Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теч от задната част на двигателя Паджеро 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Теч от задната част на двигателя Паджеро 2

    Първоначално публикуван от psarito Преглед на мнение
    Друга причина може ли да има като да е за смяна гарнитурата на главата или да е пукната главата там зад тия тръби питам понеже ме обръснаха 200 евро за смяна на гарнитура на капака а сега и тези балончета от там и ако продължи да излиза масло от там какво може да е че не ми се вкарва пак тук за ремонт и май ще се прави като се прибера в Бг проблем ли ще е ако се кара така?
    Е, аз това лято дадох на един гръцки "механик" 20Е за да ми даде ток с кабели, че си бях забравил фаровете включени цял ден...

    Главата едва ли е спукана, още повече пък точно там. Проблем да се прибереш така до България не трябва да има, само че ако пуска много въздух няма да прави добро налягане и може малко или повече да издъхва по баирите. Операцията "сваляне на колектора, почистване, мазане с червен силикон и повторен монтаж" отнема не повече от 40 минути. Ако не се чувстваш подготвен за това, може поне да опиташ леко да го притегнеш - ако някой болт е хлабав, ще го усетиш лесно.
    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

    Коментар


    • #17
      До: Теч от задната част на двигателя Паджеро 2

      Бръсненето по Гръцки, да а за затягането върнах се в сервиза където ме обръснаха и ги накарах да го затегнат колектора защото видимо имаше една хлабава гайка а в последствие се оказаха още няколко хлабави но ги натегнаха и ми викат ние не сме сваляли колекторите това трябваше да значи че ще трябва да си платя но аз ги отрязах за сега ще наблюдавам маслото но като че ли е по добре утре по светло ще забърша колектора да видим дано да е от стичалото се масло благодаря ви за вниманието и ако мога да помогна с нещо в Гръцко на драго сърце.

      Коментар


      • #18
        До: Теч от задната част на двигателя Паджеро 2

        Първоначално публикуван от psarito Преглед на мнение
        Бръсненето по Гръцки, да а за затягането върнах се в сервиза където ме обръснаха и ги накарах да го затегнат колектора защото видимо имаше една хлабава гайка а в последствие се оказаха още няколко хлабави но ги натегнаха и ми викат ние не сме сваляли колекторите това трябваше да значи че ще трябва да си платя но аз ги отрязах за сега ще наблюдавам маслото но като че ли е по добре утре по светло ще забърша колектора да видим дано да е от стичалото се масло благодаря ви за вниманието и ако мога да помогна с нещо в Гръцко на драго сърце.
        цената на мандарините каква е?

        Коментар


        • #19
          До: Теч от задната част на двигателя Паджеро 2

          Първоначално публикуван от sandetoludiq Преглед на мнение
          цената на мандарините каква е?
          Ами в кръга на шегата аз си ги купувам на 50 евро цента килото от пазара.
          Последно редактирано от psarito; 03-12-09, 19:00.

          Коментар


          • #20
            До: Теч от задната част на двигателя Паджеро 2

            Колега какво стана, оправи ли го? Защото вчера покрай смяната на биалетки се отплеснах малко и се загледах, че и на мене ми е омаслено там и си личи, че се стича по-малко(не правя подписи все още). За една година да съм долял литър и малко.

            Коментар


            • #21
              До: Теч от задната част на двигателя Паджеро 2

              Първоначално публикуван от killyou Преглед на мнение
              Колега какво стана, оправи ли го? Защото вчера покрай смяната на биалетки се отплеснах малко и се загледах, че и на мене ми е омаслено там и си личи, че се стича по-малко(не правя подписи все още). За една година да съм долял литър и малко.
              А решението може да се окаже и мн просто. Едно оплътнение на капачката за 5 лв. от БалканСтар. При мен проблема се оказа в капачката на двигателя за маслото. Купуваш 1 гарнитура от БалканСтар за капачката и не сваляш твоята която имаш в момента а директно слагаш новата в/у нея. Така ще си с 2 и няма да излиза масло от там вече Мотора е с лек наклон назад и така маслото се стича от капачката на долу и след това към задния му краи. Така създава илюзията, че тече отзад, а всъщност е от капачката.
              GSM: 0898 554713
              Уебсайт: BULEXTREME.com

              Коментар


              • #22
                До: Теч от задната част на двигателя Паджеро 2

                Първоначално публикуван от pH Преглед на мнение
                А решението може да се окаже и мн просто. Едно оплътнение на капачката за 5 лв. от БалканСтар. При мен проблема се оказа в капачката на двигателя за маслото. Купуваш 1 гарнитура от БалканСтар за капачката и не сваляш твоята която имаш в момента а директно слагаш новата в/у нея. Така ще си с 2 и няма да излиза масло от там вече Мотора е с лек наклон назад и така маслото се стича от капачката на долу и след това към задния му краи. Така създава илюзията, че тече отзад, а всъщност е от капачката.
                На мене капачката си ми е наред, става въпрос за теч от задната част на мотора.

                Коментар


                • #23
                  До: Теч от задната част на двигателя Паджеро 2

                  Първоначално публикуван от killyou Преглед на мнение
                  Колега какво стана, оправи ли го? Защото вчера покрай смяната на биалетки се отплеснах малко и се загледах, че и на мене ми е омаслено там и си личи, че се стича по-малко(не правя подписи все още). За една година да съм долял литър и малко.
                  Да оправих го но течът беше от прищипана гарнитура на капака на клапаните а напоследък пак забелязвам малко кръгче от масло под колата и вече съм сигурен че този път е от семеринга на коляновия вал но ту капе ту спре .

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X