Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помогнете с уплътнение!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помогнете с уплътнение!

    Колеги, проби ми се уплътнението на задното странично стъкло. Намушках го на един железен кол, супих стъклото и уплътнението го пробих цялото/ за нищо не става/. Има ли някой здраво такова, то е гумено/метално. Вероятно играе ролята на рамка за съклото. Ако има някой, нека да помогне!
    Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

  • #2
    До: Помогнете с уплътнение!

    Тече ли при дъжд ? `Щото си има силикончета за тази работа, при добро полагане, може дори да не личи
    Аз... да поясня - при мойта "далавер-покупка" се оказа, че тече в купето... оказа се (загледах други "като мойто"), че стъклото явно е сменяно и просто е залепено - без уплътнение, каквото другите коли от същия модел имат, а мойто - няма... Купих си силикон, две големи медицински спринцовки (защото им е по-тънка тръбичката от тази на силиконовата туба), изчистих с клечки за уши, напоени в амоняк (не знам дали знаете - амонякът е разтворител и обезмаслител, по-малко агресивен от спирта и се използва във всички office-cleaner-и - за TFT-екрани, лещи на CD-устройства и пр.) ръбовете на стъклото и слижих силикон, като преди това залепих хартиена бояджийска лепенка, за да е равна линията. ЗАСПА.
    Последно редактирано от Bogoljub Gagic; 26-11-09, 22:38.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      До: Помогнете с уплътнение!

      Мойто е с нарушена цялост, има дупка, колкото 50ст. Скъсана е гумено/металната част и не подлежи на ремонт.
      Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

      Коментар


      • #4
        До: Помогнете с уплътнение!

        Тази метална рамка с гуменото уплътнение е доста кът според мен,затова ремонтирай по подходящ начин местото с черен силикон,а стъклото го заменяй с прозрачен плексиглас с дебелина 3,или 4мм.,докато намериш рамката,която при LX е желязо,което обикновенно е яко ръждясало,а при VX е от неръждавейка...
        Успех и пиши какви си ги свършил.
        много автомати-слаби резултати!

        Коментар


        • #5
          До: Помогнете с уплътнение!

          е има джипове на части в мобилето потърси стъкло с рамка и уплътнение
          2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
          ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

          Коментар


          • #6
            До: Помогнете с уплътнение!

            Проблема е решен! Всичко е вече о.к!
            Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

            Коментар


            • #7
              До: Помогнете с уплътнение!

              как го реши аз имам проблем с отоплението на задните две стъкла и двете не работят ....и трябва смяна ма се чудя стари или нови да търся ...
              2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
              ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

              Коментар


              • #8
                До: Помогнете с уплътнение!

                Едни приятели ми дадоха цяло стъкло с рамката и уплътнението...сложих го и заспа!
                Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X