Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся спешно да купя буре !

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Търся спешно да купя буре !

    "Моя" майстор се казва Николай - 0889375920.

    Естествено - Врачеш...

    Коментар


    • #17
      До: Търся спешно да купя буре !

      Бурето е 20 литра, дадох 80лв. Плюс дребни левчета за канела от череша, дъбова тапа и поставка. Момчето, което ми взема бурето, каза, че имало и 10 литрови, и 5 литрови бъклици. Лачени били, като за подарък.

      Коментар


      • #18
        До: Търся спешно да купя буре !

        Само внимавйте!

        Доколкото знам, лакира ли се бурето, не е същото, защото порите на дървото се запечатват!

        Да не ви пуснат в графа "Метро" и "Кауфланд"!

        Коментар


        • #19
          До: Търся спешно да купя буре !

          Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
          Бурето е 20 литра, дадох 80лв. Плюс дребни левчета за канела от череша, дъбова тапа и поставка. Момчето, което ми взема бурето, каза, че имало и 10 литрови, и 5 литрови бъклици. Лачени били, като за подарък.
          Можеш ли да пуснеш една снимка, ако не те затруднявам ?

          За ракия от какъв материал е най добре да бъде бурето ?

          @ Volk . Твоя човек дали може да направи едно възможно най-малко 5-10 л. , ако няма в наличност де, най късно до 20.12.2009 ?
          Без да е лакирано. само чемберите да не ръждясват и от добър матерял ?
          Кума ми живее в Москва и искам да му подаря. Да не се излагаме !
          LZ5ZI qth HASKOVO
          Pajero II GLS 3000 V6

          Коментар


          • #20
            До: Търся спешно да купя буре !

            Първоначално публикуван от ivan4o Преглед на мнение
            Можеш ли да пуснеш една снимка, ако не те затруднявам ?

            За ракия от какъв материал е най добре да бъде бурето ?

            @ Volk . Твоя човек дали може да направи едно възможно най-малко 5-10 л. , ако няма в наличност де, най късно до 20.12.2009 ?
            Без да е лакирано. само чемберите да не ръждясват и от добър матерял ?
            Кума ми живее в Москва и искам да му подаря. Да не се излагаме !
            На моите бъчви обръчите са поцинковани...

            Предупредих го преди малко, че му пускам телефона във форума, да внимава да не ме изложи!

            Оттук нататък, знаеш как е! Обади му се, за мен е честен и точен, но ти си имай едно наум...

            Коментар


            • #21
              До: Търся спешно да купя буре !

              Майстор Николай явно е читав, щом днес се е ангажирал да води моят човек при свои колеги, без да има интерес от това. Даже не съм му споменал, че Волк ми е дал телефона. А моето буре е от друг, Кацаров се казва, има и сайт. Тикнал си е и дипляна в опаковката на бурето, но остана другаде и не помня сайта му. И тези обръчи са от поцинкована ламарина. Страхувам се, че снимки няма да мога да направя, но ще ти пратя утре на лични няколко сайта. Николай нямаше малки бурета.

              Коментар


              • #22
                До: Търся спешно да купя буре !

                Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                ... за софиянци, са лакирани и с китайски кранчета от месинг!
                Понеже още мирша на джибри от двудневната борба с 1.5т материал, разположен стратегически във няколко ферментационни реактора (бъчви и бидони), ще си позволя едно уточнение:

                "истинската бъчва" (с дървена канелка, без лак, уплътнена между дъгите само с пасване и набъбване на дървото) се отглежда трудно и трудоемко. Да не вкисне (самата бъчва, отделно материалът в нея), да не я налазят гъби, да не я изядат дървояди, да не се разсъхне, канелката да не капе, да не се разхерметизира от неудачно изтърване на пода от 5см височина - все неща, които на средния "софиянец" нито са му по силите, нито са му в интересите.

                Така че, лакираните бутафорни бъчви си имат своето място (примерно в София) и като нищо са по-удачен подарък.

                Коментар


                • #23
                  До: Търся спешно да купя буре !

                  Е, не е толкова трудно Аз имам едно буре около 25-30 литра, по-голямо от мен на години. Никой не го ползваше и беше тотално разсъхнато. Преди около двадесетина години му се навих /по времето, когато открих, че ракията става за пиене/. Първо го закиснах откъм дъното. Когато спря да изтича водата от борда - обърнах го обратно и повторих упражнението. След това го напълних с вода вътре и отново чакане. Оттогава не е оставяно да засъхне съвсем. Само с ракия. Бурето е черничево и до сега не ми е правило нито лош дъх на ракията, нито я е повреждало нещо. Пък е спасявало отписана ракия. Правено е от местен майстор, колар. Виж, за вино е друго, там си трябват сериозни грижи всеки сезон.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Търся спешно да купя буре !

                    е като споменахте имена вече моя човек е Кацаров ;-). все ми се смее че не пия ;-). а това буре което си взел мисля му е останало от голяма поръчка за чужбина (винаги правел някое в повече ей така за всеки случай).той химия никаква не ползва.обръчите не ръждясват. крие останалите бурета,че хората се сърдят ако ги видят и не им ги продаде.явно ти го е дал заради колегата си Николай. така че и на него трябва да си благодарен ;-). с "препоръки" си бил ;-). да му се радва рожденника ;-).
                    Последно редактирано от Tony33; 28-11-09, 13:14.
                    висете отпуснато

                    Коментар


                    • #25
                      До: Търся спешно да купя буре !

                      Най- важното на буретата е ,след като дъбът се нацепи/не нареже като американците-http://www.youtube.com/watch?v=dkc6VzuQKco/ ,да се оставят дъските за поне година-година и половина да изсъхне добре.Нареждат се и се оставят на атмосферното влияние. Най-добре - 2-3 години.След това се сглобява бъчвата.
                      Следва обгарянето. Има 4 вида - леко, средно, средно към силно и силно.
                      Това зависи от виното/бяло, червено/ и ракията, които ще се слагат вътре.
                      При бели вина и ракии-по-леко.
                      http://www.segabg.com/online/article...id=21&id=00001

                      Коментар


                      • #26
                        До: Търся спешно да купя буре !

                        сто,ако те интерисува имам едно буре голямо,не знам колко литра е купих една къща и ми остана наследство, така чемога да ти подаря. от русе съм.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Търся спешно да купя буре !

                          Колеги може ли да дадете контакт на Кацаров, говорих с Николай, но няма 30 л. или 50 л. буре При мен също е спешно за неделя за подарък, а търся да е проверен майстора. Търсих в нета за сайт http://www.google.bg/#q=%D0%9A%D0%B0...fb7aabcd057e0f

                          излизат www.oakbarrelsbg.com но там не видях да има Кацаров.

                          Други фирми са http://www.bgoakbarrels.com
                          и http://www.marionbarrels.com/

                          Моля, дайте съвет за брето в София съм и всичко до 100-тина километра е ОК.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Търся спешно да купя буре !

                            На ЛС пуснах информация.
                            Успех!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Търся спешно да купя буре !

                              Благодаря много

                              Както каза katsarski е човекът има 50 литрови уговорихме една
                              Последно редактирано от savov.z; 27-01-11, 10:54.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Търся спешно да купя буре !

                                Тая тема е на сто години, ама да пробвам. И на мен ми трябва буре за ракия. За приятел е, не живее в БГ, трябва да е 5 - 10 литрово. Черница или дъб, може би. Ако имате актуална информация, моля споделете.
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X