Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бобина - изгоряла ли е? И как да проверя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Бобина - изгоряла ли е? И как да проверя?

    Такова нещо, като "дистрибуторен разпределител" НЕМА.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #47
      От: Бобина - изгоряла ли е? И как да проверя?

      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
      Такова нещо, като "дистрибуторен разпределител" НЕМА.
      То ... и жираф у шопско нЕма, ама ... никой не го е виждАл!
      Отделно ... нЕма кой да чете и .... се получава тая свинщина ....
      Човека снимка е дал на двойно-искрова бобина, ама .... ние пак дистрибутори и делка си знаеме!
      А, реално ги немА по кочините от поне 10 години ... ...
      Вече ще трия подобни простотии по целесъобразност!
      То ... не че не го правя, ама ..... писнА ми!
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #48
        От: Бобина - изгоряла ли е? И как да проверя?

        Румба, дистрибуторен разпределител ми звучи като дървено дърво. Иначе въпросната система е нещо съвсем познато
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #49
          От: Бобина - изгоряла ли е? И как да проверя?

          Иначе ги има още от времето на Ланча Тема с петвалов мотор , и са под различни наименования ,ама за кончетата с капаци нема лево ,нема десно ,къде му кажат там!Некои му викат токов разпределител, а по принцип дистрибутор значи разпределител на много неща ,както и на силов електро импулс към свещите на автомобила,дали е с палец или електронен фиксиран няма значение ,все си е разпределител!За десет и кусур години стаж от колеги монтьори под друго име рядко съм го срещал,освен в сервизите с високопарни технически термини за замайване на клиентите!А не тръгвайте с рогата ,грозно е и това шопско ,какво общо има дали си шоп ,майна или дюля няма значение ,то знаещи много,ама някои ходят по майстори!
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #50
            От: Бобина - изгоряла ли е? И как да проверя?

            Както обещах сега ще покажа снимка на пукнатината на бобината. Не е много качествена снимката, но се вижда. Освен пукнатината виновна за проблемите, имаше още поне 5 други пукнатини по самия корпус. Но от там ток не е избивало. Още от началото беше ясно, че бобината е за смяна, но на мен ми беше интересно, каква е причината на бнзин да не искри толкова чето, като на газ. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCF0150.JPG
Прегледи:1
Размер:107.5 КБ
ID:5442204

            Коментар


            • #51
              От: Бобина - изгоряла ли е? И как да проверя?

              Имам въпрос относно golf 3 aft мотора.
              Към бобината трябва ли да има маса?

              Коментар


              • #52
                От: Бобина - изгоряла ли е? И как да проверя?

                Под бобината в един корпус не е ли хванат и комутатора.
                Имах такъв голф,закъсах дори веднъж на пътя заради бобина,обикновенно след бобина дори комутатора да работи го сменяй,умира и той.
                Писал съм на доста места във vw форума,в завод автоелектроника продават перфектните бобини по 15 лв.
                Правил съм опити да насадя електронен комутатор ( Тея дето ги даваха за ладите)на голф ,кадет,Вектра.Става вечно,но се сменя бобината понеже вътрешното съпротивление е различно.Кажи какво искаш да правиш с тая бобина.
                Ако искаш да тестваш комутатора,сложи светодиод със 1 килоом на бобината и врътни на стартер,ако мига,значи до бобината всичко е ок.
                Последно редактирано от Roninn; 11-07-17, 07:46.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #53
                  От: Бобина - изгоряла ли е? И как да проверя?

                  Има различни видове бобини, едните са с вграден комутатор вътре, другите са просто бобина, без електроника вътре..

                  Тези с вграденият комутатор им мериш захранване + маса - сиглал _|-|_ с осцилоскоп или светлодиод, дали идва до нея, товa което трябва да дойде за да заработи.

                  За другите можеш да си направиш комутаторче малко от 555 схема и един мощен мосфет,
                  за да си ги джуркаш и пържеш...

                  И в крайна сметка, когато човек дава диагностика винаги рискува, да си има една част после у дома..
                  Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                  Коментар


                  • #54
                    От: Бобина - изгоряла ли е? И как да проверя?

                    На голфа никога комутатора не е в бобината,в смисъл в оригиналната бобина е занитен комутатора като отделен модул.
                    Говорих с колегата,случая му е много интересен,жалко че е далече да го разчовъркам,очаквам с интерес развитието по неговия случай.

                    Не визирам случаите свещ,бобина,комутатор на всеки цилиндър.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #55
                      От: Бобина - изгоряла ли е? И как да проверя?

                      Проблема при мен е следния. Колата ми преди около 2 седмици започна да прави едни проблеми с паленето. Пали, когато тя сама си реши, а не когато аз искам! Натискам старт бутона, тъй като ми е сменен клемореда и съм извадил бутон. Задържам го... ъъ,никой няма - не иска. след петият - шестият опит запалва. Сега вече изобщо не иска да пали...
                      Оставих колата на един познат, а той взел,че сменил на делкото вътре някакви диоди(плочка).Обаче не е забелязал,че колата е с датчик на коляновият вал... сменихме и датчика. Колата отново не иска да пали, до всички букси,за датчиците идва ток. Пробвал съм ги също и с диод...
                      Или по - лесно казано. Колата няма ток след бобината....към делкото. само когато дам на контакт един път има искра на свеща и до там... като въртя на стартер колата няма никакви индикации... пробвах и с други 3 работещи бобини пак няма ток след нея... а до нея идва ток и има импулси. От какво може да е, дали изобщо е бобината?

                      Коментар


                      • #56
                        От: Бобина - изгоряла ли е? И как да проверя?

                        Щом изобщо бобината хвърля искра значи е наред.

                        Виж комутатора, при включване не трябва да дава искра.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Бобина - изгоряла ли е? И как да проверя?

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          На голфа никога комутатора не е в бобината...
                          на новият голф който е с блок-бобина точно там си седи комутатора
                          Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                          Коментар


                          • #58
                            От: Бобина - изгоряла ли е? И как да проверя?

                            Ето това е бобината. Как при включване? Само като дам на контакт има искра, след това на стартер - няма.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:бобина.jpg
Прегледи:1
Размер:38.9 КБ
ID:5759414Натиснете снимката за да я уголемите

Име:бообина.jpg
Прегледи:1
Размер:90.4 КБ
ID:5759415


                            Има ли нещо общо, ако датчика на коляновия вал не е изправен да не работи правилно бобината? Макар,че е нов - нямам му доверие.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Бобина - изгоряла ли е? И как да проверя?

                              При контакт не би трябвало да дава искра.

                              Нали от бобината с кабел директно си закачил свещ и гледаш на нея.
                              Ако датчика на коляновия вал не е Ок,то той няма да подаде инфо към компа,а той от своя страна няма да подаде пулс към комутатора.Щом ти мига диода,значи компа подава пулс към комутатора.

                              Прицъкай на управлението през една лампа за мигач към маса,и кажи дава ли искра бобината.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #60
                                От: Бобина - изгоряла ли е? И как да проверя?

                                Дали причината не е в контактния ключ. Възможно е при положение стартер да не дава контакт на клема 15.
                                Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                                Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X