Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

    Идеята (засега) е следната

    Гуми 265/65R18 BFG AT - влизат и със сток окачването, но на пълен завой леко трият в подкалниците отпред.


    Лифт на окачването – някъде към 4 см, смяна пружини и амортисьори.


    Защити под купето – доколкото и където са смислени


    Лебедка, вградена в оригиналната броня


    Шнорхел – на Сафари на сайта не видях да имат такъв за дизел/автоматик, но май ще се намери подходящ.


    Замяна на оригиналните акумулатори с гелови.

    Целта е да се намери златната среда за запазване на основните характеристики на асфалт, но колата да може да участва в софт разходки.
    Проекта ще стартира след като продам 70-ката, но дотогава всякакви идеи и коментари са добре дошли.
    Зима иде

  • #2
    До: Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

    Понеже не съм слагал защити на Паджеро до момента, надявам се, на мнения и коментари на по- опитните за това кои защити са необходими и кои само ще задържат кал под купето.
    Приложения файл е с примерна схема на защитите за модела.
    Прикачени файлове
    Зима иде

    Коментар


    • #3
      До: Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

      Добре изглеждат, но аз бих сложил по тесни защити ако е възможно. Автомобила е с независимо и не предразполага поставянето на големи гуми. Притеснява ме, че с тези широки защити ще "залепва" по корем за по лепкавата кал.
      Аз в момента съм пред същата дилема за моя паркетник. И засега съм решил да оставя фабричните защити. Има за него на Асфир, но са много големи и ме притеснява залепване. Имам познат с такива защити на същия пикап и се оплаква от залепване в странджанската кал, и с много трудно миене на калта която се навира между защитите и купето.
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #4
        До: Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
        Добре изглеждат, но аз бих сложил по тесни защити ако е възможно. Автомобила е с независимо и не предразполага поставянето на големи гуми. Притеснява ме, че с тези широки защити ще "залепва" по корем за по лепкавата кал.
        Аз в момента съм пред същата дилема за моя паркетник. И засега съм решил да оставя фабричните защити. Има за него на Асфир, но са много големи и ме притеснява залепване. Имам познат с такива защити на същия пикап и се оплаква от залепване в странджанската кал, и с много трудно миене на калта която се навира между защитите и купето.
        За съжаление моите фабрични са защити дотолкова, доколкото пазят от вода от локви едно лягане на джипа върху тях ще е окончателното им убийство, а и кой знае какви щети по карантийте.
        Зима иде

        Коментар


        • #5
          До: Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

          Eто тук има малко снимки във връзка с подготовката, събрани предимно от австралийските форуми.



          Всякакви линкове към снимки, проекти или продукти, които могат да имат отношение към проекта ще са ми много полезни.

          Зима иде

          Коментар


          • #6
            До: Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

            Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
            ... Лебедка, вградена в оригиналната броня ...
            "Супер софт" разходки и лебедка?!? За чий ти е да си мачкаш предното окачване с едни 50-на кила?!?

            Защитите също не ми се виждат особено смислени с оглед на анонсираното предназначение на колата. За да не я утежниш много, ще трябва да сложиш алуминиеви, които струват мамас енд папас (по спомен на Asfir бяха по едни 300 евра парчето) и не знам колко ще те предпазят, ама със сигурност ще се лепиш на калта и ще събираш такава над тях.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              До: Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              "Супер софт" разходки и лебедка?!? За чий ти е да си мачкаш предното окачване с едни 50-на кила?!?

              Защитите също не ми се виждат особено смислени с оглед на анонсираното предназначение на колата. За да не я утежниш много, ще трябва да сложиш алуминиеви, които струват мамас енд папас (по спомен на Asfir бяха по едни 300 евра парчето) и не знам колко ще те предпазят, ама със сигурност ще се лепиш на калта и ще събираш такава над тях.
              Лебедка визирам някаква мъничка, със синтетично въже, която на наклон да трябва да се ползва с полиспаст. Няма да има опция за хай лифт употреба, та някъде, ако легна да мога да си помогна сам, а не да ти звъня по нощИте
              Зима иде

              Коментар


              • #8
                До: Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

                Интеркулера и броните, като на това Паджеро ли са разположени:
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #9
                  До: Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

                  Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                  Интеркулера и броните, като на това Паджеро ли са разположени:
                  Спомням си я тази твоя тема Защо не стават за офроуд.
                  Не съм свалял корите още да погледна какво е дереджето (а то е много вероятно да е точно такова), но и това ще стане в идните дни.
                  Според теб няма как да се защитят, или отбелязваш, че трябва да се защитят.

                  Зима иде

                  Коментар


                  • #10
                    До: Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

                    Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                    ...
                    Според теб няма как да се защитят, или отбелязваш, че трябва да се защитят.
                    Трябва да се защитят, пък макар и да "залепва".
                    Броните не си ги отбелязал, ама ако "висят" така и за тях трябва да се мисли.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

                      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                      Интеркулера и броните, като на това Паджеро ли са разположени:
                      Точно така е със сигурност. Всичко е като на Паджеро-3. Ето една снимка.
                      Прикачени файлове
                      TLC 73 4.2-TD
                      Автоматик
                      Тел.0887859269

                      Коментар


                      • #12
                        До: Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

                        Колега помисли освен за "лифтване " на колата също така и за "разтягане" настрани (с фланци или с джанти с ЕТ-). По този начин ще запазиш стабилността при страничен наклон (което според мен е много важно).
                        M57D30T1
                        W450

                        Коментар


                        • #13
                          До: Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

                          М, той Хуко отде да знае
                          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

                            Да събудя малко темата.

                            Въпреки, че мина много време проектът не е отпаднал. За момента само концепцията се попромени.
                            Основната идея е добавеното тегло към колата да е минимално и тя да запази максимално асфалтовите си параметри.

                            За начало ще бъдат монтирани защити под колата, дуралуминий. Те ще играята изключително важна роля предвид малкия клирънс и независимото окачване. Засега вероятно марката ще бъде ASFIR, но да видим какви цени ще получа.

                            Окачването за момента ще бъде заводското, което на черни пътища се представя възхитително добре.

                            Гуми - реших да мина на допълнителен комплект гуми и джанти. 17цола е най- малката джанта, която влиза на предните апарати, ще търся нещо с отрицателен офсет. Размер гуми 265/70R17 Toyo MT (почти 32ки). Друга причина за минаването на 17 цола и фактът, че на този размер има доста по- голям избор за разлика от вариантите на 18 цола.

                            Шнорхел още не избран като марка, но и това ще стане.

                            Допълнителното оборудване ще бъде сведено до:
                            добър компресор
                            air jack
                            читава ръчна лебедка

                            Смятам, че горното ще изпълни задачата колата да може да движи спокойно по черни пътища тип тези в Родопите. Същевременно няма да има особена промяна при всекидневната й употреба на асфалт, теглото на машината ще е завишено минимално.

                            Очаквам вашите комнтари, имайки предвид целта на подготовката.
                            Зима иде

                            Коментар


                            • #15
                              От: Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

                              Все си мислех, че шнорхела ти трябва когато потапяш колата в реки които заливат капака поне над фаровете, ще караш ли във реки при софт-разходките?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X