Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бета - размисли и страсти :)

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Re: Бета - размисли и страсти

    А какъв е проблема със сегашната предница?Какво точно не ти допада?
    Че присаждането на друга предница си е мъка - или сменях всичко или се почва с фтулките.

    Иначе ако КТМ-ските колове ти отговарят на апарата и на предната ос(26мм са на "новите" предници) и ти остане само да търсиш мостове, аз имам един ктм-ски.
    (http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=202950)
    За цената ще се разберем, няма да е тази от темата.
    Последно редактирано от chemomche; 28-12-15, 14:31.

    Коментар


    • От: Бета - размисли и страсти

      Проблема е в това, че на стръмни места при екстремно спиране се мачка докрай и мотора винаги се опитва да ме прескочи. Заради това съм я направил максимално твърда и от там пък идва проблема, че на места където трябва да е мека тя не е и само ме бие в ръцете. Бавно не мога да спускам защото пък чезнат спирачките. Сипах хубава течност..... спирачки си има, но ако спускам бавно и по продължително и оставам без спирачки. Там където с ямахата съм се спускал без да мисля за нищо то сега постоянно мисля дали ще ми изчезнат спирачките и дали няма да ме прескочи задницата.
      EXC TPI 2019

      Коментар


      • От: Бета - размисли и страсти

        Най вероятно си с грешните пружини. Така както си регулирал окачването , не може да работи правилно при движение по неравности , а при екстремно спиране на стръмни места , замазваш проблема само в първите метри.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • От: Бета - размисли и страсти

          Много е вероятно. Не ми се вярва предния собсъвеник да е сменял пружини, но така или иначе тези не са за мен. До колкото знам стандартно пружините са за около 80кг. А аз съм 100 по боксерки.
          EXC TPI 2019

          Коментар


          • От: Бета - размисли и страсти

            Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
            Много е вероятно. Не ми се вярва предния собсъвеник да е сменял пружини, но така или иначе тези не са за мен. До колкото знам стандартно пружините са за около 80кг. А аз съм 100 по боксерки.
            На теб не ти трябва предница , трябва ти Супер Тенере. Майтапа настрана , но каквато и предница да вземеш , ще ти трябват правилните прогресивни пружини.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • От: Бета - размисли и страсти

              Бетата трябва да е с 45мм Марцочи ,като на същите тройници става и 48мм Марцо. Съществува и 50мм черно Марцочи което е няма нищо общо с другите - мисля, че даже е twin camber. За него обаче не съм сигурен дали ще влезе в тройниците без разстъргването им. Олинса на Пешо е добър, но ти трябват много неща за да стане - Брембо апарат, капла с диска и оста и ако Олинса е с тройници ,трябва да извадиш оста и да се прехвърли твоята. Виждал съм само на снимка монтирани колове от Японски мотор ,но имаше пояснение че са разстъргвани тройниците.
              Силата е нищо без контрол.

              Коментар


              • От: Бета - размисли и страсти

                Принципно държа мотора да си остане във фабричния вид и точно затова искам само да сменя коловете. Да правя някакъв сбирток.... не ми се ще.
                Направил съм запитване до човек който продава части... дали може да ми намери предница от Фактори която е 50мм... Ако не намеря такава минавам на вариант с пружини...
                EXC TPI 2019

                Коментар


                • От: Бета - размисли и страсти

                  Пружини като за тебе и настройка. Намаляваш и с 10 мм. въздушната камера и потъването изчезва. Да не говорим, че като цяло мотора става друг. Обаче трябва и задната пружина да сложиш за теглото ти, иначе става немска овчарка. Като сложиш верните пружини, настройваш и саговете и нема си познаеш мотора. И не си фърляй парите за други предници, дай ги за верните пружини.
                  0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                  Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                  Суперскан България www.decbg.com
                  Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                  Коментар


                  • Re: От: Бета - размисли и страсти

                    Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
                    Ако не намеря такава минавам на вариант с пружини...
                    Като сложиш друга предница, защо мислиш че ще е с пружини за теб?

                    Коментар


                    • От: Re: От: Бета - размисли и страсти

                      Първоначално публикуван от chemomche Преглед на мнение
                      Като сложиш друга предница, защо мислиш че ще е с пружини за теб?
                      Не мисля и нямам как да знам, но мога да разбера дали са за мен.
                      Kiki.t най вероятно ще се наложи да ми поръчваш ако не те затруднявам, но това при положение че не си намеря сам
                      EXC TPI 2019

                      Коментар


                      • От: Бета - размисли и страсти

                        Силно се съмнявам ,че 50мм колове ще станат на тройниците без разстъргване. Днес измерих на един ТМ с 50мм Марцочи 56мм е горе и 61мм долу - също и на Гас Гас със фабричен Олинс - 54мм горе и 59.5мм долу.
                        На моята предница която също е 45мм Марцочи имах подобен проблем -прекалено мека, но при обслужването и намалих малко въздушната камера и нещата сега са значително по-добре от към потъването и при спускане.
                        Силата е нищо без контрол.

                        Коментар


                        • От: Бета - размисли и страсти

                          Тройниците се правят за точно определен размер колове , нито може да разтварят отворите до по-голям размер , нито е желателно да се разстъргват .
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • От: Бета - размисли и страсти

                            Първоначално публикуван от maki449 Преглед на мнение
                            Силно се съмнявам ,че 50мм колове ще станат на тройниците без разстъргване. Днес измерих на един ТМ с 50мм Марцочи 56мм е горе и 61мм долу - също и на Гас Гас със фабричен Олинс - 54мм горе и 59.5мм долу.
                            Факторито нали е с такава предница, може тройниците да са различни и да се наложа да сменя и тях. Но всичко си остава от Бета.
                            EXC TPI 2019

                            Коментар


                            • От: Бета - размисли и страсти

                              Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                              Тройниците се правят за точно определен размер колове , нито може да разтварят отворите до по-голям размер , нито е желателно да се разстъргват .
                              Ясно е ,че не е желателно да се стърже, пили и подобни интервенции по тройниците. Мисълта ми беше ,че на фабричните от Бетата освен с 48мм не може да се заменят с нищо друго без преправяне - затова съм написал и размерите на алтернативните за да е видно ,че не пасват. Нямам под ръка някоя Каяба или Шоуа за да премеря, но и те не стават без стъргане на долния тройник със сигурност.
                              Силата е нищо без контрол.

                              Коментар


                              • От: Бета - размисли и страсти

                                Абе предница си имаш, не се занимавай с глупости. Нито имаш крив кол, или подбит - та да купуваш друга. Точни пружини за теглото ти - нови, настройка и малко намаляване на въздушната камера, и си с друг мотор.
                                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                                Суперскан България www.decbg.com
                                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X