Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бета - размисли и страсти :)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Бета - размисли и страсти

    Аз във моята сложих 5-ца и за ендуро я чувствам по-добре.
    offroad фен
    1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
    TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

    Коментар


    • #17
      До: Бета - размисли и страсти

      Колкото е по гъсто маслото толкова по-голямо значение оказва всеки клик на настройките, т.е. диапазона на действие на кликовете се увеличава.
      Да не говорим че ендуро предниците не са като кросовите, макар че на външен вид изглеждат еднакво. С по-малко пластинки са на клапаните, по меки са, по бързо се амортизирват (омекват) и оттам предницата с течение на времето почва да не работи добре. Затова на каран мотор се препоръчва 10W.
      .... а и знаеш ли маслото колко "живот" има и какъв му става вискозитета след 5 карания

      темата май наистина стана за предници, дано не стане и за задници
      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

      Коментар


      • #18
        До: Бета - размисли и страсти

        Ето някоя и друга снимки на Бетички







        Коментар


        • #19
          До: Бета - размисли и страсти

          Моята е 525 RR червена ,скоро ще я сменя за Фактори.

          Сега като при Еди има и КТМи бая се чудих дали да я сменя(изкушават ме единствено стотиците КТМ аксесоари), но избора ми е Фактори защот се кара по лесно,доказано не се троши и върви без вода и масло.
          Ако ги свикнем и без бензин

          Коментар


          • #20
            До: Бета - размисли и страсти

            Първоначално публикуван от Краси Грудев Преглед на мнение
            Ако ги свикнем и без бензин
            И пари да ви дават да ги карате
            MG RACING

            Коментар


            • #21
              Наскоро си взех нова BETA 450

              Здравейте, наскоро взех една нова бета 450 и сега се чудя колко горе-долу километра да измина до подмяната на маслото. И ако е възможно някой да сподели някаква техника на каране защото аз отдавна съм си атевист и това ми е ново

              Коментар


              • #22
                До: Наскоро си взех нова BETA 450

                http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=28741
                Прочети тази тема относно техниките на каране,а за маслото в мануала който е към мотора ти е описано,ако нямаш почети във форума има инфо МНОГО.
                Кавазаки КЛХ 300 04г
                Кавазаки КХ 65 04г
                Опел Астра 94г
                Мерцедес 124 91г

                Коментар


                • #23
                  До: Бета - размисли и страсти

                  Моята БЕТА е 525 RR. За момента имам два проблема с нея . Най-големия недостатък е седалката. Мисля, че са я сложили колкото да я има. Една минута седнал коства много , но все пак при редовно каране се свиква.
                  Вторият проблем се появява при монтирани супер мото джанти и системно щипване на съединителя с цел - падане по гръб. Някаква гайка на касетата на съединителя се развива и се чува тракане от там. Като стисна съединителя - изчезва. Налага се отваряне на капака , затягане на гайката ( с лепило ) и пак се развива.
                  Ето я и нея:
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от boiko73; 04-01-10, 13:17.
                  Beta 525 RR
                  Mercedes G 280 i
                  Toyota Hailux 3.0 TD
                  UAZ 452

                  Коментар


                  • #24
                    До: Бета - размисли и страсти

                    Първоначално публикуван от balkan_stz Преглед на мнение
                    Моята БЕТА е 525 RR. За момента имам два проблема с нея . Най-големия недостатък е седалката. Мисля, че са я сложили колкото да я има. Една минута седнал коства много , но все пак при редовно каране се свиква.
                    Вторият проблем се появява при монтирани супер мото джанти и системно щипване на съединителя с цел - падане по гръб. Някаква гайка на касетата на съединителя се развива и се чува тракане от там. Като стисна съединителя - изчезва. Налага се отваряне на капака , затягане на гайката ( с лепило ) и пак се развива.
                    Ето я и нея:
                    Колега пробвай с високоякостно лепило. Незнам дали Локтайт имат, но гледах че Перматекс имат с три степени на якост (трудност на развиване). Последната якост я дават за неподвижния край на шпилки и подобни. Другото което ми идва на ум е че под тази гайка (ако е тази на касетата) няма ли една шаиба която се изкривява и пречи на развиването.
                    Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                    Коментар


                    • #25
                      До: Бета - размисли и страсти

                      аз използвам ето такова лепило http://images.google.bg/imgres?imgur...%3Dbg%26um%3D1 Пробвай ,аз не съм имал проблеми с него
                      Honda CRE 250
                      Nissan Patrol GR

                      Botevgrad Racing Team

                      Коментар


                      • #26
                        До: Бета - размисли и страсти

                        Трябва да имаш специален инструмент с който да се задържи вътрешната касета,после се слага локтаит 748(зелен) на гайката една-две капки и най-важното е да се стегне 140nm или 14 кг.
                        Ти я стягаш по-малко и затова се развива.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Бета - размисли и страсти

                          Първоначално публикуван от ЖОРО ПАШОВ Преглед на мнение
                          Трябва да имаш специален инструмент с който да се задържи вътрешната касета,после се слага локтаит 748(зелен) на гайката една-две капки и най-важното е да се стегне 140nm или 14 кг.
                          Ти я стягаш по-малко и затова се развива.
                          Прав си Жоро,докато не се направи инструмент да се законтри както трябва касетата оправия няма,друг е въпроса че за всеки модел мотор е строго индивидуална,омтъзнало мие да правя все нови и нови,но инструмент плюс лепило няма развиване
                          Най-добре е да имаш богати приятели!!!
                          Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Бета - размисли и страсти

                            Благодаря за инфото. Все пак си мисля, че това не е проблем на Бета, двигателя е КТМ 525 ЕХС, не съм чул някой да се оплаква от такова нещо, и мотора ми .... беше почти нов като го взех. То ще се чуе на пролет.
                            Beta 525 RR
                            Mercedes G 280 i
                            Toyota Hailux 3.0 TD
                            UAZ 452

                            Коментар


                            • #29
                              До: Бета - размисли и страсти

                              Най- напред честито на Владко за придобивката. Явно семейството на Бетите се разраства все повече. Бих споделил два проблема които се появиха при моята Бета: първия е пробката отдолу на двигателя, превъртя и няма отвиване. Второто нещо са болтовете на седалката. Единият непрекъснато се разхлабва и отвива, а вътре резбата на рамката е направена много нестабилно и се върти с болта.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Бета - размисли и страсти

                                Иво за болта мисля, че съм ти казвал: набиваш нещо по-голямо, отвиваш и си купуваш от КТМ болт, който освен шестостен в средата има и еврейска звезда мисля се казва.
                                За болтовете към седалката какво да ти кажа и на мен ми се е случвало, но смених всички болтове по пластмасите, лошото е не са неръждавейки и са станали черни.
                                Пия вино само по два повода: когато за вечеря има дивеч и когато няма.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X