Страница 2 от 2 ПървиПърви 1 2
Резултати 21 до 22 от 22

Тема: психотронни оръжия и какво мислите за тях?

Място
    Стара Загора
    Публикации
    4,643
    Точки (при гласуване)
    22

По подразбиране До: психотронни оръжия и какво мислите за тях?

Хахахахааааааааа, адаш! Развесели ме, честно Благодаря за което, имах нужда!

А сега сериозно: идеята като цяло беше по-скоро педупреждение към любопитните, щото наистина знам какво става, но нали си признах още в началото: гадно ми е, спи ми се, е... ми се, а тъкмо в момента не мога да направя нищо и съм вкиснат, та може и да съм се отплснал.

П.П. Що не спиш по това време бе човек?

Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране От: До: психотронни оръжия и какво мислите за тях?

Цитат Мнение на tef4o Преглед на публикациите
    Гледам, че темата доста отдавна е зарязана, но пък в момента съм нещо болен и не мога да спя и целия свят ми е крив... та по темата:

Кой каза, че възпроизвеждаето на инфразвук може да стане само с огроооомни излъчватели? Да де, вярно е, че ако се гони резонансна честота на някакъв обем, става дълга и широка, в буквалния смисъл. НО това не е единствения начин.

Хайде да си представим една най-обикновена китайска пиезопищялка, която без особени проблеми възпроизвежда 16kHz и се набива в ушите (макар и не всички да я чуват) достатъчно добре на разстояние няколко метра. Хайде сега да сфазираме два генератора, единия на въпросните 16kHz примерно, а другия на 16,007kHz. И да закачим на всеки генератор по пищялка. Някой да се сеща накъде бия?
    В съвременни домашни условия всичко това би струвало около 10-15 лева с батериите, би тежало около 100-200gr, пак в зависимост от батериите и би отнело на не особено добър специалист не повече от седмица, със все пробите и тестовете. Те ти го психотронно оръжие, напълно законно, да не говорим, че при добро желание и малко повече опит, подобна играчка може да се направи от всеки що-годе свестен GSM. Като се замисля, даже и на програмка може да се направи и да се тества директно през звуковата карта на слушалките ( баси болезненото самоубийство...)

Всъщност най-големия практически проблем остава взаимното разположение на излъчвателите, защото там се намесват много фактори: еднаквост на излъчвателите, ъгъл на излъчване, разположение на предметите наоколо, общ обем на помещението, материал на стените и т.н. Най-сигурния вариант са пробите и грешките, само дето хич не са безопасни.

Вярно, ще покрива само една неголяма стая или само купето на един автомобил, и едва ли ще работи повече от 4-5 дни, но пък за какво ви е повече?

И преди някой да се е захванал насериозно с нещо подобно, едно предупреждение: виждал съм с очите си какъв е ефекта, НЕ ПРАВЕТЕ ТОВА У ДОМА! Доста по-опасно е, отколкото може да си представи човек.
    Ако все пак се намери някой достатъчно голям идиот и реши да пробва, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да предвиди начин за изключване след 5-10 секунди! Достатъчно време, за да започне да се усвеща някакъв ефект и недостатъчно да ви изтече мозъка през ушите, ако по случайност вземе, че проработи.
    Никога не си играйте с оръжието, независимо какво е.

П.П. Идеята не е нито нова, нито моя.
    Интересувам се от психотронни оръжия и най-вече как може да се докаже въздействието им и да се предпазиш.Благодаря Ви предварително.

Страница 2 от 2 ПървиПърви 1 2

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •  
"); } else { document.write(""); } } // ]]>