Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бобина - изгоряла ли е? И как да проверя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Бобина - изгоряла ли е? И как да проверя?

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    При контакт не би трябвало да дава искра.

    Нали от бобината с кабел директно си закачил свещ и гледаш на нея.
    Ако датчика на коляновия вал не е Ок,то той няма да подаде инфо към компа,а той от своя страна няма да подаде пулс към комутатора.Щом ти мига диода,значи компа подава пулс към комутатора.

    Прицъкай на управлението през една лампа за мигач към маса,и кажи дава ли искра бобината.
    Благодаря ти колега,за информацията която ми даде вчера! Колата я дръпнах в едно малко сервизче и в събота ще я разгледаме по обстойно. Имаме и осцилоскоп с който ще проверим нещата.
    Казаха ми,че щомто дам на контакт и от бобината има искра,значи бобината е ок. (колко е вярно - не знам)


    Сианга - давам на късо от клемореда и пак не пали, върти ще скъса мотора от тампоните, но няма ефект. там всичко и е както трябва.
    Според доста хора или датчика на коляновия вал прави проблеми или бобината.

    Днес взех една друга бобина която е от работещ пасат, 96 година... при нея като дам на контакт - няма искра.

    Коментар


    • #62
      От: Бобина - изгоряла ли е? И как да проверя?

      Залагам на бобина...Погледни ми постовете по-назад. Нова ще е 70-80 лв. китайска и по-малко. Поне е една .
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #63
        От: Бобина - изгоряла ли е? И как да проверя?

        Може с отделни бобина и комутатор. Сделани примерно, по- тънко.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #64
          От: Бобина - изгоряла ли е? И как да проверя?

          Първоначално публикуван от Сианга Преглед на мнение
          Дали причината не е в контактния ключ. Възможно е при положение стартер да не дава контакт на клема 15.
          И аз това смятам.

          Значи направи си проверка на клемореда. Възможно е (+) към бобината да е свързана към извод който отрязва консуматорите при палене. Това се прави за да не черпят и те ток, който в режим на палене и без това е малко или повече дефицитен.
          Та, ако е свързан на някой такъв извод-при подаване на контакт-до бобината отива (+), заради това и дава първата искра. После, когато започнеш да въртиш за да запали-този извод се изключва, и няма искра.

          Но пък щом понякога пали-може просто контактите(пъпките) да не работят правилно, и кога подават, кога не...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #65
            От: Бобина - изгоряла ли е? И как да проверя?

            Оказа се, че новият датчик на коляновия вал -не работи. Макар да е 120 лв. Средна пазарна цена.
            Взех втора употреба и работи за сега добре. Бобината я закачихме на осцилоскоп , всичко е в нормални стойности.

            Коментар


            • #66
              От: Бобина - изгоряла ли е? И как да проверя?

              Аз отворих един датчик чисто нов неработещ, и вътре имаше само хартия навита... на бобинажната машина и е свършила жицата а ниско платеният китаец, е нещо като мързелив българин кой знае колко кухи датчици са продали!!
              Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

              Коментар


              • #67
                От: Бобина - изгоряла ли е? И как да проверя?

                Здравейте колеги, понеже темата е за бУбини, реших тук да питам....та от начало:
                - метанизирах дедо крузер (5VZ FE тойотски двг, с 3 бобини, всяка една вьрзана кьм две свещи едновременно :-)... wasted spark запалителна система
                - карах на метан мож би хиляда км, джиба беше малко муден, и реших сменя свещите и да донастроим газовата, на два пъти светва чека, но с откачане на акумулатора изчезваше, свещите бяха в добро състояние, но чернички, не бели, както доколкото знам е хубаво да бъдат, свещите взех от тойота, denso бяха
                - след настройката....стана по зле, освен че си остана мудна, почна и да попрекьсва, реших че газаджиите нещо не са се справили, но се съобразих със забележката им и взех още едни свещи NGK, на бензин все още нямаше проблем
                - пак настройка, аз карах и гледах какво се случва, всичко с газта беше наред....
                - закачиха някакъв стенд, който прочете 3 грешки, едната беше бедна смес, другите две - проблем в запалването на 1ви и 3ти цил, започна да се усеща кофти работа и на бензин, мени ниските обороти
                - сложихме новите свещи ngk, остана си муден и прекъсването се усеща съвсем отчетливо и на газ и на бензин при ниски и докьм 2500 об, после се размива, но вероятно си го има.
                Явно една или две от бобините са тръгнали и симптомите прогресират...нали все пак всяка е за два цилиндъра, т.е.ефекта е х2, :-) механично са здрави и дават искра но явно силата и не стига да пали и без това по трудната за палене метан въздушна смес.
                Чудя се дали да взема оригинални Denso бобини или аналози на ngk, цената на дензото е към 130лв бройката, а ngk двойно че и отгоре..... вероятно има защо, но може и от прекупвачите на пазара да е....., някой с опит за качествата на двете марки, за настояще време говорим, преди 10 години, със сигурност е било друго? :-)
                Последно редактирано от desotodorov; 09-06-18, 12:16.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X