Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бета - размисли и страсти :)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бета - размисли и страсти :)

    Понеже всяка по-известна марка, че дори и модел, си имат тема в този раздел, предлагам тук да се коментират впечатления, отзиви и въпроси от качествата и недостатъците на мотоциклетите Бета- без оглед модела и годината на производство. Не че подобна информация не може да се открие сред други теми, но определено би било полезно да е систематизирана на едно място.
    Личните ми скромни впечатления, базирани на две карания, са само позитивни. Единственото ми по-сериозно оплакване е от седалката и от трудното изключване на неутрална ако не се форсира леко двигателя.
    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
    Toyota Land Cruiser KDJ 125

  • #2
    До: Бета - размисли и страсти

    Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
    Понеже всяка по-известна марка, че дори и модел, си имат тема в този раздел, предлагам тук да се коментират впечатления, отзиви и въпроси от качествата и недостатъците на мотоциклетите Бета- без оглед модела и годината на производство. Не че подобна информация не може да се открие сред други теми, но определено би било полезно да е систематизирана на едно място.
    Личните ми скромни впечатления, базирани на две карания, са само позитивни. Единственото ми по-сериозно оплакване е от седалката и от трудното изключване на неутрална ако не се форсира леко двигателя.
    + 1, даже като за начало може да се пребройм
    Аз карам Бета 2006 250 4T RR с кит 370+, предстой ми смяна на маслото в коловете и ще ми е полезна всякаква информация.По мануал го доват 7.5
    p.s Моля г-н Джартов да се включи.
    Последно редактирано от Спас; 02-12-09, 09:54.
    Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

    Коментар


    • #3
      До: Бета - размисли и страсти

      Оффф аз имам едно оплакване.
      Когато си купих мотора, че и сега дори, мой приятели ме питат,какъв мотор съм си купил,каква марка.
      Отговарям им Бета!
      И те ме поглеждат учудено и ме питат,какъв е този мотор, китайски ли?
      Направо ми идва да утрепя някой!!!

      Коментар


      • #4
        До: Бета - размисли и страсти

        Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
        Оффф аз имам едно оплакване.
        Когато си купих мотора, че и сега дори, мой приятели ме питат,какъв мотор съм си купил,каква марка.
        Отговарям им Бета!
        И те ме поглеждат учудено и ме питат,какъв е този мотор, китайски ли?
        Направо ми идва да утрепя някой!!!
        Чудесно и изчерпателно инфо, браво г-н Джартов
        А сега по-сериозно, какво масло да сложа в коловете
        Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

        Коментар


        • #5
          До: Бета - размисли и страсти

          Първоначално публикуван от Спас Преглед на мнение
          А сега по-сериозно, какво масло да сложа в коловете
          5 W на Мотул.На Ямахата ми бяха по 400мл на кол,като гледам тези са същите,слагай и се не бой.

          Коментар


          • #6
            До: Бета - размисли и страсти

            Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
            5 W на Мотул.На Ямахата ми бяха по 400мл на кол,като гледам тези са същите,слагай и се не бой.
            Джарта, каква е идеята да не е 7.5 както е заводско, да е по-меко ли?
            Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

            Коментар


            • #7
              До: Бета - размисли и страсти

              А каква е идеята да питаш, щом знаеш какво масло ти трябва?
              Стари майстори препоръчват 5W, ама и аз не знам защо. Много е вероятно и те самите да не знаят точно (ама няма и да си признаят). Според мен няма да сгрешиш и в двата варианта, а ако усетиш разлика, започваш ти да даваш съветите, а ние слушаме.
              К. Кулев

              Коментар


              • #8
                До: Бета - размисли и страсти

                А като за начало си дръпнете по едно ръководство и не си правете свободни съчинения с нивото на маслото в предницата
                Щото освен всичко и доста народ ви чете това което пишете!

                Коментар


                • #9
                  До: Бета - размисли и страсти

                  Пък и темата е за Бета, не за предници...
                  К. Кулев

                  Коментар


                  • #10
                    До: Бета - размисли и страсти

                    Първоначално публикуван от Калин Кулев Преглед на мнение
                    Пък и темата е за Бета, не за предници...
                    Темата е и за предници на Бети
                    Питам защото едни ми казват сложи си 5 да вози по-меко, други викат сложи си колкото пише, някои мешат 5 и 7.5
                    Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Бета - размисли и страсти

                      Първоначално публикуван от Спас Преглед на мнение
                      Темата е и за предници на Бети
                      Питам защото едни ми казват сложи си 5 да вози по-меко, други викат сложи си колкото пише, някои мешат 5 и 7.5
                      Квото пише в мануала, това сложи
                      ПП.Джарта, казвай им че е турски мотора ве
                      0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                      Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                      Суперскан България www.decbg.com
                      Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                      Коментар


                      • #12
                        До: Бета - размисли и страсти

                        Първоначално публикуван от Спас Преглед на мнение
                        Темата е и за предници на Бети
                        Питам защото едни ми казват сложи си 5 да вози по-меко, други викат сложи си колкото пише, някои мешат 5 и 7.5
                        Което и да му сложиш, нали имаш допълнителни реглажи- ще си го настроиш по вкуса
                        А я споделете- защо трудно изключва от скорост ако не му подам малко газ ?
                        2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                        Toyota Land Cruiser KDJ 125

                        Коментар


                        • #13
                          До: Бета - размисли и страсти

                          Според моето лично мнение, маслото трябва да е такова, каквото производителя на предницата посочва. Тя не би работила правилно с друго масло и настройките няма да бъдат коректни. Т.е. не можеш да компенсираш с настройките различния вискозитет.
                          Така си мисля.
                          Най-правилен отговор може да даде механик специалист в окачването. Такъв който има опит с предници, масла, настройки... В България такъв няма! Има хора с кратък, личен опит, но не и специалисти.
                          К. Кулев

                          Коментар


                          • #14
                            До: Бета - размисли и страсти

                            ...И да се сменя по-често,скоро сменях на едни Ямахи,нови на по 1 година маслото беше станало гъсто като дифиринциално.Мислиш си ,нов само ще карам.И не се настройват докато не смениш маслото.
                            Стефан Дянков

                            Коментар


                            • #15
                              До: Бета - размисли и страсти

                              Освен маслото предницата се стругова и се сменят втулкте на предницата,които са преди семерините.Маслото е 10 не не сае 7,5 с него не регулира добре нито кликовете в компресия отгоре ,нито в кликовете от долната част на предницата.Серийната предница не ми харесва на мен,моя Гас Гас беше с същата история и след доста подобрения стана добре.Количеството масло е между 550 и 530 грама зависи от теглото и начина на каране.Добрия вариант е смяната на пружините ,което не вярвам да го правят много хора в БГ.Новата Бета вече я виждах на живо няма нищо общо с старата.Пояснявам на колегата че КИТ комплекта на 250 4т не е 380 а 350 .Дано инфото да ви е послужила за нещо
                              Живейте и вярвайте в това в което не вярвате. Обичам природата и нейните красоти.
                              0887 543 312 ,Land Rover Discovery 300 Tdi, КЛИМАУТО АВТО КЛИМАТИЦИ И ДИАГНОСТИКА.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X