Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LJ-70 за леки разходки...и не само

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: lj-70 за леки разходки...и не само

    Одряза ли го вече,м.....му и капак.

    Коментар


    • #17
      До: LJ-70 за леки разходки...и не само

      не съм ли ти се похвалил още
      2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
      ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

      Коментар


      • #18
        До: LJ-70 за леки разходки...и не само

        има ли някои колега които да е напълно наясно с схемата за управление на подгрева на 2лт мотор аз днес намерих схеми в сервизния мануал но нещо не съм изкефен от тая схема която са измислили прекалено сложно с тея няколко релета модул бушони датчици и т.н. днес сутринта подгрева трая едва секунда две и съответно не запали адекватно а след доста въртене и след запалването имаше доста пушек и прекъсване проверих оказа се че има изгоряла свещ на 3-ти цилиндър дори и липсваше връхчето на свеща смених я но не беше студена напълно за да видя какъв е резултата ще я видя утре сутрин някъде мернах инфо че си следяла свещите по съпротивление и не подгрява при наличие на изгорели свещи ...та ако някои знае и иска нека сподели
        2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
        ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

        Коментар


        • #19
          До: LJ-70 за леки разходки...и не само

          Подгрява си даже при наличие на изгорели свещи. Как провераваш свещите - с уред или реално подаване на ток и нагряване? Имай предвид, че понякога уреда показва, че всичко е наред, а когато и подадеш ток свеща нагрее има няма 1 сек и спира.
          Имах го този проблем и докато го открия сигурно 4 пъти ги свалях. Провери си го и ти. Смени си всички свещи с нови за да знаеш поне, че не от тях. Все пак зима идва.
          Подгряването си има датчик за температура на двигателя и ако колата е гаражна, разбираемо е, че ще подргява малко време.
          LZ1AID

          Коментар


          • #20
            До: LJ-70 за леки разходки...и не само

            значи свещите ги мерих и с уред и с кабел директно имаше една изгоряла смених я и тая сутрин подгрева трая около 3 секунди срещу максимум една вчера значи все пак модула ги следи дали са налични и 4-те
            2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
            ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

            Коментар


            • #21
              До: LJ-70 за леки разходки...и не само

              Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
              значи свещите ги мерих и с уред и с кабел директно имаше една изгоряла смених я и тая сутрин подгрева трая около 3 секунди срещу максимум една вчера значи все пак модула ги следи дали са налични и 4-те
              Като купих колата в края на миналата зима(температурите бяха от-5 до +5С)всичките свещи бяха заминали...преди месец-два чак ги смених,но времето на подгрев изобщо не се промени...
              Забелязах,че сутрин е добре да задържа още 3 секунди, след изгасването на лампата за подгряване-тогава пали от четвърт,а ако стартирам веднага след изгасването и се замисля,и изхвърля пушеци от неизгоряла нафта.Предполагам,че е от значение,че сложих "Беру"(пак са бързоподгряващи),а не оригинални свещи...
              много автомати-слаби резултати!

              Коментар


              • #22
                До: LJ-70 за леки разходки...и не само

                Колко е времето за подгряване, в секунди? И след колко гасне лампата?
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  До: LJ-70 за леки разходки...и не само

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Колко е времето за подгряване, в секунди? И след колко гасне лампата?
                  От доста време температурата сутрин е кажи-речи еднаква-около 1-2 градуса,и лампата изгасва след 2 секунди,но както казах изчаквам още 2-3 секунди и тогава стартирам.
                  Много ме е яд,че преди да навия новите свещи не се сетих да подам напрежение на една от тях,за да видя за колко време,и как ще напече...ама не е късно да развия една...
                  много автомати-слаби резултати!

                  Коментар


                  • #24
                    До: LJ-70 за леки разходки...и не само

                    Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
                    Подгрява си даже при наличие на изгорели свещи. Как провераваш свещите - с уред или реално подаване на ток и нагряване? Имай предвид, че понякога уреда показва, че всичко е наред, а когато и подадеш ток свеща нагрее има няма 1 сек и спира.
                    Имах го този проблем и докато го открия сигурно 4 пъти ги свалях. Провери си го и ти. Смени си всички свещи с нови за да знаеш поне, че не от тях. Все пак зима идва.
                    Подгряването си има датчик за температура на двигателя и ако колата е гаражна, разбираемо е, че ще подргява малко време.
                    Колега не подгрява с изгорели свещи,само прецъква релето и толкова.
                    878940653

                    Коментар


                    • #25
                      До: LJ-70 за леки разходки...и не само

                      Първоначално публикуван от Георги Преглед на мнение
                      Колега не подгрява с изгорели свещи,само прецъква релето и толкова.
                      точно така е както казва колегата имах изгоряла свещ и подгрева само включва и изключва веднага .....значи намерих схема в систематизираната информация разпечатах и започнах проверка на елементите оказа се че освен изгорялата свещ след чиято смяна тръгна подгрева но е твърде кратък може би макс 3 секунди при 0 градуса а според описанието трябва да е около 5-6 като след загасване на лампата и стартиране на двигателя започва съпътстващ подгрев които е на около 6 волта като схемата е изпълнена с второ реле което пуска тока към шината през един товарен резистор които е един канталов нагревател в смукателния колектор и грее според мануала около 150-180 секунди мисля беше в моя случаи около 2 минути и половина та основния ми проблем беше силно нагоряло реле за съпътстващ подгрев и от там отказва този подгрев и колата разчита само на 3-те секунди първоначален подгрев което не е достатъчно да не говорим че двигателят прекъсва пуши и се тресе като парен локомотив първите 15-20 секунди след стартиране та след като оправих вчера тея неща днес сутрин на 1 градус в русе с две първоначални подгрявания по 3 секунди запали и заработи както трябва да работи една уважаваща себе си тойота сега мисля да сложа едно резисторче на термодатчика в блока които след температурата на мотора и посредством него модула над жабката увеличава времето за първоначален подгрев по тоя начин няма се налага досадното повторно подгряване мисля че ще се получи ще рапортувам за резултата
                      2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                      ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                      Коментар


                      • #26
                        До: LJ-70 за леки разходки...и не само

                        Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
                        Подгрява си даже при наличие на изгорели свещи. Как провераваш свещите - с уред или реално подаване на ток и нагряване? Имай предвид, че понякога уреда показва, че всичко е наред, а когато и подадеш ток свеща нагрее има няма 1 сек и спира.
                        Имах го този проблем и докато го открия сигурно 4 пъти ги свалях. Провери си го и ти. Смени си всички свещи с нови за да знаеш поне, че не от тях. Все пак зима идва.
                        Подгряването си има датчик за температура на двигателя и ако колата е гаражна, разбираемо е, че ще подргява малко време.
                        не напротив не подгрява с изгоряля дори и една свещ поне LJ-70 с 2.4 тд 2ЛТ мотор за европа които са работят по тая схема иначе аз вече ти казах свещите ги пробвах свалени и по двата метода работят си защо е нужно да давам пари за нови като проблема ми както е описано в горния пост беше от съвсем друго естество
                        2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                        ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                        Коментар


                        • #27
                          До: LJ-70 за леки разходки...и не само

                          Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                          От доста време температурата сутрин е кажи-речи еднаква-около 1-2 градуса,и лампата изгасва след 2 секунди,но както казах изчаквам още 2-3 секунди и тогава стартирам.
                          Много ме е яд,че преди да навия новите свещи не се сетих да подам напрежение на една от тях,за да видя за колко време,и как ще напече...ама не е късно да развия една...
                          Ми поведението на свещите си е съвсем нормално. Няма свещи от тоя вид, дето да сгряват за 2 секунди. Бързите обикновено подгряват за между 5 и 6 до номиналната си температура. Проблема не е в свещите според мен.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            До: LJ-70 за леки разходки...и не само

                            Гледам,че доста си напреднал

                            Коментар


                            • #29
                              До: LJ-70 за леки разходки...и не само

                              Аз като взех моята тойота имаше подобен проблем. Проверих време/релето за подгряване, което се намира под арматурното табло, /отвътре на жабката/ , имаше едно съпротивление с изменени стойности, смених го, но нещата не се оправиха. Значи ако меря на кабела за шината, която е към свещите, при разкачен кабел имам +, в момента в който го сложа на шината и край..няма никой, и няма и подгряване. Така и така не можах да намеря проблема и да го отстраня. Накрая монтирах едно реле и един бутон за подгряване от Авия, и нещата се оправиха. Сега си броя до 10 зимата и до 5 през лятото и пали без проблеми. Нито тресе нито пшуши!!
                              Алтернативен вариант.. )
                              Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                              Коментар


                              • #30
                                До: LJ-70 за леки разходки...и не само

                                Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                                не напротив не подгрява с изгоряля дори и една свещ поне LJ-70 с 2.4 тд 2ЛТ мотор за европа които са работят по тая схема иначе аз вече ти казах свещите ги пробвах свалени и по двата метода работят си защо е нужно да давам пари за нови като проблема ми както е описано в горния пост беше от съвсем друго естество
                                Ако съм те объркал - извинявай. Съдя по моята баба - подгяваше си с 2 изгорели свещи.
                                LZ1AID

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X