Обява

Свий
Няма добавени обяви.

психотронни оръжия и какво мислите за тях?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: психотронни оръжия и какво мислите за тях?

    Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
    Колега след първия всички са били строго експериментални и никога не са напускали контролираната среда за която са предназначени! Извинявам се, че с по-сериозен тон, но с това шега няма!
    ?
    Гадове.Верно,Аз съм пират от вякъде.Купувам замо хард ама ваща работа със Зарин е гадна.Ама щом ви влече.
    Където Бирата, Там и Аз...

    Коментар


    • #17
      До: психотронни оръжия и какво мислите за тях?

      Aко ще говорим за това как звука се използва като оръжие, американците са измислили LRAD и картинките в Уикипедия показват че се използва. (как работи - http://science.howstuffworks.com/lrad.htm/printable)
      А иначе мисля че психотронните оръжия са в категорията Psychological Warfare. Не ми изглеждат практични, защото на бойното поле е трудно да накараш врага да гледа обработени филми (с 25 кадър) или пък да чете листовките които пускат бомбардировачите. Иначе звука може и да помогне - ако е достатъчно силен и пропагандата се чува достатъчно далече. В Абу Граиб (или Гуантанамо май) американците мъчели арабските пленници пускайки им метъл

      Коментар


      • #18
        До: психотронни оръжия и какво мислите за тях?

        Първоначално публикуван от Senjin Преглед на мнение
        Aко ще говорим за това как звука се използва като оръжие, американците са измислили LRAD и картинките в Уикипедия показват че се използва. (как работи - http://science.howstuffworks.com/lrad.htm/printable)
        А иначе мисля че психотронните оръжия са в категорията Psychological Warfare. Не ми изглеждат практични, защото на бойното поле е трудно да накараш врага да гледа обработени филми (с 25 кадър) или пък да чете листовките които пускат бомбардировачите. Иначе звука може и да помогне - ако е достатъчно силен и пропагандата се чува достатъчно далече. В Абу Граиб (или Гуантанамо май) американците мъчели арабските пленници пускайки им метъл
        LRAD си е съвсем ударно въоражение - като пистолета например или по-скоро като базука. Психотронните оръжия, като при всеки тип въоръжение са подходящи за определени цели. Може да не стават за бой с въоръжено подразделение, но могат да бъдат добри за победа върху такова. Въобще, както снайпера не става за близък бой (освен ако не смяташ да го ползваш за сопа), така и те си имат предимства и недостатъци. Камьоните с високоговорители са само един подобен вариант. Успешен или не, само историята ще покаже.
        Последно редактирано от господин никой; 24-10-08, 07:20. Причина: typo...

        Коментар


        • #19
          До: психотронни оръжия и какво мислите за тях?

          Гледам, че темата доста отдавна е зарязана, но пък в момента съм нещо болен и не мога да спя и целия свят ми е крив... та по темата:

          Кой каза, че възпроизвеждаето на инфразвук може да стане само с огроооомни излъчватели? Да де, вярно е, че ако се гони резонансна честота на някакъв обем, става дълга и широка, в буквалния смисъл. НО това не е единствения начин.

          Хайде да си представим една най-обикновена китайска пиезопищялка, която без особени проблеми възпроизвежда 16kHz и се набива в ушите (макар и не всички да я чуват) достатъчно добре на разстояние няколко метра. Хайде сега да сфазираме два генератора, единия на въпросните 16kHz примерно, а другия на 16,007kHz. И да закачим на всеки генератор по пищялка. Някой да се сеща накъде бия?
          В съвременни домашни условия всичко това би струвало около 10-15 лева с батериите, би тежало около 100-200gr, пак в зависимост от батериите и би отнело на не особено добър специалист не повече от седмица, със все пробите и тестовете. Те ти го психотронно оръжие, напълно законно, да не говорим, че при добро желание и малко повече опит, подобна играчка може да се направи от всеки що-годе свестен GSM. Като се замисля, даже и на програмка може да се направи и да се тества директно през звуковата карта на слушалките ( баси болезненото самоубийство...)

          Всъщност най-големия практически проблем остава взаимното разположение на излъчвателите, защото там се намесват много фактори: еднаквост на излъчвателите, ъгъл на излъчване, разположение на предметите наоколо, общ обем на помещението, материал на стените и т.н. Най-сигурния вариант са пробите и грешките, само дето хич не са безопасни.

          Вярно, ще покрива само една неголяма стая или само купето на един автомобил, и едва ли ще работи повече от 4-5 дни, но пък за какво ви е повече?

          И преди някой да се е захванал насериозно с нещо подобно, едно предупреждение: виждал съм с очите си какъв е ефекта, НЕ ПРАВЕТЕ ТОВА У ДОМА! Доста по-опасно е, отколкото може да си представи човек.
          Ако все пак се намери някой достатъчно голям идиот и реши да пробва, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да предвиди начин за изключване след 5-10 секунди! Достатъчно време, за да започне да се усвеща някакъв ефект и недостатъчно да ви изтече мозъка през ушите, ако по случайност вземе, че проработи.
          Никога не си играйте с оръжието, независимо какво е.

          П.П. Идеята не е нито нова, нито моя.
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #20
            До: психотронни оръжия и какво мислите за тях?

            Ъхъ. Освен идеята за хетеродина, може да използваш и например промяната на налягането/плътността на средата на разпространение. Също променя честотата. Пак там идеите за скокове на показателя на пречупване, дифракцията, интерференцията, и особено магическата дума холография.
            Като сух остатък получаваш някакви явления от високи порядъци, със съответната неповторяемост и съпътстващата я неефективност. Както по енергетиката, така и по условията на възникване.
            Виж, има всякакви крайно сложни, скъпи и екзотични начини за убиване на хора. На съответното технологично ниво, много от тях са описани във викторианската криминална литература. С днешните квазинаучни мастурбации ги обединява това, че просто не работят.
            Някога патрон за Калашников струваше колкото кило типов хляб. Сега хляба поскъпна, а патроните не. А общодостъпните оръжия за масово поразяване струват изобщо стотинки. Освен това факта на атаката, и даже източникът, като правило не могат да бъдат открити за времето на провеждането и, или изобщо никога.
            Ако искаш да утрепеш цял народ - направи модни пиците, и поливането им с майонеза. След едно поколение по тия земи просто спират да се размножават. Ако искаш да утрепеш конкретен политически деятел - подари му спътников телефон. После вдигни във въздуха въртолет за спътникова връзка и със щурман на борда, и още един с противотанкова ракета под крилото. Ще му откъсне не само по-близкото до антената ухо.
            Не, ако искаш може разбира се да подредиш и гвоздеи на магистралата по подходящ начин. Един ще пробие малко предната дясна, друг още по-малко - задната дясна гума. При подходяща скорост на движението, подходяща температура, влажност и атмосферно налягане, струите от дупките ще интерферират, ще образуват холограмен пентаграм, но голям. Толкова, че колата ще се окаже вътре в него. И в момента, в който повеят на вятъра в створа на двата хълма с пеленг 217 градуса зазвучи като "Отче наш" на обратно и на санскритски, в пентаграма ще възникне Сатаната. Тогава автомобилът с омразния ти прокурор ще избухне в Адските Пламъци, а старшините от КАТ няма и да разберат защо отначало е миришело на сяра, а после е изчезнал и опечения труп. Къде ти, те не са учени да знаят за психотронното оръжие.

            Коментар


            • #21
              До: психотронни оръжия и какво мислите за тях?

              Хахахахааааааааа, адаш! Развесели ме, честно Благодаря за което, имах нужда!

              А сега сериозно: идеята като цяло беше по-скоро педупреждение към любопитните, щото наистина знам какво става, но нали си признах още в началото: гадно ми е, спи ми се, е... ми се, а тъкмо в момента не мога да направя нищо и съм вкиснат, та може и да съм се отплснал.

              П.П. Що не спиш по това време бе човек?
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #22
                От: До: психотронни оръжия и какво мислите за тях?

                Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                Гледам, че темата доста отдавна е зарязана, но пък в момента съм нещо болен и не мога да спя и целия свят ми е крив... та по темата:

                Кой каза, че възпроизвеждаето на инфразвук може да стане само с огроооомни излъчватели? Да де, вярно е, че ако се гони резонансна честота на някакъв обем, става дълга и широка, в буквалния смисъл. НО това не е единствения начин.

                Хайде да си представим една най-обикновена китайска пиезопищялка, която без особени проблеми възпроизвежда 16kHz и се набива в ушите (макар и не всички да я чуват) достатъчно добре на разстояние няколко метра. Хайде сега да сфазираме два генератора, единия на въпросните 16kHz примерно, а другия на 16,007kHz. И да закачим на всеки генератор по пищялка. Някой да се сеща накъде бия?
                В съвременни домашни условия всичко това би струвало около 10-15 лева с батериите, би тежало около 100-200gr, пак в зависимост от батериите и би отнело на не особено добър специалист не повече от седмица, със все пробите и тестовете. Те ти го психотронно оръжие, напълно законно, да не говорим, че при добро желание и малко повече опит, подобна играчка може да се направи от всеки що-годе свестен GSM. Като се замисля, даже и на програмка може да се направи и да се тества директно през звуковата карта на слушалките ( баси болезненото самоубийство...)

                Всъщност най-големия практически проблем остава взаимното разположение на излъчвателите, защото там се намесват много фактори: еднаквост на излъчвателите, ъгъл на излъчване, разположение на предметите наоколо, общ обем на помещението, материал на стените и т.н. Най-сигурния вариант са пробите и грешките, само дето хич не са безопасни.

                Вярно, ще покрива само една неголяма стая или само купето на един автомобил, и едва ли ще работи повече от 4-5 дни, но пък за какво ви е повече?

                И преди някой да се е захванал насериозно с нещо подобно, едно предупреждение: виждал съм с очите си какъв е ефекта, НЕ ПРАВЕТЕ ТОВА У ДОМА! Доста по-опасно е, отколкото може да си представи човек.
                Ако все пак се намери някой достатъчно голям идиот и реши да пробва, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да предвиди начин за изключване след 5-10 секунди! Достатъчно време, за да започне да се усвеща някакъв ефект и недостатъчно да ви изтече мозъка през ушите, ако по случайност вземе, че проработи.
                Никога не си играйте с оръжието, независимо какво е.

                П.П. Идеята не е нито нова, нито моя.
                Интересувам се от психотронни оръжия и най-вече как може да се докаже въздействието им и да се предпазиш.Благодаря Ви предварително.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X