и двата варянта са много удачни
                    0885 297985,мтел-Радо
                    0876 556870,виваком като домашен

                    Коментар


                    • #11
                      До: Самоделен Трактор от Урал 650

                      Здравейте мисля да си направя такова тракторче обаче се чудя какъв двигател и скоростна кутия да сложа може ли някакви предложения да ми дадете

                      Коментар


                      • #12
                        До: Самоделен Трактор от Урал 650

                        Обърнете внимание на снимките на колегата SPAROW на карето където се чупи шасито. На първата машинка с двигател от урал карето е единично, а на другите е двойно - чел съм някъде за да се получат равномерни обороти трябва да е двойно каре. Инжинерите моля да обяснят защо.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Самоделен Трактор от Урал 650

                          Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
                          ... На първата машинка с двигател от урал карето е единично, а на другите е двойно - чел съм някъде за да се получат равномерни обороти трябва да е двойно каре. Инжинерите моля да обяснят защо.
                          Това важи за карданната предавка. Обяснението не го помня.
                          За чупещата рама двете карета само усложняват задачата, защото трябва горното и долното да са точно в една ос.
                          2010 CRF 250 R

                          Коментар


                          • #14
                            До: Самоделен Трактор от Урал 650

                            Първоначално публикуван от Димитър Преглед на мнение
                            Това важи за карданната предавка. Обяснението не го помня.
                            За чупещата рама двете карета само усложняват задачата, защото трябва горното и долното да са точно в една ос.
                            Да наистина става въпрос за карданното предаване. Изскачат някакви спомени, че карданните предавки са три вида:обикновено каре на предна полуоска на лек автомобил, каре на предния мост на класически руски автомобил/с централна сачма/ и обикновения кардан с две карета. Една от всичките се казва за равни ъглови скорости, за другите не си спомням.
                            Сетих се и за карето на предния мост на КрАЗ 6х6 - предаването на въртящия момент става чрез нещо като усилена шайба.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Самоделен Трактор от Урал 650

                              А някаква идея за двигател и скоростна кутия да ми предложите че мисля да си правя такъв трактор

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X