Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

    Такива тампони купих от наш колега бяха почти нови от бракувана и обявена за части Фронтера,същевремено подготвих на старите планки от старите тампони оригинални Нивови на заварка .Резерва.Иначе съботат и неделята ги уплътних със смяна на всички гумени боклуци по окачването без втулки на носачи за сега.Проблем с едната ресорна обеца,някой ако има да пазариме две за по нататък или евентуално инфо за нови.В краен случай ще трябва да правя,сегашните са на последно сваляне ,болтовете почват да " ядат "тампоните отвътре.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

      ...Цитат....

      .....Колеги, измислих начин с какво да заменя въпросните щифтове, ето на първата снимка от старо малко гедоре, намерих два с подходящ размер камъка, идеално прилепнаха в пвц отворите, просто ги мушнах и заспаха по местата си


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1351.jpg
Прегледи:1
Размер:60.8 КБ
ID:5715751



      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1352.jpg
Прегледи:1
Размер:57.4 КБ
ID:5715752



      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1353.jpg
Прегледи:1
Размер:56.2 КБ
ID:5715753



      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1354.JPG
Прегледи:1
Размер:259.0 КБ
ID:5715754



      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1355.JPG
Прегледи:1
Размер:234.7 КБ
ID:5715755




      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1356.JPG
Прегледи:1
Размер:281.0 КБ
ID:5715756



      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1357.JPG
Прегледи:1
Размер:284.2 КБ
ID:5715757



      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1358.JPG
Прегледи:1
Размер:298.1 КБ
ID:5715758


      .......

      Колеги, не мога да намеря оригиналните захвати за въпросната багажна щора, приличат на големи чаши със странични кухи отвори, като щората се слага отгоре и щракват, налага ми се заради много багаж да свалям задните облегалки и от там багажната щора, проблема е че решението което бях направил преди за закрепването на щората, не е предвидена да се сваля, дайте акъл как да направя захвати за да може да се слага и сваля бързо багажната щора?

      P.S. Ако не виждате снимките, цъкнете на тях и ще се отворят.
      Последно редактирано от Еделвайс; 13-08-18, 10:11. Причина: P.S.

      Коментар


      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

        Хвърлих се в сериал с ресори.Счупих основен ,поръчах два нови ,разбих старите и като дойдоха,егати и разликата стария свит междуцентрово на ушите на 1080мм.,новия 1016мм.!Скапана работа .Мислех за един ден да се оправя ,обаче ги закарах на шпренгване !Купуваш ново и преправяш!Егати и доставчиците!Питах в магазина и ми потвърдиха по номера че са за Фронтера А ДБ и наистина всички размери отговарят ,обаче дъгата е като на стара баба Волга!Тъпа работа!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20181114_081522-1024x1365.jpg
Прегледи:1
Размер:450.1 КБ
ID:5802306
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
          Хвърлих се в сериал с ресори.Счупих основен ,поръчах два нови ,разбих старите и като дойдоха,егати и разликата стария свит междуцентрово на ушите на 1080мм.,новия 1016мм.!Скапана работа .Мислех за един ден да се оправя ,обаче ги закарах на шпренгване !Купуваш ново и преправяш!Егати и доставчиците!Питах в магазина и ми потвърдиха по номера че са за Фронтера А ДБ и наистина всички размери отговарят ,обаче дъгата е като на стара баба Волга!Тъпа работа![ATTACH=CONFIG]974279[/ATTACH]
          Изобщо не ме учудва, че си попаднал на нови части менте - по-скоро би ме впечатлило обратното!
          Honda XL600LM, 1987
          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

          Коментар


          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

            Е уж фирма с име!Даже ми казаха ,слагай няма проблеми,ама нали съм врел у тоя занаят и не само аз,не слушам кой кво ми казва!Това ако ги сложи някой, ще е ебати и циркаджийската ФронтераДБ,бронята ще бие по асфалта със сигурност!Говорих с момчетата дето ще шпренгват ,да оберат всичките и да ги свият с 1см.,по- добре да са леко натегнати.Мисля да спретна и други обици ,малко по-дълги.Най-напред да видя как ще стъпи утре и ако не ме кефи ще вдигам.
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

              Одисеята приключи успешно и всичко е 6!Взех ресорите сутринта ,майсторчето ги дошпренгва пред мене ,събра ги с централния болт и дойдоха доста по натегнати стари бяха 1080мм.,натегнати 1050мм..В къщи ги разглобих намазах с медна грес между листовете ,свих нови ограничителни планки ,занитих ги на място и ефекта е 86см ,от земята до веждата на калника.Единствената заигравка беше с ремонт на петите на моста ,отдолу бяха изгнили,направих почти нови с централен отвор малко по голям за центриране на моста към ресорите.Много мерене при качването ,да не избяга сходимоста ,малко повече зиагравка с обеците ,заради по-натегнатите ресори,но офанзивата беше супер успешна .Въпреки проблемите с новите ресори.Още не ми го побира акъла ,как може да продават толкова сбъркани части,даже ме убеждаваха ,че всичко е точно и мога да ги слагам директно.Егати и абсурда!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                Колеги Фронтераджии става ли двигател от дълга база 2,8 Исузо на къса база Фронтера и , ако има зайгравка в какво се състои?Питам от името на приятел.
                Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                Коментар


                • От: До: Какво направих днес по любимата ФРОНТЕРА

                  Вчера за трети път откакто имам Фронти (8 години) ми текна бензин от маркучите на горивния филтър... Филтъра го сменям на около 2 години един път, защото карам предимно на метан и купувам винаги най-хубавия вариант. Последно маркучите ги смених преди 3 години някъде с уж немски Flennor, сложих и 4 нови скоби Norma. Маркучите са тънко нацепени отвън, на места одървени, на места цепнати и от вътре... Сега купих маркуч Gates и ги смених. Явно с всяка смяна на филтъра трябва да сменям превантивно и маркучите...
                  ОФА КБ X20SE + метан

                  Коментар


                  • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                    Много се чудех дали да пиша тук, свалил съм кутията за резервната гума заради един велобагажник, който се закрепва за резервната гума, понеже ми заема много място и ми пречи, някой от вас иска ли я, ако да, пишете ми на ЛС и ще се разберем за какви пари ще ви устройва, ще се радвам да е полезна за някой колега от форума а не да събира прах и да ми заема място.

                    Ето я кутията, няма само патрон за заключалката, иначе е напълно здрава:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1215.JPG
Прегледи:2
Размер:495.4 КБ
ID:5808201

                    До мод, ако прецените изтрийте темата.

                    Коментар


                    • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                      Не знам, какво се случва с нашият форум... или вече знаем всичко, или каращите фронтери намаляват. Все по-рядко се пише тук...
                      Смених тампоните на задната стабилизираща щанга. Купих такива от Димитров по около 15лв. бройката, ще видим колко ще изкарат. Ако някой знае по-дълготраен вариант да сподели, моля!
                      Смяната е елементарна, но е е хубаво да смените болтчетата, че са тънки, стари и... скъсах едното докато го завивах... Последва разпробиване, разширяване от 8мм. болт до 10мм. и едни такива веселби от елементарна работа за 20мин. стана малко повечеко А всъщност, как разбрах че тампоните са за смяна-нещо ми поклопваше отзад, като минавах през дупки. Бях оглеждал всичко, но само с гледане не става. Тампоните изглеждаха здрави, без напуквания, но като размърдах щангата тя си шаваше странично в тях.
                      ОФА КБ X20SE + метан

                      Коментар


                      • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                        VladimCho, нема му нищо на форумОт - оредяваме просто...
                        Аре преплакнете очи с едно V6:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image 2019-04-10 , 21.04.24.jpg
Прегледи:1
Размер:173.1 КБ
ID:5812343

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image 2019-04-10 , 21.04.28.jpg
Прегледи:1
Размер:153.8 КБ
ID:5812344

                        Преди някой да е оплакал красавицата, да успокоя, че се касае за малък теч на антифриз, но се оказа, че съм попаднал на майстор педант(немец до го еба@)! Ето какво ми написа, когато го попитах, защо е извадил мотора:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Capture.jpg
Прегледи:1
Размер:16.6 КБ
ID:5812345
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                          Ужас, в крайна сметка каква е причината за да се вади мотора, къде е бил този малък теч на антифриз, дано всичко да е успешно, че като гледам колко работа ще има докато му се закачат всички връзки и възли към мотора, изтръпвам при мисълта при такива ремонти?

                          Коментар


                          • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                            И аз изтръпвам! Заради това дадох друг да я прави ... Иначе май е гарнитура - губех по половин литър на 100 км. и се събираше антифриз по задната част на мотора към скоростите...
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                              Нема да се коркате,пичове-съвсем нормална процедура е вадене на V-образен мотор почти за всякаква намеса.

                              Коментар


                              • От: Кой какво направи днес по Фронтерата?

                                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                                ... Иначе май е гарнитура - губех по половин литър на 100 км. и се събираше антифриз по задната част на мотора към скоростите...
                                Гарнитура на кое ?
                                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X