Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Shineray и Zongshen 150-250cc

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Shineray и Zongshen 150-250cc

    Искам да ви попитам ако сложа на атв-то отпред още 2 фара ще му ще се изхаби ли по-бързо динамото или ще има някакви други проблеми?
    Zongshen 200 --> Yamaha DT 125 R --> Suzuki DR 350 S --> Honda CR 125

    Коментар


    • #32
      До: Shineray и Zongshen 150-250cc

      Първоначално публикуван от xhizors.nz Преглед на мнение
      Искам да ви попитам ако сложа на атв-то отпред още 2 фара ще му ще се изхаби ли по-бързо динамото или ще има някакви други проблеми?
      Динамото е прекалено слабо и няма да ти зарежда акумулатора На моито му бях слажил 2х70w крушки и след час каране нямаше никои в акумулатора, та след доста експериманти стигнах до извода, че сборът на крушките нетрябва да надвишава 50w

      П.П. Калниците са си екстра и доста функцоинални, трябва да ги патентоваш.
      Последно редактирано от dand79; 21-01-10, 20:50. Причина: После пис

      Коментар


      • #33
        До: Shineray и Zongshen 150-250cc

        И аз така си помислихза фаровете,но исках да се посъветвам с някой,който е по-вещ в това.А относно калниците,благодаря за позитивното мнение
        ПП.Замислил съм да му сложа и спортен аспух,но незнам дали си заслужава,някакви идеи?
        Zongshen 200 --> Yamaha DT 125 R --> Suzuki DR 350 S --> Honda CR 125

        Коментар


        • #34
          До: Shineray и Zongshen 150-250cc

          Първоначално публикуван от xhizors.nz Преглед на мнение
          И аз така си помислихза фаровете,но исках да се посъветвам с някой,който е по-вещ в това.А относно калниците,благодаря за позитивното мнение
          ПП.Замислил съм да му сложа и спортен аспух,но незнам дали си заслужава,някакви идеи?
          Ефекта ще е нулев, по-добре избуши този ако целта ти е да ти бучи и гърми атвто.
          Виж дали имаш тапа

          Коментар


          • #35
            До: Shineray и Zongshen 150-250cc

            Така започвам отначало.Бензин,караи само с 95 октана разлика почти няма да усетиш.Аз карам моторите и атв-тата само с такъв.Маркучето на карбуратора е отдушник които ако го запушиш няма да пуска бензин от резервоара евентоално.Поплавъка се регулира като го свалиш има една пластинка по средата/малка/която натиска една игла.Когато я искривиш на горе ти държи нивото по-ниско,съответно и обратното.НЕ ГО КАРАИ дълго на задна гума защото двг.не е със сух картер и може да стегне.Няма никакво мазане горе в главата.Веригата пада от друга работа/бях ти обяснил в друга тема/постегни я малко и засега ще държи.Мощноста на фаровете не трябва да надвишава мощноста на динамото.Калниците,кво ти пука,че хвърля нали няма да ходиш на ревю,много грозни но нали си ги харесваш.Аспуха вдига до 5 кс.но трябва да се смени цялата генерация.Хубавите фирми не произвеждат аспуси за китайци.
            Последно редактирано от Rosen-shumen; 25-01-10, 11:01. Причина: допълване

            Коментар


            • #36
              До: Shineray и Zongshen 150-250cc

              Здравейте колеги,аз никога не съм карал АТВ,но наскоро се наложи да отворя двигателя на едно 200 сс въздушно охлаждане( мисля че е Шинераи,но не съм сигурен защото никъде не пише марката).Проблема е следният:1-ва скорост нещо придърпваше(все едно че има изкъртени зъби).Отворих двигателя,но няма видима причина и всичко изглежда наред,скоростите който продават в Търговище не са точно същите и затова го затворихме.Искам да попитам,ако някои знае този проблем може ли да е от "уморена" пружинка на фиксатора,защото на мен друго не ми идва на ум.Още да попитам за хлабината на клапаните и какво дасе направи за да не хвърля веригата.Маи въпросите станаха много,но ще ви бъда много благодарен ,ако помогнете,защото АТВ-то е на синът на мои приятел и направо е болно детето,като не му е наред машината.
              Когато няма друг изход- използвай централния вход!

              Коментар


              • #37
                До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                На старото ми атв (Zongshen 110cc) излекувахме веригата като направихме нови по-добри.От една шпилка режеш, и от дебела планка отрязваш правиш дупка и после заваряш, имам един останал ако то изнамеря до няколко дена ще постна снимки
                Non scholae sed vitae discimus.

                Коментар


                • #38
                  До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                  Сега съм решил да сменям втулките на задния носач,от какъв материал ще е най-добре да се направят при стругар?
                  Последно редактирано от Desislav Cekov; 25-01-10, 13:35. Причина: Непозволен линк!
                  Zongshen 200 --> Yamaha DT 125 R --> Suzuki DR 350 S --> Honda CR 125

                  Коментар


                  • #39
                    До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                    От тефлон!
                    [SIZE=1]Ако съм пропуснал препинателни знаци, тук има резевни:.......,,,,,,,,,---????!!!![/SIZE] :wink:

                    Коментар


                    • #40
                      До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                      Първоначално публикуван от yaha_yamaha Преглед на мнение
                      Здравейте колеги,аз никога не съм карал АТВ,но наскоро се наложи да отворя двигателя на едно 200 сс въздушно охлаждане( мисля че е Шинераи,но не съм сигурен защото никъде не пише марката).Проблема е следният:1-ва скорост нещо придърпваше(все едно че има изкъртени зъби).Отворих двигателя,но няма видима причина и всичко изглежда наред,скоростите който продават в Търговище не са точно същите и затова го затворихме.Искам да попитам,ако някои знае този проблем може ли да е от "уморена" пружинка на фиксатора,защото на мен друго не ми идва на ум.Още да попитам за хлабината на клапаните и какво дасе направи за да не хвърля веригата.Маи въпросите станаха много,но ще ви бъда много благодарен ,ако помогнете,защото АТВ-то е на синът на мои приятел и направо е болно детето,като не му е наред машината.
                      Когато има счупени зъби направо трака като картечница,Възможно да е фиксатор но така немога да кажа точно.Клапаните ако е въздухар са 20 на 25 за испускателния.Веригата,виж междуосието на зъбчатките тогава ще кажа какво да правиш.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                        Първоначално публикуван от xhizors.nz Преглед на мнение
                        Сега съм решил да сменям втулките на задния носач,от какъв материал ще е най-добре да се направят при стругар?
                        В твоита тема съм писъл от какво се прави.Има една Немска пластмаса която се справя доста добре.Тук в Шумен продават но трябва да питам за цена

                        Коментар


                        • #42
                          До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                          за веригата решението е пристягане на цялата ос наново тъй че да се докара съосие с преден и заден пинион ! , не трябва и да е хлабава ... първата снимка показва точно какво не е наред че да пада , там се вижда и какво съм направил за задния пинион (предпазител) който представлява 2 диска стомана заварени или закрепени с болтове към пиниона , при разклащане веригата не пада , клечки , пръчки , кал , сняг и буци не и правят впечатление и изхвърлянето е почти невъзможно , за 300 км не ми се е случило в гора да ми падне веригата след тази добавка .... а и като отидох при един моторджия , пристегна ми всички болтове наново и сега е в права линия отпред-отзад .... втулките ако нестанат от тефлон мойте са от полиуретан , за към 300-350км вече карам и са без грешка ... не са и много скъпи (5-10лв максимум) снимката е стара щото счупех ос и почти 2 месеца не бях карал и правил снимки ...
                          Прикачени файлове
                          Няма кал - Няма кеф !!!
                          Suzuki Samurai LJ410 1984
                          Suzuki LTZ400 2008
                          Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

                          Коментар


                          • #43
                            До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                            Първоначално публикуван от xhizors.nz Преглед на мнение
                            Сега съм решил да сменям втулките на задния носач,от какъв материал ще е най-добре да се направят при стругар?
                            Аз съм с бронзови втулки и нямам проблеми.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                              Благодаря ви колеги за бързите и полезни съвети,а за скоростите ще сменя пружината и тогава пак ще умуваме ,ако не се оправи.Междувременно ,ако някой е имал подобен проблем и сподели ще съм му благодарен!
                              Когато няма друг изход- използвай централния вход!

                              Коментар


                              • #45
                                До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                                Относно хлабините на клапаните ако си Shineray 200:
                                Всмукателен: 0,05
                                Изпускателен: 0,10
                                ATV Shineray АТВ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X