Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

    здрасти Ванка! Бях малко по немско, планирана разходка по Grossglockner в Австрия и т.н. . но да не спамим хубавата тема! Някак си предпочитам нови, " хеви дюти" дискове , а престргването винаги може да стане ( ще имам едни резервни ). Просто понякога е по-сигурно. Последната седмица имам 5300 км. - добре е да съм сигурен в колата. А в Банско ще дойда с голямо удоволствие при първа възможност!
    Ще споделям всички мои наблюдения по Паджерото в темата на huko защото наистина е добра и много полезна за всички с П4.
    Б. Бонев
    0осем88две6шест71три

    Коментар


    • #77
      От: Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

      И така , стана време да напиша какво стана с дисковете. След няколко измервания установих диаметър 29 см. на предните спирачни дискове. Бях решил да взема DBA от Гладиатор , но по техния каталог излизаше, че няма такива (29 см. ) на дизел 3.2 мотор. Пък и доставка до 3 седмици , което наклони везните към BREMBO с нови накладки Textar и доставка до 2 раб. дни и уговорка ако случайно все пак съм сгрешил с 2 см. при измерването - да ги върна. Днес пристигнаха заедно с новите накладки и ги слижихме - паснаха без проблем! Ето малко снимки - в кутиите Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_3915.jpg
Прегледи:1
Размер:112.6 КБ
ID:5515063 и извън тях Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_3917.jpg
Прегледи:1
Размер:87.4 КБ
ID:5515064 Брембо диска е с вентилация много подобна на тази на ДБА Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_3919.jpg
Прегледи:1
Размер:52.0 КБ
ID:5515065 двата - нов и стар Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_3921.jpg
Прегледи:1
Размер:93.4 КБ
ID:5515066 диаметър на стария 29 см.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_3924.jpg
Прегледи:1
Размер:104.3 КБ
ID:5515067 вентилацията на стария - просто ламели по радиуса. Явно недостатъчна вентилация. Предполагам на Брембо ще се охлаждат в пъти по-добре , което би означавало по-голяма издържливостНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_3926.jpg
Прегледи:1
Размер:42.3 КБ
ID:5515068 новите - монтирани на главинитеНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_3929.jpg
Прегледи:1
Размер:81.8 КБ
ID:5515069 и - да , това ми е Паджерото с доверения ми сервиз Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_3930.jpg
Прегледи:1
Размер:121.5 КБ
ID:5515070. Следва проба и удовлетворението , че досадното трептене на волана изчезна. Единствен минус на Брембо е може би това, че нямат дупки и канали за самопочистване на феродото, но не съм специалист за да ми е компетентно мнението.
      Благодаря на huko и всички , които бяха съучастни на моя проблем!
      Б. Бонев
      0осем88две6шест71три

      Коментар


      • #78
        От: Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

        След известно време и Брембото ще си покаже магариите - бъди сигурен. Това нещо съм го ял много пъти със същия автомобил и със същите дискове. Явно си решил да го учиш по трудния начин Технологията на металите не се е променила особено - просто е икономически нерентабилно тя да се спазва. Дай старите дискове да ги престържат - ще ти трябват пак. Хващам се на бас, че ще си по-доволен Успех!
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #79
          От: Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

          Ами то това беше идеята с новите - да имам резервни , след престъргване. Не случайно по-горе благодарих на двема ви - с huko - за съветите. Уважавам и двете мнения и се вслушах в тях. С една дума - полезен форум! Просто се надявам Брембо да издържат повече от тези , с които бях досега.
          Б. Бонев
          0осем88две6шест71три

          Коментар


          • #80
            От: Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

            Брембо отдавна не е каквото беше - както и самото Паджеро, уви не се доближава по здравина до предците си.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #81
              От: Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

              Първоначално публикуван от Борислав Бонев Преглед на мнение
              Ами то това беше идеята с новите - да имам резервни , след престъргване. Не случайно по-горе благодарих на двема ви - с huko - за съветите. Уважавам и двете мнения и се вслушах в тях. С една дума - полезен форум! Просто се надявам Брембо да издържат повече от тези , с които бях досега.
              Здравейте г-н Бонев,

              Извинявам се, че пиша тук. Поздравления и адмирации за проекта Ви. Имам само една забележка обаче. Може ли да отделите Вашият проект в отделна тема и да пишете в нея.
              Тази е започната от huko за неговата машина и идеи. Така тези които четеме се объркваме и поне за мен не е о.к.
              Разбира се ако имате специално разрешение се извинявам, но въпреки всичко не е удачно в една тема да се смесват два проекта и да се коментират ту единия ту другия. Човек се обърква кой коментар за кое се отнася и така цялата тема става малко кофти.

              Поздрави.
              ... to be continued

              Коментар


              • #82
                От: Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

                Няма проблеми г-н Ivich! Ще спра да пиша тук. Верно , това не е мой проект - аз само потвърждавам истинноста на процесите и проблемите по промените. На л.с. обсъждах дисковете с huko и той ми предложи да постна снимки в тази тема. Предполагах , че ще са интересни вариациите на проекта на huko.
                Поздрави!
                Б. Бонев
                0осем88две6шест71три

                Коментар


                • #83
                  От: Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

                  Колеги помагайте,

                  Засилил съм се да монтирам печка, но идея си нямам какво, как, кой и от къде?

                  Дали WEBASTO или EBERSHPACHER, дали суха или мокра?

                  И най- вече, от къде.
                  Зима иде

                  Коментар


                  • #84
                    От: Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

                    Вебасто мокра. Поне според мен. Знам те, че няма да търсиш втора употреба, ама огледай И такъв вариант.
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • #85
                      От: Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

                      Виждам че темата е стара, но искам да ви питам. Възможно ли е да сложа 265/70-17" m/t гума на стандартното окачване. Имам 265/65-18" гуми които стават без проблем и са едентични като диматерът. Но ако гумата е М/Т да не е с по голям диаметър и ме притеснява дали ще започне да опира. Имам план да го повдиган но искам само с 20-30мм, защото +50мм комплект окачване няма да влиза в гаража. Има варянт който обмислям само с пружини на H&R които повдигат +15мм отзад и +20мм отпред и се използват стандартни амортисьори. Друг варянт е само с фланци на пружините и макферсона.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

                        Здравей, според мен ще влязат, дори и да са МТ.
                        Аз се каня да слагам 275/65/18, доколкото четох стават, само се махат престилките за кал на предната броня.
                        Дай инфо за тези пружини. Мерси.

                        Коментар


                        • #87
                          За протокола, да 275/65/18 (32") стават без опиране с махане на пристилките.
                          Имам големи съмнения, че дори и 285/65/18 ще станат с малко укрепване на пластмаците.
                          Това без лифт.

                          Коментар


                          • Zumbayo
                            Zumbayo коментира
                            Редактиране на коментар
                            Аз съм с 265/60 18 и ми остават грубо по сантиметър ималко да кажа 2 ,зависи как е завъртяна гумата. 275/65 18 няма да ми паснат ,може окачването да е виснало малко и затова. Ако имаш възможност бих искал да хвърля едно око? пс каква марка сложи? Аз гледам на Пирели АТ ,няма много отзиви за тях ,но ми допадат по характеристики и външен вид.

                        • #88
                          Писах ти ЛС, Гумите са Cooper AT3

                          Коментар


                          • #89
                            Има ли начин да се отвори багажната врата от вътре (от вън не ще ,щото )?
                            TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X