Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Shineray и Zongshen 150-250cc

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

    Здравейте колеги.Може ли да Ви попитам трябва ли да има масло около статора и бендикса или семерингата ми е заминала.Питам защото бендикса започна да боксува е атв-то не пали.Машината е шинерай 250.

    Коментар


    • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

      От моя беден технически речник знам, че статора и бендикса се омасляват постоянно. Когато ти е заминал бендикса стартера върти но не задвижва двигателя. Чува се необикновен шум.
      Non scholae sed vitae discimus.

      Коментар


      • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

        Поръчах бендикс на свалих и семеринга защото ми се струва доста твърда-станала е ката пластмасова.Утре като ми докарат частите щи ги сложа пък да видим какво ще стане.Благодаря все пак.

        Коментар


        • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

          Колеги някой може ли да нахвърли разликата между въздушното и водно охлаждане - съответно плюсове и минуси.
          Харесах един Шинерай 250 но е въздушно и се чудя...

          Коментар


          • От: Re: Shineray и Zongshen 150-250cc

            Първоначално публикуван от nniikk Преглед на мнение
            Колеги някои ако е оправил проблема с преодоляването на стартера с компресията да помогне че съм в задънена улица. И се побърквам вече седмица. Смених бендикс, стартер, запчатки,втулки и сега като завърти на стартер спира и чатка нещо, и връща през карбуратора , клапаните са регулирани и вече нз какво е цетровка ли нз. Благодаря предварително.
            Колега оправи ли си проблема , че сега и аз имам точно същия проблем със същото АТВ. Всичко уж му е наред ама не . На дърпане двигателя превърта чак на 4 скорост на другите гумите се пързалят.

            Коментар


            • От: Re: Shineray и Zongshen 150-250cc

              Първоначално публикуван от maistoraaa Преглед на мнение
              Колега оправи ли си проблема , че сега и аз имам точно същия проблем със същото АТВ. Всичко уж му е наред ама не . На дърпане двигателя превърта чак на 4 скорост на другите гумите се пързалят.
              И аз имам същия пробелм .. машината ми е Shineray xy250stxe и му направих основен ремонт (шлаиф цилиндър, бутало сигменти и шлаиф на клапаните) и след като го сглобих си въртеше нормално, след няколко врътки запали, повървя около 10-15 секунди, подадох му леко газ, всичко наред и после изгасна, повъртях още малко припали още няколко пъти, ама го оставих да си почине малко стартера, и после като отидох пак да въртя, стартера не може да превърти буталото, вързах му акомулатор от колата, пак не можа, пуснах му директно и от на колата акомулатора ток на стартера само и пак същата работа.. и го оставих. И вчера с един приятел реших да го бутна да запали да повърви малко ако има нещо заседнало или затегнало или да покаже, или да се оправи, пробвах на 2ра, на която преди си го бутах съмичак, не можах, 3та пак не стана, чак на 4та превъртя, и то с 2ма души отгоре по нанадолнището... Ако някой знае за какво иде реч, да помага..

              Коментар


              • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                Колеги, на какво може да се дължи това...мисля, че е проблем с тоците, но не знам точно...
                атв-то пляска и гърми като му подам газ , и стигне до определени обороти и почне да гърми като че ли има ограничител и да хвърля огън И поради това не може да се "изреже" напълно.. Някакви идеи ? За Zongshen 250сс става на въпрос.

                Коментар


                • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                  Хвърлянето на огън говори за това , че горенето става в ауспуха а не в цилиндъра. Имам същия проблем с Кавазаки КЛХ250 . При мен се оказа че ангренажната верига е разтеглена и ми бяга газо-разпределението. Провери си центровката и хлабините на клапаните. При Zongshen 250сс не знам точно как е, но при Zongshen 200сс не е с верига а с едни повдигачи, които повдигат кобилиците на клапаните а те на свой ред натискат клапаните. За 250сс в сайта на ванеда има всичко. Пълен комплект клапани е 30лв, гарнитурата на главата е 6лв някъде ако не се лъжа. Така , че да не те плаши ремонта . Не е сложен , но си иска внимание

                  Коментар


                  • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                    Ама точно за това ми е, защото такъв ремонт ми се наложи началото на миналата година. Смених и сегменти и клапани Освен да не са центровани ? Обаче след това не съм имал проблеми .. наскоро почна така да прави.

                    Коментар


                    • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                      Ами така като го описваш ми прилича на газо-разпределение . Ако е от електрониката или тоците мисля че няма да имаш огън макар, че ако ти изчезва искрата от време на време ще се изхвърля не изгоряло гориво в ауспуха . Който е доста нагрят и може и да се получават детонации и там. По лесно е да пробваш да смениш свещта , но според мен си провери и центровката. Ако е наред значи трябва да търсиш другаде

                      Коментар


                      • От: До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                        Колеги искам да ви попитам как се центрира задната ос,имам чувстово като я гледам че е малко надясно.
                        Също така да ли това може да предизжика шум при каране ?
                        Всичко отзад си е наред ,но има шум.
                        пс карам китаиско атв 250 bashan

                        Коментар


                        • От: До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                          Първоначално публикуван от dasasdsww Преглед на мнение
                          Колеги искам да ви попитам как се центрира задната ос,имам чувстово като я гледам че е малко надясно.
                          Също така да ли това може да предизжика шум при каране ?
                          Всичко отзад си е наред ,но има шум.
                          пс карам китаиско атв 250 bashan
                          колега така както го описваш трудно може да ти се отговори съмнява ме да може да се мести оста на ляво и надясно по вероятно е да ти е изметната рамата и от там да ти идва и шума ако правиш често пергели и се спъваш в камъни и бордюри или ако са ти повечко килограмите спокойно можеш да изметнеш рамката на атв-то

                          Коментар


                          • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                            Kолеги километража ми спре да работи след падане на ауспуха,стопиха се жици и стана мазало,смених датчика за скоростта,отворих километража и всичко изглежда наред,на километража всичко си работи освен отчитането на киолметри ,та кабелите 100 пъти ги проверих ,някакви идеи ?

                            Коментар


                            • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                              Колеги моля ви помагайте! Имам китайско ATV Zongshen 200. Става въпрос за реглаж на клапаните и по-точно как става това. Аз си нямам и понятие за това как става. Та ако някой горе-долу поназнайва нещо моля нека сподели. Например колко милиметра луфт трябва да оставя и на какво положение трябва да завъртя вала при настройката на клапаните. Благодаря предварително

                              Коментар


                              • От: Shineray и Zongshen 150-250cc

                                Случайно някой да знае накрайници от някой автомобил да стават на Zongshen 250сс?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X