Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за термостат (Опел)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за термостат (Опел)

    Колеги незнам как точно да формулирам темата ,но спорът е следния.
    С един приятел доста поспорихме днеска за:
    Кара опел кадет, преди време смени радоияторът, с малко по голям, колата вдига температура и веднага след това я смъква,а понякога даже неможе и да вдигне, стрелката стои постоянно в синия сектор,маркучи, радиятор, изспарител и след час работа пак може да ги барнеш, че и да ги държиш.
    Моето мнение е че термостатът неработи.
    А вашето
    "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

  • #2
    Ами то няма друга логика, ако е останал отворен нормално е да ев синия сектор то няма как да загрее толкова антифриз, да го смени той е 10-на лв. за кадет пък да види но съм почти 100% че е термоса
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      вади термоса и го сварява в едно джезве (ако има и термометър ще е супер) за да види как и дали работи. а тея за "10-тина" кинта са от най хубавите и понякога им се случва да залепват затворени и тогава почва РЕМОНТАААААААААА
      "..there is no substitute for cubic inches.."

      Коментар


      • #4
        е ти на ОРЕЛ КРАДЕЦ колко искаш да е? моя за Фронтерата е 30 лв. от бояна ауто имаше и за 15 лв.
        no signature no problems

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от fanatic
          е ти на ОРЕЛ КРАДЕЦ колко искаш да е? моя за Фронтерата е 30 лв. от бояна ауто имаше и за 15 лв.
          Е ИМА ЛИ СПЕЦИАЛНО ЗА ФРОНТЕРА? НЕ Е ЛИ СЪЩИЯ КАТО НА ОМЕГАТА?
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            не съм имал омега не знам, но не е същия като за астра/вектра независимо че мотора е същия.
            no signature no problems

            Коментар


            • #7
              за Лада руски термостат е 10-15лв
              а също за Лада но западен на фирмата Motorad (USA) e 40лв


              такаче по добре не се хвърляите на първия срещнат термостат дето струва 10лв при добро желание може да се намери по добро качество

              Коментар


              • #8
                Не при всички случаи цената определя качството, аз на пример си взех термостат за Пасата от Юни Трейд за 15-на лв
                sigpic УАЗ-452

                Коментар


                • #9
                  Колеги отдалечаваме се от темата
                  "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

                  Коментар


                  • #10
                    Да си свали твоя приятел термостата да провери дали като е студен е плътно затворен и малък процеп да има трудно загрява.
                    Не си писал какъв е двигателя , но при някои опели термостата спира топлата вода която циркулира към радиатора-това означава ,че двигателя загрява до 90 С. и започва да отваря термостата.Топлата вода измества студената в радиатора, а студената навлиза в двигателя като го охлажда.Докато стигне водата да охлади термостата да затвори двигателя изтива.Действа мудно.
                    Аз съм си вързал изпарителя с два тройника към тръбите на парното и с една скоба съм хванал двата маркуча на изпарителя посредата така , че като я стягам ги мачкам и ограничавам дебита на водата която подгрява изпарителя стегнал съм ги толкова ,че да минава нужното количество да не замръзне.Разликата е огромна загрява 2 пъти по бързо, явно изпарителя действа като радиатор на малкия кръг.

                    Коментар


                    • #11
                      Малко да поясня да няма спор.Термостата на някой Опели на горния маркуч към радиатора , а не като другите коли на долния от радиатора към двигателя.Там отваря малко охлажда се от студената вода и затваря и така регулира температурата плавно.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X