Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Shineray и Zongshen 150-250cc

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Shineray и Zongshen 150-250cc

    Екстра си до няколко дена след прехода ще споделя мнения за ос-та която съм си поръчал
    Няма кал - Няма кеф !!!
    Suzuki Samurai LJ410 1984
    Suzuki LTZ400 2008
    Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

    Коментар


    • #17
      До: Shineray и Zongshen 150-250cc

      Bionik Питах днес за оста и ми казаха цена около 100тина лева.Ако имаш интерес обади се.

      Коментар


      • #18
        До: Shineray и Zongshen 150-250cc

        и от какъв материал ще е
        Последно редактирано от ! Алекс; 15-12-09, 19:51.
        SUZUKI QuadSport - First on 4 Wheels !!!

        Коментар


        • #19
          До: Shineray и Zongshen 150-250cc

          Първоначално публикуван от ! Алекс Преглед на мнение
          и от какъв материал ще е
          Прави се от стомана 45 защото ако се направи от Х-ова стомана ще трябва допълнителна обработка.

          Коментар


          • #20
            До: Shineray и Zongshen 150-250cc

            Колеги интересуваме с какъв бензин да крам атв-то9Zongshen 200cc) в момента го крам със "98",но др казват,че е по-добре с "95",според с какво да го карам?
            Zongshen 200 --> Yamaha DT 125 R --> Suzuki DR 350 S --> Honda CR 125

            Коментар


            • #21
              До: Shineray и Zongshen 150-250cc

              карай си го с 95 че много си издухваш двигателя , това не ти кросов модел че да го издуваш ... не е направен за по-голямо натоварване ! скоро ще ти заминат бутала , биели , валове .... всичко се износва 2х по-бързо ! а за ос-та аз тука намерих един стругар ще ми направи "къстъм" и то доста здрава ! поръчах си нова ще видим колко ще ме изкара а през това време ще направя другата - 20см замислям да го разширя ! а отпред едни фланци
              Няма кал - Няма кеф !!!
              Suzuki Samurai LJ410 1984
              Suzuki LTZ400 2008
              Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

              Коментар


              • #22
                До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                OK,веднага сменям на 95 ,а да ви попитам още едн въпрос като изправя атв-то на две гуми и почва да тече бензин от едно маркуче,което идва от карбуртора.Какъв може да е проблема?
                Благодаря предварително
                Zongshen 200 --> Yamaha DT 125 R --> Suzuki DR 350 S --> Honda CR 125

                Коментар


                • #23
                  До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                  Първоначално публикуван от xhizors.nz Преглед на мнение
                  OK,веднага сменям на 95 ,а да ви попитам още едн въпрос като изправя атв-то на две гуми и почва да тече бензин от едно маркуче,което идва от карбуртора.Какъв може да е проблема?
                  Благодаря предварително
                  Поплавака в карбуратора Това мъркуче ти е да не се препълни карбуратора с бензин

                  Коментар


                  • #24
                    До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                    а как да направя така че да не тече от там ? ако го запуша ще бъде ли проблем ? как да намаля нивото на бензина в този поплавък или въобще в карбуратора ? а да допълня , искам да си взема нов аморт обаче регулируем , трябва ми такъв който може да се прави мек и средно твърд ... ама наистина мек ! става въпрос за тези от ванедата дето са по 80 и по 85лв ... кой от 2та ще мога да настроя да е по-мек тъй като моя сега и да се тръшна най-много да хлътне 3-4см със зор ... затова и строших ос-та .... очаквам някакво инфо ако някой кара с такива ... да речем за пример като си седна на атв-то аморта да хлътне 3-4см само от мойто тегло (80кг)
                    Последно редактирано от Г. Атанасов; 17-01-10, 17:32.
                    Няма кал - Няма кеф !!!
                    Suzuki Samurai LJ410 1984
                    Suzuki LTZ400 2008
                    Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

                    Коментар


                    • #25
                      До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                      Офф тез китайцине спират с проблемите,днеска докато карах и видях едн права отсечка и реших да го вдигна само че при преземяването веригата ми падна,но не от задния венец а от запчатката която е точно до скоростния лост.Та въпросами е някаква шайба ли да слойа там да не пада или някакво друго решение
                      ПП.Ето тук добавям и едни побългаряване на предните калници,защото не издържах постояно праска дори и като сам с маска се зацпва и му слойех гуми(малко просташко,но варши работа)
                      Прикачени файлове
                      Zongshen 200 --> Yamaha DT 125 R --> Suzuki DR 350 S --> Honda CR 125

                      Коментар


                      • #26
                        До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                        По добре не го бараи това си му е конструктивна грешка, а за амортесьорите вземи да пробваш и ако си давален кажи, че и аз ги гредах ама на мен ми трябват за предни на КФХса

                        Коментар


                        • #27
                          До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                          аз заден искам не преден ... а тея дето са със "ракетки" отпред може доста да се втвърдят ... ако искаш може да пробваш да ги сложиш на КФХ ако не ти се дават много пари ... ама дали ще ти паснат и дали ще издържът ? що да не издържът аз моя колко съм го плиосвал предницата с възможно най-меки и не влизат докрай ... има още мегдан да слезне и добре поемат удара ... не подскачат след камъни и такива ти работи ....
                          Няма кал - Няма кеф !!!
                          Suzuki Samurai LJ410 1984
                          Suzuki LTZ400 2008
                          Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

                          Коментар


                          • #28
                            До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                            Първоначално публикуван от dand79 Преглед на мнение
                            По добре не го бараи това си му е конструктивна грешка
                            Колега как да не го барам като ми изтича бензина карам при почти затворено кранче на горивото,и пак леко тече,но неможе да се наема
                            Zongshen 200 --> Yamaha DT 125 R --> Suzuki DR 350 S --> Honda CR 125

                            Коментар


                            • #29
                              До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                              Нима постоянно го караш на задни гуми!!! Ако тече и когато го караш на четири колела вземи свали карбуратора и го почисти има едно гумено клапанче задействано от поплавъка там застават боклучета.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Shineray и Zongshen 150-250cc

                                Първоначално публикуван от valeri_at Преглед на мнение
                                Нима постоянно го караш на задни гуми!!! Ако тече и когато го караш на четири колела вземи свали карбуратора и го почисти има едно гумено клапанче задействано от поплавъка там застават боклучета.
                                Колега,това и направих почистех го имаше боклуци,щото бше паднал жаздушния филтър,по3истех карба и сега не тече,но като го изправя пак теква(няма как да е,все пак е китаец)
                                ПП.Никой не каза мнението си за калниците,грозни са но варшат работа
                                Zongshen 200 --> Yamaha DT 125 R --> Suzuki DR 350 S --> Honda CR 125

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X