Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ти, татенце, си без колан...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Ти, татенце, си без колан...

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Именно! Вменяват ми задължения, дето касаят само и единствено мен самия.
    Ми не съвсем. Малко тъпо звучи това, но всъщност като те задължава да носиш колан държавата не се грижи само за теб, а за....производствените си единици.
    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

    Коментар


    • #32
      До: Ти, татенце, си без колан...

      Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
      Ми не съвсем. Малко тъпо звучи това, но всъщност като те задължава да носиш колан държавата не се грижи само за теб, а за....производствените си единици.
      И за разходите по болниците ако остане единицата жива, да допълня.
      Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

      Коментар


      • #33
        До: Ти, татенце, си без колан...

        мдам, и това също
        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

        Коментар


        • #34
          До: Ти, татенце, си без колан...

          Евентуалните разходи по болници си ги плащам всеки месец, лично, така че тях в сметките хич не ги слагайте. Държавата не плаща нищо. Ние всички го плащаме от джоба си.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            До: Ти, татенце, си без колан...

            До тук всички изказали се, по принцип са за коланите...

            Без да се опитвам да превръщам темата в спор, ще споделя, че до момента имам две тежки катастрофи и в двете бях без колан. В първата, ако бях с колан, щях да бъда срязан на две, през кръста. Във втората, след обстоен преглед в болница, лекарят констатира, че ако съм бил с колан, спуканите ми ребра са щяли да са счупени и намекна за по-тежки последствия, включително летален край...

            Хайде сега, нека някой да ме убеди, че коланите спасяват...

            П.П. Преди два месеца, край Пловдив, ми написаха поредния фиш за 50 кинта, но пък все още съм жив!
            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

            Коментар


            • #36
              До: Ти, татенце, си без колан...

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Евентуалните разходи по болници си ги плащам всеки месец, лично, така че тях в сметките хич не ги слагайте. Държавата не плаща нищо. Ние всички го плащаме от джоба си.
              Има се предвид, че докато си в болница не произвеждаш, а харчиш.
              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

              Коментар


              • #37
                До: Ти, татенце, си без колан...

                Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                До тук всички изказали се, по принцип са за коланите...

                Без да се опитвам да превръщам темата в спор, ще споделя, че до момента имам две тежки катастрофи и в двете бях без колан. В първата, ако бях с колан, щях да бъда срязан на две, през кръста. Във втората, след обстоен преглед в болница, лекарят констатира, че ако съм бил с колан, спуканите ми ребра са щяли да са счупени и намекна за по-тежки последствия, включително летален край...

                Хайде сега, нека някой да ме убеди, че коланите спасяват...

                П.П. Преди два месеца, край Пловдив, ми написаха поредния фиш за 50 кинта, но пък все още съм жив!
                Сигурно имаш своите основания да мислиш така, но статистиката и направените тестове показват, че до определени скорости коланите намаляват травмите и леталните случаи. Това важи за над 90% от катострофите. При по-големи скорости с колан или без е все тая. Пример когато коланите могат да са опасни е ако паднете във вода и ви блокира копчето за откопчаване на колана. Колкото и да е странно в България има няколко такива случая...
                Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                Коментар


                • #38
                  До: Ти, татенце, си без колан...

                  Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                  Има се предвид, че докато си в болница не произвеждаш, а харчиш.
                  Тогава да се погрижат да накарат всичкото мангалско население да работи и да си плаща данъците и осигуровките. Те само харчат!

                  Та, да им вменят на тях задължението да плащат данъци, ток вода и т.н., пък тогава с удоволствие и балгословия към великата ни държава ще си слагам колана, и ще си пускам фаровете. Аз и сега го правя, ама с отвращение, особено фаровете.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Ти, татенце, си без колан...

                    Абе верно, че и ромите са хора...Колкото и да изглежда странно има доста повече българи с неплатени осигуровки, отколкото роми. При данъците,обаче, не е така. колкото до фаровете, за лично смятам, че трябва да са включени не за друго, а заради децата. Привлича им вниманието.
                    Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Ти, татенце, си без колан...

                      Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                      ... статистиката и направените тестове показват, че до определени скорости коланите намаляват травмите и леталните случаи. Това важи за над 90% от катострофите...
                      Статистиката винаги обслужва нечии интереси, а тестовете се правят с манекени... няма мускули и активни действия, малка но съществена разлика!

                      П.П. И в двата случая, описани по-горе от мен, воланите бяха сгънати на осмици...
                      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Ти, татенце, си без колан...

                        При силите, които действат при удар с 40 км в час мускулите нямат значение. България е на първо място по процент челните удари в ЕС. при тях мускулите...Баща ми прави експертизи по автокатастрофи повече от 40 години. И адвокати и съдии и следователи разправят, че бил добър. Та от него съм чувал, че когато в кола има други умрели, а шофьорът е жив, то обикновено (разбира се има и изключения) шофьорът е бил с колан, а починалите без.
                        Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Ти, татенце, си без колан...

                          Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                          И в двата случая, описани по-горе от мен, воланите бяха сгънати на осмици...
                          Явно си си късметлия. По малък съм от теб и не върви дати давам свети, ама: Слагай го колана, пък като решиш да катастрофираш сериозно си го откопчай в движение и готово.
                          Гласът на разума е тих, но не успокоява докато не бъде чут.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Ти, татенце, си без колан...

                            Първоначално публикуван от NOTY Преглед на мнение
                            Явно си си късметлия...
                            Изобщо не става дума за късмет. И в двата случая, ако бях с колан, нямаше да съм късметлия, или щях да имам лош късмет!

                            Разликата е, че аз говоря от личен опит, а вие ми цитирате къде какво пише и кой какво казал...

                            Относно цитираните скорости... поназнайвам малко от динамиката, та в първия случай се движех със 140, а след ненавременно чукване на спирачките, скоростта ми едва ли е паднала под 120, въпреки, че секунда, преди мантинелата да отреже на две автомобила и да срежа облегалката ми от седалката, охлузвайки ми кръста, скочих върху газта, в неуспешен опит да изведа автомобила от поднасяне. Във втория, почти бях спрял, GPS-ът беше блокирал при удара на 26 км/час. С колко се движеше ТИР-ът, загубил управление, незнам, но ме върна 10-ина метра назад. Джипът ми се скъси с половин метър... Та за какви скорости и маси става дума?
                            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Ти, татенце, си без колан...

                              Не пренебрегвам твоя опит, но понеже казваш, че разбираш от динамика може ли да ми сметнеш какво е отрицателното ускорение при втория случай? Приблизително.
                              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Ти, татенце, си без колан...

                                Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                                ...Привлича им вниманието.
                                Конкретни факти, доказателства или поне статистика, ама поне 5 годишна, можеш ли да дадеш в подкрепа на твърдението си? Аз съм убеден че в ден като днешния и вчерашния, със слънце, ефекта от фаровете в градски условия е никакъв. А извън града аз и без друго ги пускам. Дори да е светло и ясно, в маранята над пътя помагат. Въпроса е че според мен в ясен ден и градски условия, това си е чиста хранилка, а мен вчера щяха да ме глобят точно в такива условия, понеже 20 пъти ги пуснах, но на 21-вото качване в колата бяха забравил. За мен една яма на пътя (такива в момента в София има огромен брой) е в пъти по-опасна за живота и здравето на шофьорите, и не само на тях.

                                Накратко: Всичката Мара втасала, та опряхме до фаровете. А при чистите ни улици в момента на 15-тата минута те вече са толкова мръсни че практически не светят.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X