Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

    Kрасавец!
    Иска си малко лифтче.
    Но става и за не много софт разходки.Убеден съм!
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • #32
      От: Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

      Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
      Паджерото вече има доста доработки всъщност:

      - powerbox на Steinbauer и в момента е 204 к.с.
      Здравей колега!
      Обмислям едно Паджеро (но късо - на мен ми стига) да купя,та се абонирах за твоята тема. Този powerbox много ме заинтригува,понеже се бях насочил към Паджеро след 2009 - 3.2 DI-D / те са 200 PS /. Разхода им го дават по-малък. Твоето (ако не греша) трябва да е било 170 коня. Би ли ми казал забеляза ли промяна в разхода, освен в поведението.Цена (ако не е проблем ) и от къде (аке не се сметне за реклама във форума) Skidplate на ASFIR - от Гладиатор ли я взе? Чака ли се за нея и как е като средства с поставянето? Мога ли да се обадя след м. май - ако обиколиш малко Родопите, каквато идея имаш - за малко информация за поведението на колата?
      Поздрави!
      Б. Бонев
      0осем88две6шест71три

      Коментар


      • #33
        От: Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

        Първоначално публикуван от borkobo Преглед на мнение
        Здравей колега!
        Обмислям едно Паджеро (но късо - на мен ми стига) да купя,та се абонирах за твоята тема. Този powerbox много ме заинтригува,понеже се бях насочил към Паджеро след 2009 - 3.2 DI-D / те са 200 PS /. Разхода им го дават по-малък. Твоето (ако не греша) трябва да е било 170 коня. Би ли ми казал забеляза ли промяна в разхода, освен в поведението.Цена (ако не е проблем ) и от къде (аке не се сметне за реклама във форума) Skidplate на ASFIR - от Гладиатор ли я взе? Чака ли се за нея и как е като средства с поставянето? Мога ли да се обадя след м. май - ако обиколиш малко Родопите, каквато идея имаш - за малко информация за поведението на колата?
        Поздрави!
        Късото и на мен ми стига, но стабилността на дългата база е фактор, който не мога да пренебрегна предвид ежедневната употреба на колата на асфалт и дълъг път.
        Иначе с късата база печелиш проходимост, по- нисък разход и по- добро ускорение, по простата причина, че е по- лека.

        За powerbox-а, ето ти линк с инфо и цена на твоята кола. Къса база с 239 коня и 529 нютона, трябва да е гоолям кеф Не виждам защо да се сметне за реклама. Разните допълнителни ключета и дистанционни, които ще видиш на сайта, според мен са напълно излишни, защото бокса се маха с разкопчаването на една букса и го хвърляш в жабката
        За свалянето на разхода - принципно пада с около литър, но пък аз започнах да ръчкам повече, така че откъм разход съм в изходна позиция, но карането носи повече удоволствие

        Asfir-a е от Гладиатор, да. Монтажа е директен - не се пробива или преправя каквото и да е по колата.
        Ако взимаш ръчка, а не автоматик, няма да имаш такова ниско радиаторче...

        За поведението на колата, понеже ходих на една спасителна акция над Лозен с нея, мога да ти кажа, че е впечатляващо. Справя се уникално добре. Карах с включен тракшън контрол на бавни, много ефективно работи. За късата база не знам, но дългата е уникално добре балансирана и провисването на някое колело във въздуха го разбира само електрониката. На скоростните участъци независимото просто кърти. Единственото, което ме спря на 100 метра от целта, бяха храстите, които образуваха тесен тунел и реших, че още не мога да прежаля цялата боя.
        Кората опря на едно место, но понеже съм се изнежил от клирънса на 70ката, вината си беше моя. Кората издържа тежестта на джипа без поражения. Другаде не съм закачал, но мисля да взема и една кора за климатика, който е разположен в задния десен ъгъл и е притеснително гол.
        Електрониката, разбира се, може да се изключи напълно.

        Иначе, поздравления за избора, паджерото е уникален автомобил, на уникална цена, с фантастична 4х4 система и много изпипана електроника.
        Ако намериш екземпляр с Рокфорд музика - голям кеф е.
        Последно редактирано от huko; 26-02-11, 09:19.
        Зима иде

        Коментар


        • #34
          От: Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

          Много благодаря за отговора! Има още малко време докато го взема,но явно това ще е автомобила! Ако има още подобрения по твоя красавец,ще се кефя да ги чета във форума!
          Поздрави!
          Б. Бонев
          0осем88две6шест71три

          Коментар


          • #35
            От: Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

            Абе огледал съм се в едни амове билщайн, ама да видим...
            Зима иде

            Коментар


            • #36
              От: Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

              Здравей,
              Искам да направя някои от доработките които ти си направил.
              Тези много ме заинтригуваха:
              - ксенони в дългите, които направиха фаровете уникални.
              - bluetooth оригинален на Мицубиши за Рокфорд
              - скид плейт на Asfir, който предпазва въпросните радиатори.
              От къде ги купи, ако може да ми кажеш и приблизителни цени и къде може да се монтират.
              Аз съм от Пловдив но го обслужвам само в Мерцедес където е и представителството.
              И един въпрос за гумите, не опират ли в подкалниците при пълен радиус при завой.
              Ще съм много благодарен за помощта. Поздрави

              Коментар


              • #37
                От: Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

                Здрасти,

                Радвам се, че си решил да ъпгрейдваш.

                Щом си от Пловдив, значи най- големия вносител на аксесоари за оффроуд ти е близко. Фирмата се казва Гладиатор (като гледам са съвсем близо до Балкан Стар) - оттам можеш да си поръчаш предния скид плейт, а и всички останали. Цената беше нещо от порядъка на 1100-1200 лева.

                Ксеноните ги внася мой приятел. Китайски са, но вече трета година нямам никакви проблеми и светят наистина брутално (55W). Повечето мои познати са си изхвърлили евтините китайски и са с такива. Цената беше около 200 - 220 лева. Мога да проверя, ако те интересува, ще измислим как да ти ги пратим с куриер.

                Блутута се оказа голямо разочарование. Оригинален е, но все не му работи копчето, което е единственият начин да го управляваш. Мисля, че дадох около 700 лева за него. Доколкото разбрах Мицубиши са му сменили модела, но трябва да питаш в Балкан Стар какво е актуалното положение.

                Пожелавам ти успех с тунинга, сигурен съм, че ще ти донесе много усмивки.
                Ако имаш други въпроси - питай без да се притесняваш.
                Зима иде

                Коментар


                • #38
                  От: Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

                  Първоначално публикуван от New hunter Преглед на мнение
                  И един въпрос за гумите, не опират ли в подкалниците при пълен радиус при завой.
                  Здравей , колега! С какви гуми си? Аз съм с 265/70/18 Тойо опън кънтри АТ - практически 33ки и не опират никъде. Погледни на huko защититЕ - добре е да са 3 - покриваш всичко отдолу.

                  Поздрави!

                  ПП Huko, не се похвалих , но успях да го намеря каквото исках почти в планирания срок. Отказах се от power box - за сега ми стигат тези кончета , но се замислям за реален тунинг - през компа. Ще видим.... за сега съм очарован ( за година и половина вече).
                  Последно редактирано от Борислав Бонев; 24-01-13, 18:22.
                  Б. Бонев
                  0осем88две6шест71три

                  Коментар


                  • #39
                    От: Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

                    Първоначално публикуван от borkobo Преглед на мнение
                    ... Аз съм с 265/70/18 Тойо опън кънтри АТ - практически 33ки и не опират никъде...

                    ПП Huko, не се похвалих , но успях да го намеря каквото исках почти в планирания срок. Отказах се от power box - за сега ми стигат тези кончета , но се замислям за реален тунинг - през компа. Ще видим.... за сега съм очарован ( за година и половина вече).
                    Е как не ти опират никъде? моите леко пипваха подкалника зад бронята при пълен завой, но без да могат да го увредят, твоите при мен няма да се съберат. Ако можеш качи някоя снимка, може пък на късата база да е друго яче.

                    С "реалния" тунинг много внимавай, особено ако искаш да си караш колата още дълго време
                    Зима иде

                    Коментар


                    • #40
                      От: Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

                      Можеш леко да отвиеш ограничителите за завой. Маневреността няма да пострада реално.
                      При мен - поредният тръгнал да си ходи заден диф
                      От Power box-а определено има смисъл поне при автомата. При човешко каране дори разходът е надолу с около литър а динамиката е чувствително подобрена. Върви почти като 3.5 бензин
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • #41
                        От: Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

                        Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                        Е как не ти опират никъде? моите леко пипваха подкалника зад бронята при пълен завой, но без да могат да го увредят, твоите при мен няма да се съберат. Ако можеш качи някоя снимка, може пък на късата база да е друго яче.

                        С "реалния" тунинг много внимавай, особено ако искаш да си караш колата още дълго време
                        Ха! Ми аз каквото изчетох тук във форума определено е против пауър бокса! Ох! Пак отива работата към четене и размисъл! А за гумите - сега съм с типично зимни Пирели. АТ слагам напролет , но имам едни снимки от пролетта на 2012. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4060002.jpg
Прегледи:1
Размер:139.9 КБ
ID:5446094Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4060004.jpg
Прегледи:1
Размер:164.5 КБ
ID:5446096Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4060008.jpg
Прегледи:1
Размер:126.8 КБ
ID:5446097Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4060012.jpg
Прегледи:1
Размер:122.2 КБ
ID:5446098 още нови
                        Б. Бонев
                        0осем88две6шест71три

                        Коментар


                        • #42
                          От: Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

                          За пауърбокса виж какво съм писал по-рано в темата. Моя го сложих като колата беше на 3000 км и не съм го махал. Супер доволен съм.

                          А за тия гуми - сигурен ли си че размера е 265/70R18?
                          Зима иде

                          Коментар


                          • #43
                            От: Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

                            ОПССС! 265/65/18!!! СОРИ! моя грешка!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P4060003.jpg
Прегледи:1
Размер:126.3 КБ
ID:5446174. Чаках ги 4 седмици от дилъра. Чел съм за твоя пауър бокс - затова се замислих въобще да чипосвам Паджерото. Сега пак съм в размисли !
                            Б. Бонев
                            0осем88две6шест71три

                            Коментар


                            • #44
                              От: Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

                              Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение

                              Гуми 265/65R18 BFG AT - влизат и със сток окачването, но на пълен завой леко трият в подкалниците отпред.
                              Гумите са ни еднакви (само разликата е в производителя - моите са Тойо) , но моите не опират никъде при завои. Може да има значение теглото - късите са мааалко по-леки , може би и стоят мааалко по-високо?
                              Б. Бонев
                              0осем88две6шест71три

                              Коментар


                              • #45
                                От: Подготовка на Паджеро IV за супер софт разходки

                                Първоначално публикуван от borkobo Преглед на мнение
                                Гумите са ни еднакви (само разликата е в производителя - моите са Тойо) , но моите не опират никъде при завои. Може да има значение теглото - късите са мааалко по-леки , може би и стоят мааалко по-високо?
                                Сигурен бях, но BFите са с малко по- голям диаметър от стандартното, затова при мен докосват подкалника, но това не е никакъв проблем.
                                Пауърбокс си сложи, но качествен. Дал съм линк по- нагоре и въпросната марка я имам инсталирана на 3 коли, супер доволен съм и нямам нищо прецакано и на трите.
                                Зима иде

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X