Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой какво направи днес по Фронтерата?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Какво направих днес по любимата ФРОНТЕРА

    Много подобен е семерингът на пиньона на Трипера. Пролетта го сменях и струваше 17лв. японски. Досега не е текнал.
    Тънък момент при смяната, е натягането и осигуряването на гайката, държаща фланеца, за да не търсиш после диференциал
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #32
      До: Какво направих днес по любимата ФРОНТЕРА

      благодаря ви момчета .. мисля да търся нокой колега от стара загора ..
      да ме насочи каде да го сменя ...
      поздрави
      лошите неща .. ме правят по добър човек...

      Коментар


      • #33
        До: Какво направих днес по любимата ФРОНТЕРА

        Първоначално публикуван от Vlady_Rumenov Преглед на мнение
        благодаря ви момчета .. мисля да търся нокой колега от стара загора ..
        да ме насочи каде да го сменя ...
        поздрави
        Без да възхвалявам когото и да било-ти си до Мека-та на фронтераджиите-STEF BMW и MARINHAKER...и двамата старозагорчани,сменяли семеринг на заден диф.
        Успех!

        Коментар


        • #34
          До: Какво направих днес по любимата ФРОНТЕРА

          Аз сменях семеринги преди 2години на задния диф.Но до колкото си спомням търсих и ударих на камък.Тогава взех шублера и в първия магазин за лагери и нещо ги побългарих.Май сложих два семеринга.Забравил съм.Скоро не съм ги барал-течове няма.Но май не беше нещо сложно.Ако е много голям проблем с тия семеринги да огледам кво съм правил.
          sigpic

          Коментар


          • #35
            До: Какво направих днес по любимата ФРОНТЕРА

            Двоумя се дали да пусна информацията тук, защото не знам колегата дали е пуснал темата като лична или по принцип за подраздела, но може да се окаже доста полезна. Имам впредвид, че често се случва на някой въпрос да се каже "има писано, четете!". Да обаче информацията е доста и разхвърляна, а някои заглавия са доста неорентиращи. Та ако може една такава тема да се залепи и да се описват всички извършвани дейности на едно място мисля, че ще бъде полезно. За пример давам подфорума JEEP, там има такава тема.

            Та по същество:смених дебитомера за X20SE (2.0I).
            След доста перипетии най-накрая го хванаха, че е дефектен/вероятно гръмнала газова/. 180.00 лева уж немски, уж на ПИЕРБУРГ.
            Каталожен номер 0280217003
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от Ивайло Александров; 09-01-10, 11:19.
            Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
            VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

            Коментар


            • #36
              До: Какво направих днес по любимата ФРОНТЕРА

              Първоначално публикуван от IVO 68 Преглед на мнение
              Двоумя се дали да пусна информацията тук, защото не знам колегата дали е пуснал темата като лична или по принцип за подраздела, но може да се окаже доста полезна. Имам впредвид, че често се случва на някой въпрос да се каже "има писано, четете!". Да обаче информацията е доста и разхвърляна, а някои заглавия са доста неорентиращи. Та ако може една такава тема да се залепи и да се описват всички извършвани дейности на едно място мисля, че ще бъде полезно. За пример давам подфорума JEEP, там има такава тема.
              Да темата е да споделяме кой какво е направил по Фронтерата си.
              Последно редактирано от fanatic; 10-01-10, 08:09.
              no signature no problems

              Коментар


              • #37
                До: Какво направих днес по любимата ФРОНТЕРА

                Онзи ден си смених блока за за превключване на мигачи и къси/дълги, че от 1.5 година карам без десен мигач и взе да ми писва. Смених си и 2-та плафона в купето, че на тъмно не е гот да се качваш в повдигната фронтера.
                Гледам, че май се очертава поне още 2 години да я дрънкам тая бангия така че се хващам тия дни за още дребни постягания.....
                no signature no problems

                Коментар


                • #38
                  До: Какво направих днес по любимата ФРОНТЕРА

                  Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                  Онзи ден си смених блока за за превключване на мигачи и къси/дълги, че от 1.5 година карам без десен мигач и взе да ми писва. Смених си и 2-та плафона в купето, че на тъмно не е гот да се качваш в повдигната фронтера.
                  Гледам, че май се очертава поне още 2 години да я дрънкам тая бангия така че се хващам тия дни за още дребни постягания.....
                  А работи ли ти лампичката на плъзгачите на парното? Това наистина като не свети нощем е много гадно

                  Коментар


                  • #39
                    До: Какво направих днес по любимата ФРОНТЕРА

                    Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                    А работи ли ти лампичката на плъзгачите на парното? Това наистина като не свети нощем е много гадно
                    Махаш пепелника,тенекето е с две видии в дъното и една над пепелника-в началото.С отверка бъркаш между тенекето и пластмасата-има фиксирани щипки в предната му част.
                    Като изхвърлиш тенекето,бъркаш и изтикваш пластмасата,която свети и е зад плъзгачите/тях(по-точно,пластмасовите окончания) ги издърпваш силово-нищо освен "кученцата" на металните стержени не ги държи/.
                    Ще видиш куплунг,който с ляво завъртане излиза-там е крушката.Безцокълна,на новата резваш излишното и нагласяш остатъка да пасне в леглата на фасунгата.Пробваш преди сглобяване и после събираш.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Какво направих днес по любимата ФРОНТЕРА

                      Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
                      Махаш пепелника,тенекето е с две видии в дъното и една над пепелника-в началото.С отверка бъркаш между тенекето и пластмасата-има фиксирани щипки в предната му част.
                      Като изхвърлиш тенекето,бъркаш и изтикваш пластмасата,която свети и е зад плъзгачите/тях(по-точно,пластмасовите окончания) ги издърпваш силово-нищо освен "кученцата" на металните стержени не ги държи/.
                      Ще видиш куплунг,който с ляво завъртане излиза-там е крушката.Безцокълна,на новата резваш излишното и нагласяш остатъка да пасне в леглата на фасунгата.Пробваш преди сглобяване и после събираш.
                      Благодаря ти за точното описание. Аз се справих и без да махам пепелника. Просто махнах гумените глави на плъзгачите и извадих пластмасовия панел с крушката, после обратно. Бе друго е като си свети все пак

                      Коментар


                      • #41
                        До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                        Да, това беше от първите неща които се скапа още преди 4 години, и тогава беше сменено точно както каза Пламен. Предния плафон ми се развали след като един клон отнесе част от антената и докато се усетя започна да тече вода от светещия плафон. А задния се развали от многото цъкане щото нямах преден.
                        Сега имам да слагам отдушници на дифове и СК и да сменя семеринга на дифа. После да претапицирам волана и да оправя шофьорската седалка.
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • #42
                          До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                          Вчера вечерта нещо се прецака по запалването/дебитомер/въздух и т.н.
                          Трудно пали на бензин и почти веднага се опитва да загасне а като дам газ заглъхва и загасва. Тази сутрин 15 минути не можах да я подкарам. След 1 час слизам долу да я ръчкам да видя какво ще излезе.
                          Тъпото е че е -6 а аз съм болен...
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #43
                            До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                            Моето скромно мнение е,че са ти се позапушили дюзите.
                            Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                            Коментар


                            • #44
                              До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                              Вчера вечерта нещо се прецака по запалването/дебитомер/въздух и т.н.
                              Трудно пали на бензин и почти веднага се опитва да загасне а като дам газ заглъхва и загасва. Тази сутрин 15 минути не можах да я подкарам. След 1 час слизам долу да я ръчкам да видя какво ще излезе.
                              Тъпото е че е -6 а аз съм болен...
                              Дюзи,братле-залей с 2-3литра вряла вода изпарителя и я запали на газ.
                              Като постопли мотора обърни на бензин-тръгне ли да работи нормално си за ултразвук.Дебитомер трудна работа,дано си нямал конденз в бъкела и да се е сецнала бензиновата помпа.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Кой какво направи днес по любимата ФРОНТЕРА?

                                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                                Вчера вечерта нещо се прецака по запалването/дебитомер/въздух и т.н.
                                Трудно пали на бензин и почти веднага се опитва да загасне а като дам газ заглъхва и загасва. Тази сутрин 15 минути не можах да я подкарам. След 1 час слизам долу да я ръчкам да видя какво ще излезе.
                                Тъпото е че е -6 а аз съм болен...
                                Скоро сменял ли си горивен филтър на бензина. Там също се задръства и зимата даже замръзва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X