Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    Днес смених бензиновия филтър, гресирах навсякъде отдолу де що имаше гресьорка около карданите, шарнирите, въздушния филтър само за едва 3000 км беше направо черен, толкова ни е чист въздуха...

    Също така както всяка година, направих и профилактика за климатика на специална машина, източване и пречистване на фреона, маслото и се наложи според машината, добавяне на 250 грама фреон, след което като погледнах стъкленото око, си е на цвят плътно зелено без никакви видими следи от дребни мехурчета, което значи ОК.

    Също така и цялостен преглед на предното и задното окачване за луфтове, тампони, маншони, всичко засега е в норми и готова (пу-пу) за летния сезон

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

      Вчера наградих Тера с теглич. Учудващо лесна инсталация, букса с кабелите си има/макар да се наложи да я режа/, дупки за болтовете също си има и даже с вътрешните гайки. Изобщо, по-лесен теглич за слагане не бях виждал...
      Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
      Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        След двумесечно странстване из чужбина,най-накрая дойде ред на профилактиката .Започна със смяна на радиатор 220лв.холандски,лагери предни главини по 45лв. с отстъпка на japanparts,синтетика Мотул на моторетката .Предстои смяна на ресорните тампони при следващо прибиране.Ще търся тефлонови,поне задните на обиците.Некой ако знае откъде тука в БГ да обади.Ако не намеря тефлонови ,ще мина на вариант ДБК Димитров.Ползвал.съм от тях неща и съм доволен.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          С japanparts да имаш едно на ум! Тефлонови втулки при местния стругар стават най-лесно.
          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

            Вече и със супер оригинални части имам не по едно,а по две на ум.Купих лагери FAK,made in Germany,запечатено всичко супер комплект със всички глезотии вътре в кутията,гайки-майки,щифтове,грес ,чета на лагера ,made in Vietnam.Те до тва води Глобализацията.Кво да се прави!
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

              След като дълго време се каних, днес най-после реших да сменя маркуча на турбото. Кривия гумен U образен гад, който излиза от турбината и влиза в една пластмасова снадка. От както взех колата чувам леко свистене от там, видимо имаше и протриване от горната страна, но не изглеждаше фрапиращо. Тия дни обаче почна съвсем да свисти. Имах такъв резервен, който макар да не е в превъзходно състояние си беше в прилично такова и въпреки протриванията на две места не е пробит и с леко бандажиране за предпазване от нататъчно протриване ще свърши временно работа.

              Стария се оказа, че има две огромни дупки в основата си от около 3-4см всяка, като срязани с нож. Странното е, че новият също е тръгнал да се цепи на идентично място по същия начин. Също и двата имат идентично протриване на чупката на U-то... Нещо на фабричен проблем ми намирисва...

              Та, ако някой случайно има здрав изряден такъв маркуч, може да ми драсне едно лично. Иначе ще се наложи да минавам на силикони, макар да не ми се дават чак толкова пари за един глупав маркуч...
              Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
              Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                Изолирбанд... Няма да векувате с тези маркучи...
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                  Преди почти 20г. започнах да ремонтирам турбо-маркучи на приятелски камиони (че там цифрите за педя маркуч бяха ужасни) с армираната лепенка която ползваха климатикаджиите, като в началото ми нямаха никакво доверие. Така си караха камионите, като така и ги продадоха или ги скрапираха разцепено от ползване.
                  Преди беше кът, а сега е пълно освен в железарите и в разни левчета, и около касите в разни други магазини.
                  Задължително имах такава и в раницата докато карах мотор, а сега и в джипа при клещите отверките и петте ключа.

                  ... спасява положението с прецакани водни и турбо маркучи, други въздуховоди, клатещи се пластмаси и счупени стъкла.
                  Това всичко от личен опит.
                  Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 13-06-18, 00:17. Причина: Как да изключа тоя малоумен автоматичен редактор ?!
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                    Стария не подлежи на бандажиране с каквито и да е материали, цепките са големи и напречни и на около 1см една от друга. Новия си го нашравих с изолирбанд/платнян/ на 2 пласта и единпласт без плат. Ще държи, изобщо не се съмнявам, но все пак предпочитам да си имам здрав резервен маркуч.

                    Джоу, за гафер ли си говорим или друга лента? Аз и със самовулканизираща за тръби за парно съм правил, ама излиза на цената на нов силиконов маркуч...
                    Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                    Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                      Да, сега му викат гафер.
                      Бандажирай с него и си карай смело докато решиш какъв маркуч ще сложиш.
                      Въпреки цената, бих ти препоръчал да ползваш от "скъпите" тунинг-маркучи, хем са здрави, хем изглеждат приятно, щото нали джипката ти е за кеф, а не за работно магаре на нивата, а и са пари които даваш еднократно.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                        Е аз баш за такива маркучи мисля, тия силиконовите сините, щото реално друга адекватна алтернатива няма за нови маркучи. Тъпото е, че ще трябва да сменя най-вероятно цялата система от интеркулера до турбото, че са едни странни чупки в момента, да ти се отще да ги гледаш и ще трябва да правя сума и снадки, което не е прилично Все пак, ако някой има разфасована фронтера тдс и тоя маркуч е здрав - да пише едно лично, да се спазарим.

                        С гафер не става за съжаление на тоя маркуч, че едното кофти място е на извивка, ама му намерих адекватен заместител, както писах по-горе с изолирбанди различен модел и реално не си личи даже, че е бандажиран. Или има тесен гафер, какъвто не съм забелязал да има из магазините. Може и просто аз да не съм обърнал внимание.
                        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                          Не ти трябва тесен гафер, мОтай смело с широкия !

                          Провери в ньета за силиконови маркучи точно за твоят модел.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                            Най-накрая си смених левия тампон на двигателя... Новия в от мошениците от Олимпия, които ми минаха с номера, че тампона не бил на Димитров, а друг, който бил много по-добър и затова струваше около 150лв Отначало цената беше друга, ама какво ли стана в крайна сметка, че скочи толкова не разбрах. Не разбрах и защо десния тампон, в който няма никаква разлика като материал струва 115лв. В крайна сметка се оказа, че тампонът купен от Олимпия също се нуждае от разпробиване на по-ниски дупки на двата болта, с които се хваща към рамата-баш като тампоните от Димитров Както и да е... имАл съм-дал съм! В заключение ще кажа, че не е голяма фолософия смяната, както са описали и други колеги, просто трябва с лек зор в началото да се хванат на няколко резби двата болта и после, като се свали двигателя да се напъне леко плочката от тампона върху която ляга за да влезе едно стърчащо пинче в дупката на лапата на двигателя. Чува се характерно щракане и двигателя ляга плътно върху тампона. Тогава се затяга гайката в средата на тампона. Та така... В заключение ще кажа да не се занимавате с лепени на старите тампони! При мен не изкара май и година тая история а струваше май към 70-80лв! Ако скоро се прецака този тампон минавам на вариант москвичов! Вече си имам стар, скъсан, свален тампон за експерименти!
                            ОФА КБ X20SE + метан

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                              Първоначално публикуван от VladimCho Преглед на мнение
                              ...Най-накрая си смених левия тампон на двигателя... Новия в от мошениците от Олимпия, които ми минаха с номера, че тампона не бил на Димитров, а друг, който бил много по-добър и затова струваше около 150лв ....
                              ....В заключение ще кажа да не се занимавате с лепени на старите тампони! При мен не изкара май и година тая история а струваше май към 70-80лв! Ако скоро се прецака този тампон минавам на вариант москвичов! Вече си имам стар, скъсан, свален тампон за експерименти!
                              Хм. 150+80 = 230 .
                              При това дори не си сигурен в сегашния колко време ше избута ... което ме накара да си припомня нарочната тема ( за тампоните ) , залепена малко по- надолу в раздела .

                              На времето и аз имах подобни душевни терзания , раздвоения и колебания , след което послушах шестото си чувство , че не е като да не се случва евтиното да излезе по-скъпо
                              В резултат: оригинален тампон за 240 лв. Вече 7 години и над 100 000 км.
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                ...евтиното да излезе по-скъпо
                                В резултат: оригинален тампон за 240 лв. Вече 7 години и над 100 000 км.
                                Вече никъде не се намират...
                                ОФА КБ X20SE + метан

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X