Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бобина - изгоряла ли е? И как да проверя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Бобина - изгоряла ли е? И как да проверя?

    Мани. Все обещавам кръжока по химия, физика и строеж на Вселената, но все не остава.

    Коментар


    • #32
      До: Бобина - изгоряла ли е? И как да проверя?

      Оня ден гледах по NG едно филмче за Големия Взрив. Оказва се , че въпроса "Какво е имало преди това?" бил безмислен , съгласно един от знаещите. Материята била енергия и обратно ..... Май и въпроса "Що е то ток?" и "Накъде ще тръгне тока?" са същата работа...... и разбирането на отговора изисква да изкарам разума си извън тесния череп в който е сврян.


      Оспамих си темата! Пусто да опустее!
      0888932647

      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

      Коментар


      • #33
        От: До: Бобина - изгоряла ли е? И как да проверя?

        Добър ден колеги. При мен също има проблем с бобината на колата - Поло 1.4 mpi, 2001 година1 60 конски сили. Бобината явно е пробила. От изхода, който е за трети цилиндър "прехвърча" искра и се забива в комутатора. Интересното в случая е, че на бензин искрте са много по-малко и са по-слаби, отколкото на газ. Като превключа на газ, искрите значително се зачестяват и стават по-ярки. Качвах колата на Диагностика и на бензин оборотите ми играят постоянно от 800 до 840. На газ играят повече, но са и по-ниски. Ясно е, че ще сменям бобината, но интересното в случая е, защо на газ избиват повече искри отколкото на бензин. Ще съм благодарен, ако някой може да каже нещо по въпроса.

        П. п. - Честита да ни е Новата 2013 г. Многа здраве и щастие за всчки.

        Коментар


        • #34
          От: Бобина - изгоряла ли е? И как да проверя?

          Преди да сменяш бобината провери свещите за повреди и най-вече разстоянието между електродите.

          А ефектът, който наблюдаваш е поради различния диелектрик между електродите на свещите (газ/бензин). Пробивното напрежение е различно. Например в случая, при бензина искрата пробива по-рано и при по-ниско напрежение, което не е достатъчно за пробив към комутатора.

          Коментар


          • #35
            От: Бобина - изгоряла ли е? И как да проверя?

            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
            Преди да сменяш бобината провери свещите за повреди и най-вече разстоянието между електродите.

            А ефектът, който наблюдаваш е поради различния диелектрик между електродите на свещите (газ/бензин). Пробивното напрежение е различно. Например в случая, при бензина искрата пробива по-рано и при по-ниско напрежение, което не е достатъчно за пробив към комутатора.
            Като допълнение-измий и подсуши до макс.кабели,капачка и бобина около кабелите,смени свещите с каквито трябва за газ,защото бобината ти май все още е здрава,ама ще си иде.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #36
              От: Бобина - изгоряла ли е? И как да проверя?

              Ако е бобина до дистрибуторния разпределител няма никой ,в най -добрия случай има слаба синкава и непостоянна искра,която не може да прехвъли към електродчетата на капачката и от там към свещите!Проблема май ти е от капачката натам,както казват колегите!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #37
                От: Бобина - изгоряла ли е? И как да проверя?

                Здравейте отново. Свещите ги смених. Първо от това започнах, като започнаха да се проявяват проблемите. Разбрах, че е от бобината при смяна на крушка. Докато я смнях се чу искра и като се загледах видях, че от бобината, от изхода за трети цилиндър искри. При тази кола няма дистрибуторна капачка, както и делко, няма палчета и няма отделна бобина, която с един кабел е свързана за разпределителната капачка. То от това трябваше да започна, че да не ви обърквам. От цялата работа е ясно, че ще се купува нова. Но ми е интересно, как е възможно на бензин искрите да са по малко и не така ярки, а на газ да се появяват в пъти по-често. Явно колегата Паджеровод ми е дал отговора. Явно бензина се възпламенява по-лесно и затова искрите от третия изход са по-малко и по-слаби. А газта се възпламенява по-трудно и на искрата и е по-лесно да "излезе" където си поиска. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03560084901.jpg
Прегледи:1
Размер:22.7 КБ
ID:5440453Иначе, това е прословутата бобина. Лошото е, че е малко скъпа и затова още не съм я сменил.

                Коментар


                • #38
                  От: Бобина - изгоряла ли е? И как да проверя?

                  Радвам се, че имаше толкова бързи отговори.
                  Последно редактирано от spool; 03-01-13, 14:38.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Бобина - изгоряла ли е? И как да проверя?

                    Нищо и няма на снимката, само трябва търпение. На новите хора им преслушваме мненията, за да не пълним форума с вредители. От утре ще си на свободен режим, ще прощаваш за неудобството.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Бобина - изгоряла ли е? И как да проверя?

                      Сменяй бобината, гаранция 1000% е от нея. Имам същото Поло, скъси ми живота миналата година, 3 пъти ходи на сервиз - нищо му няма, накрая смених бобина с такава втора употреба, не запали веднъж и реших че и тази е прецакана, сложих друга 2-ра ръка от един приятел сменена за неработеща, с нея пак пали и върви когато иска, ядосах се и му разглобих делкото - нищо му нямаше, накрая смених датчика на Хол, пак нищо. Накрая върнах първата, която купих втора употреба и всичко заспа. Малко сложно стана, ама тия коли проблема е един - бобина.
                      п.п. Проверка на кабели, свещи и прочие по веригата беше извършена няколко пъти
                      Ford Maverick II 2.3 XLT
                      Ford Mondeo MK5

                      Коментар


                      • #41
                        От: Бобина - изгоряла ли е? И как да проверя?

                        Днес взех някой лев и довечера ще купувам на Беру. Добре е да се напише нещо за тези бобини. Още повече, че ако колата не беше на газ, нямаше скоро и да разбера. На бензин като я кача на диагностика оборотите играят от 800 до 840, но когато стоя и гледам как работи мотора на мен ми се струва, че си работи добре (като изключим искрата, която прехвърча от време на време), обаче диагностиката показва, че не е добре. На газ хем падат, хем са още по-непостоянни. Един колега във форума на VW написа, че с времето материала стареел и се пука. От там започва да пробива и хвърля искри. Което от своя страна трупа различни грешки в компа на колата. В събота, като я сменя ще я огледам и ако се вижда някъде пукнатина ще я снимам и покажа. Има много теми за играене на оборотите на тези Пола. Всеки търси проблеми в датчици на Хол, в Ламбда сонда, чистене на дросели и т. н. Но като цяло мисля, че наистина от бобината тръгва всичко. Като прехвърчи искра, оборотите "пропадат", което от своя страна води до не добро изгаряне на горивото, което стига до Ламбда сондата и тя "помирисва", че има неизгоряло гориво, което може да повреди катализатора и на таблото светла чек-а. Незнам дали и при пропадане на оборотите няма и да дава грешка на датчик на хол. Не съм много голям разбирач.
                        До Ясен: След като видях, че си ми пуснал коментарите, втория го промених, да не е да ми се смеят хората, че пуксам коментар през коментар и то еднакви. Повече няма да се повтори.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Бобина - изгоряла ли е? И как да проверя?

                          И аз изчетох много за тези Пола, ама истината е една - смяна на бобина. Моето се кара само на бензин, че е втора кола, грешка не ми е давало, работеше перфектно и изведнъж угасва - няма палене, когато то си реши, случвало се е един месец без проблем, друг път по няколко пъти на ден. Единствено съжалявам сега, че не купих нова, ама тогава не беше 100% сигурно, че е от нея. Пък и втора ръка не са толкова евтини, пък не знаеш колко е работила и кога ще свърши курса. Намразих VW заради тея глупости.
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • #43
                            От: Бобина - изгоряла ли е? И как да проверя?

                            Няма за какво да ги мразим. Купуваме си коли втора употреба. Колкото и да ни се иска да са нови няма как да стане. Лошото е, че са направени така, че да плащаш повече за да си смениш някоя част. Тук са събрали всичско на едно. Няма капачки, няма палчета, няма отделна бобина. И затова излиза скъпо. Ако беше старата схема явно проблема щеше да се реши само със смяна на капачката. На Корадото ми струва около 20 лв. Но това е положението. Важното е в събота, като я сменя да се оправят нещата. И след това подробно да се огледа старата бобина.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Бобина - изгоряла ли е? И как да проверя?

                              Първоначално публикуван от spool Преглед на мнение
                              Тук са събрали всичско на едно. Няма капачки, няма палчета, няма отделна бобина. И затова излиза скъпо.
                              Точно този фокус е направен за да е по-евтино. Всъщност няма няколко неща в едно, това са само две бобини в общ корпус. Ако имаш желание, можеш да си купиш и отделни, на някои коли са така. Но няма голяма полза.

                              Щом някъде пуска от време на време искра, там вече пътечката е прогорена и временно решение може да бъде пиленето до здрав материал. И то - ако няма пукнатина.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Бобина - изгоряла ли е? И как да проверя?

                                Ако имаш възможност намери дистрибуторен разпределител за проба,защото и те се пукат/това не е делко няма градусово зацепване, такива разпределители има на много автомобили/бобините правят проблеми ,но не точно такива!Прави проби и тогава купувай,че новите бобини не са евтини!Успех!

                                Внимание!
                                Мнение, извън всякаква техническа компетентност!
                                Последно редактирано от CarTest™; 03-01-13, 20:46. Причина: Некомпетентност
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X