Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за Frontera 2.2, бензин, 16v

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за Frontera 2.2, бензин, 16v

    Здравейте,

    отскоро съм собственик на Фронтера с бензинов двигател и раших да й сложа газова уредба за инжекцион.

    Като цяло върви много добре, но се появи един проблем - произволно превключва от бензин на газ и обратно.
    Това го прави докато автомобилът е в движение, независимо от скоростта.

    Момчетата, които монтираха газовата уредба не могат да разберат откъде идва проблема. Самият автомобил е в много добро състояние, а двигателят е като нов. Проверени са на компютър разни датчици, ланда сондата и т.н., всичко е в норма.

    Обаче произволното превключване на газ и на бензин си остава.

    Ако някой има някаква идея откъде може да идва този проблем, моля да я сподели.

    ПП: По принцип отвреме навреме при движение има нещо като "сецване" - все едно спира за част от секундата да подава гориво. Прави го и на газ, и на бензин. В сервиза не можаха да установят откъде идва, на компютърната диагностика също.
    Последно редактирано от niagara; 30-11-09, 12:33.

  • #2
    До: Помощ за Frontera 2.2, бензин, 16v

    Първоначално публикуван от niagara Преглед на мнение
    Здравейте,

    отскоро съм собственик на Фронтера с бензинов двигател и раших да й сложа газова уредба за инжекцион.

    Като цяло върви много добре, но се появи един проблем - произволно превключва от бензин на газ и обратно.
    Това го прави докато автомобилът е в движение, независимо от скоростта.

    Момчетата, които монтираха газовата уредба не могат да разберат откъде идва проблема. Самият автомобил е в много добро състояние, а двигателят е като нов. Проверени са на компютър разни датчици, ланда сондата и т.н., всичко е в норма.

    Обаче произволното превключване на газ и на бензин си остава.

    Ако някой има някаква идея откъде може да идва този проблем, моля да я сподели.

    ПП: По принцип отвреме навреме при движение има нещо като "сецване" - все едно спира за част от секундата да подава гориво. Прави го и на газ, и на бензин. В сервиза не можаха да установят откъде идва, на компютърната диагностика също.
    Така.Момчетата,които са сложили Газовата уредба защо не пробват да я изолират,да се върне старото положение преди монтажа.Тогава да видим както си е само на бензин,как ще се превключи и на какво щом не е от газовата уредба!Каква марка е цялата система,коя година е колата,Вие от каде сте?

    Коментар


    • #3
      До: Помощ за Frontera 2.2, бензин, 16v

      Колега,
      да не би да имаш проблем с тоците (високия волтаж) двигателя ти ecotec ли е? Кабел-бобина или с отделна бобина си? Това "прехълцване" на джипа съвпада ли с превключването от газ на бензин? На каква температура ти е настроен инжекциона да прехвърля? Също така, може да прехвърля на бензин ако дюзите на газовия инжекцион са по-малки от размера, и смачкваш педала на газта. Друго не се сещам, ако дадеш малко повече инфо, някой може да се сети.
      [CENTER]OPEL FRONTERA 2.0 SPORT CABRIOLET![/CENTER]
      [CENTER]КЕФ ТИ ДЖИП, КЕФ ТИ КАБРИО![/CENTER]

      Коментар


      • #4
        До: Помощ за Frontera 2.2, бензин, 16v

        Здравейте,


        Фронтерата е от 1996г., пълен инжекцион.
        За бобината знам, че е разделена на две. Това "хлъцване" го имаше и преди да се сложи газовата уредба. Обикновено, когато върви на газ, първо "хлъцва" и след това се превключва автоматично на бензин.
        Според газаджиите, компютъра отчита, че няма достатъчно газ и затова превключва на бензин.
        След минута-две пак автоматично си се прехвърля на газ, но това вече е нормално, имайки предвид, че системата е автоматична. Температурата за включване на газ е настроена на 30градуса.

        Трябва да отбележа, че още щом включиха газовата уредба /италианска, може би "Ловато"?/, започнаха проблемите с джипа.
        Закарах в сервиз, където се оказа, че едната половина на бобината е изгоряла, при смяната изгоря и втората половина. Нещо си се объркало при кабелите.


        Едното нещо, за което се сещам е, причината да е в стъпковия мотор - правеше проблем, но го позачистиха и сега си работи нормално. Не е сменян.
        А другото нещо - причината да е в кабелите. Сега пак съм го оставила в сервиз, за да прегледат всички кабели.
        И ако и в тях не е причината, просто не знам.

        В София живея, по-точно в Бистрица. "Фронтерата" ми е хубава, здрава и добре поддържана. Само тази газова система ми създава ядове.

        Коментар


        • #5
          До: Помощ за Frontera 2.2, бензин, 16v

          Колега намери си читави газаджии , проблемите които описваш са то токове , и нека ти настроят термо датчика поне на 36С;(а това хлъцване е от моментна загуба на ток ,а от там рестартира компютъра на газта и затова ти превключва на бензин);
          Последно редактирано от kiriko; 30-11-09, 16:54.

          Коментар


          • #6
            До: Помощ за Frontera 2.2, бензин, 16v

            Първоначално публикуван от niagara Преглед на мнение
            Според газаджиите, компютъра отчита, че няма достатъчно газ и затова превключва на бензин.
            След минута-две пак автоматично си се прехвърля на газ, но това вече е нормално, имайки предвид, че системата е автоматична. Температурата за включване на газ е настроена на 30градуса.

            Трябва да отбележа, че още щом включиха газовата уредба /италианска, може би "Ловато"?/, започнаха проблемите с джипа.
            Закарах в сервиз, където се оказа, че едната половина на бобината е изгоряла, при смяната изгоря и втората половина. Нещо си се объркало при кабелите.

            Едното нещо, за което се сещам е, причината да е в стъпковия мотор - правеше проблем, но го позачистиха и сега си работи нормално. Не е сменян.
            А другото нещо - причината да е в кабелите. Сега пак съм го оставила в сервиз, за да прегледат всички кабели.
            И ако и в тях не е причината, просто не знам.
            Направо ме застреля с това за бобината . Ако нещо не могат да се справят в сервиза, кажи им да проверят кнок сензора - това е едно нещо дето "чува" кога се дава искрата (кога е взрива в цилиндъра) и според него определя закъснение и предварение. Друго - между изпарителя и инжекторите има филтър- нищо чудно да е със заводски дефект. И последно, ако не загрява изпарителя или има дефект - също може да свали дебита на изпарителя и да минава автоматично на бензин.
            Успех!
            [CENTER]OPEL FRONTERA 2.0 SPORT CABRIOLET![/CENTER]
            [CENTER]КЕФ ТИ ДЖИП, КЕФ ТИ КАБРИО![/CENTER]

            Коментар


            • #7
              До: Помощ за Frontera 2.2, бензин, 16v

              Първоначално публикуван от niagara Преглед на мнение
              .......................................................
              На това ли викаш бобина,и то половина работеща?Първото уточнение!
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14830.jpg
Прегледи:1
Размер:14.9 КБ
ID:5138798

              Коментар


              • #8
                Re: До: Помощ за Frontera 2.2, бензин, 16v

                Първоначално публикуван от niagara Преглед на мнение
                Здравейте,


                ...
                Това "хлъцване" го имаше и преди да се сложи газовата уредба. Обикновено, когато върви на газ, първо "хлъцва" и след това се превключва автоматично на бензин.
                Здравей,
                Вероятно имаш банален проблем с някой контакт / клема.
                Ако напоследък е имало интервенция по акомулатор стартер, генератор, бушони и т.н. тоководящи, нещо просто не е стегнато или е разхлабено...
                При всички проблеми не трябва да търсиш решението от газаджиите, по скоро от някой ел. сервиз.
                Успех!

                Коментар


                • #9
                  До: Re: До: Помощ за Frontera 2.2, бензин, 16v

                  Първоначално публикуван от petar_ray Преглед на мнение
                  ...............................При всички проблеми не трябва да търсиш решението от газаджиите, по скоро от някой ел. сервиз.
                  Успех!
                  Мммм

                  Първоначално публикуван от niagara Преглед на мнение
                  Като цяло върви много добре, но се появи един проблем - произволно превключва от бензин на газ и обратно.
                  Това го прави докато автомобилът е в движение, независимо от скоростта.
                  .........................................................
                  Обаче произволното превключване на газ и на бензин си остава.....

                  Първоначално публикуван от niagara Преглед на мнение
                  Трябва да отбележа, че още щом включиха газовата уредба /италианска, може би "Ловато"?/, започнаха проблемите с джипа.
                  ..............
                  Незнам!Може да се поспори и с тях!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Помощ за Frontera 2.2, бензин, 16v

                    Здравейте,

                    Колата е в истински сервиз, не при газаджиите.
                    Сега търсят кабели от друга Фронтера, които да сложат за да проверят дали проблема е в кабелите.

                    Бобината не знам дали е такава, знам, че на едната половина са първи и четвърти цилиндър, а на другата - втори и трети.



                    ПП: Колежка съм, ще ме извините, че понякога обясненията ми са малко объркани

                    Коментар


                    • #11
                      До: Помощ за Frontera 2.2, бензин, 16v

                      дааа.

                      Превключването от газ на бензин става при изпразване на бутилката за газ, а системата за управление на АГУ разбира това по налягането в тръбата от бутилката.

                      Която тръба е сгъната някъде, сондата в бутилката или филтърът за газ са запушени или датчикът за налягане е зле свързан.

                      Във Форума има няколко специалисти по газови уредби, това в случай, че проблемът не се реши по друг начин.

                      Случва ли се да превключи от газ на бензин на празен ход, или само в движение?

                      Коментар


                      • #12
                        До: Помощ за Frontera 2.2, бензин, 16v

                        Момчета с гаовата уредба твърдят, че са проверили абсолютно всичко /не съм била там все пак/.

                        Превключването го има и при ниски, и при високи обороти.

                        Ако спускането по инерция е празен ход, значи го има и на празен ход, има го и в движение в града и по магистралата.

                        И един въпрос имам: Първата скорост ми е много "дълга". Когато тръгвам на светофар например, ми отнема повече време, докато автомобилът потегли. Това нормално ли е?

                        Коментар


                        • #13
                          До: Помощ за Frontera 2.2, бензин, 16v

                          Дългите скорости май друго значат и са конструктивна особеност на автомобила. Ако въпросът е, че фруктиерата е тромавичка на потегляне - спрямо лека кола е нормално да е тромавичка. Зависи колко.

                          Празен ход е работата на двигателя при изключена скорост и неподвижен автомобил, без да се натискат педали.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Помощ за Frontera 2.2, бензин, 16v

                            Да, логично е Фронтерата да потегля по-тромаво в сравнение с лекия автомобил, с който бях свикнала, но все пак исках да се уверя че това е нормално.
                            Чувствам се все едно управлявам ГАЗ-ка, като изключим двойната газ.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Помощ за Frontera 2.2, бензин, 16v

                              Ако и двоен съединител знаеш какво е, очаквай тук обяснения в любов.

                              Освен, че камиончето си е тромаво по рождение, газаджиите могат много да допринесат за тромавостта. Кажи сега, на празен ход превключва ли самичко газ/бензин или си седи на каквото го оставиш. Да имаме какво да мислим. Ако не, кажи къде си, да те пратим на някой читав газовик, че тая порода е много рядка. Повечето газовици са от другия вид.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X