Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2.2 бензин (X22SE/Y22SE) vs 2.2 дизел ( X22DTH/Y22DTH) при Фронтера Б

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 2.2 бензин (X22SE/Y22SE) vs 2.2 дизел ( X22DTH/Y22DTH) при Фронтера Б

    Рових но не успях да намеря кода на 2.2 бензиновия двигател при Фронтера Б.

    Интересува ме ако някой има наблюдения върху двата (трита) да сподели кой е по-евтин за поддръжка и по-безпроблемен - бензиновия или дизеловите. Не ме вълнува кой е по-икономичен от към гориво.

  • #2
    До: 2.2 бензин (code: ?) vs 2.2 дизел (code: X22DTH/Y22DTH) при Фронтера Б

    1998-99г. кода е X22SE;2000-2001г.-X22SE и Y22SE;2002-2003г.-Y22SE.
    Относно издръжливоста и поддръжката не мога да дам мнение защото отскоро карам такъв мотор.Нека някой от колегите с повече опит се изкаже.
    ОФА 98г. ДБ Х22ХЕ-дал квото дал!
    Grand Cherokee 2.7
    GSM 0888148630

    Коментар


    • #3
      До: 2.2 бензин (code: ?) vs 2.2 дизел (code: X22DTH/Y22DTH) при Фронтера Б

      2.2 бензин = X22SE е най-често срещан , аз съм с бензинова Фронтера Б и според мен е по-добър вариант от дизела защото :
      1.Бензиновия мотор е по-динамичен във всяко едно отношение ;
      2.Дизела харчи градско 10-11 нафта срещу 12-13бензин/15газ ;
      3.Дизеловия мотор е доста шумен ;
      4.Дизеловия мотор дава доста по-често дефекти , единственото му придимство е че е с верига ;
      5.Дизеловият ДВГ му се развалят ЕГР , дебитомер , турбо , ел блок ; бензиновия дори няма дебитомер ;
      На теория дизеловият ДВГ е по-евтин за подръжка , но бензиновият почти не дава дефекти ;

      Това е мое мнение , и не ангажирам никого с него !
      Последно редактирано от kiriko; 24-11-09, 19:30.

      Коментар


      • #4
        До: 2.2 бензин (code: ?) vs 2.2 дизел (code: X22DTH/Y22DTH) при Фронтера Б

        Първоначално публикуван от kiriko Преглед на мнение
        2.2 бензин = X22SE е най-често срещан , аз съм с бензинова Фронтера Б и според мен е по-добър вариант от дизела защото :
        1.Бензиновия мотор е по-динамичен във всяко едно отношение ;
        2.Дизела харчи градско 10-11 нафта срещу 12-13бензин/15газ ;
        3.Дизеловия мотор е доста шумен ;
        4.Дизеловия мотор дава доста по-често дефекти , единственото му придимство е че е с верига ;
        5.Дизеловият ДВГ му се развалят ЕГР , дебитомер , турбо , ел блок ; бензиновия дори няма дебитомер ;
        На теория дизеловият ДВГ е по-евтин за подръжка , но бензиновият почти не дава дефекти ;

        Това е мое мнение , и не ангажирам никого с него !
        Почти за всичко съм съгласен, като изключим динамиката...А при правилно редовно гледане с дизеля също нямаш никакви ядове.Единственото е правилна профилактика като се сдобиеш с него и после само каране!
        Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

        Коментар


        • #5
          До: 2.2 бензин (code: ?) vs 2.2 дизел (code: X22DTH/Y22DTH) при Фронтера Б

          Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
          Почти за всичко съм съгласен, като изключим динамиката...А при правилно редовно гледане с дизеля също нямаш никакви ядове.Единственото е правилна профилактика като се сдобиеш с него и после само каране!
          Колега , лошото е че в България тези автомобили идват навремили и почват да показват дефектите си у нас ;За динамиката , не казвам че я няма при дизела , но сравнен с бензиновият агрегат , който е със същата кубатура , без турбо е , и е с 20 к.с. повече говори само по себе си.......,но в края на краищата тези автомобили са конструирани за други цели , така че всеки има право на избор с какъв вид двигател да бъде автомобила му ;

          Коментар


          • #6
            До: 2.2 бензин (X22SE/Y22SE) vs 2.2 дизел ( X22DTH/Y22DTH) при Фронтера Б

            Е да но с чипиране дизела с лекота дава 150к.с.
            На мен на газ ми дава 12/100 в литри или лева все едно, харесва ми динамиката на дизела, мощта в ниските, но не бих си взел, турбото е нещо което не искам да го мисля. За този двигател не знам колко е, но баща ми на Марея е сменял 800 рециклирането, 1800 ново.
            То май всеки двигател си идва с болежките така или иначе, та май по-запазената повече си заслужава.

            Коментар


            • #7
              До: 2.2 бензин (X22SE/Y22SE) vs 2.2 дизел ( X22DTH/Y22DTH) при Фронтера Б

              Вземай по-запазената, щом не те вълнува разхода. За бензиновия съм чувал само добри отзиви, за дизела не съм сигурен-много противоречиви мнения. Но както казват колегите, при нас обикновено вече идват полумъртви и нашите наблюдения са вторични.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #8
                До: 2.2 бензин (X22SE/Y22SE) vs 2.2 дизел ( X22DTH/Y22DTH) при Фронтера Б

                Ако колегата си търси читав и поддържан дизел, може да види мойте 2 обяви...Гарантирам за колите...А и поне са от форума, а се знае че тука не сме много у ред(давам всичко за тия коли)...
                За дизелите иначе определено идват повече мъртавци тук и много трудно да оцелиш някой читав и добре поддържа - едно 80-90% са със запушен смукател и тръбички за обратната нафта...Бензина X22SE не съм карал и нямам впечатления, но за сметка на това имам Опел с Z22SE - доколкото знам моторите са доста различни, но определено и при тях има известни проблеми свързани с разхода на масло(за други аз поне не съм чувал де)...
                И да обобщя - ако искаш газ и горе доле няква динамика 2.2 бензин, но ако искаш голям въртящ момент и повече от прилична динами при Фронтера 2.2 дизел с чип (средия разход тук може да се докара в зависимост от това колко гониш от 7.6 до 9.0/100км, което споредно мен си е повече от добре, градския по борда ми го дава 10.7/100, като в големи задръстваия в София съм го докарвал до 11.8/100...
                Абе и 2-та мотора са добри...другото вече е на късмет...
                Nissan Navara D22 YD25 Double Cab

                Коментар


                • #9
                  До: 2.2 бензин (X22SE/Y22SE) vs 2.2 дизел ( X22DTH/Y22DTH) при Фронтера Б

                  Първоначално публикуван от stifler Преглед на мнение
                  Абе и 2-та мотора са добри...другото вече е на късмет...
                  Дам много правилно!
                  Няма лоши коли има лоши стопани

                  Коментар


                  • #10
                    От: 2.2 бензин (X22SE/Y22SE) vs 2.2 дизел ( X22DTH/Y22DTH) при Фронтера Б

                    А какво значи при дизеловия двигател означенията X22DTH / Y22DTH ?
                    Opel Frontera 2.2 DTI 1999 г. ДБ

                    Коментар


                    • #11
                      От: 2.2 бензин (X22SE/Y22SE) vs 2.2 дизел ( X22DTH/Y22DTH) при Фронтера Б

                      Дизела вероятно е с демферен маховик и може би с помпа която ако думне - няма кой да я направи.
                      Предположения. Не е лошо да се провери.
                      Sent from my Nokia s fenerche

                      Коментар


                      • #12
                        От: 2.2 бензин (X22SE/Y22SE) vs 2.2 дизел ( X22DTH/Y22DTH) при Фронтера Б

                        Първоначално публикуван от herkules Преглед на мнение
                        А какво значи при дизеловия двигател означенията X22DTH / Y22DTH ?
                        Имат разлика в конете заради различните горивни системи, а май и още нещо. На пръв поглед са еднакви но всъщност се оказва, че не. Единият е по-добър, но ако му се скапе помпата - гориш !
                        Това по спомени от преди две години когато търсихме Фронтера Б за приятел.
                        Не знам какъв е конкретният повод за въпроса ти, но има бая писано, просто ще трябва да се поровиш.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: 2.2 бензин (X22SE/Y22SE) vs 2.2 дизел ( X22DTH/Y22DTH) при Фронтера Б

                          При Опел първата буква е еко норма. Не ги помня на изуст, но C евро 3, X евро 4 и така....

                          Коментар


                          • #14
                            От: 2.2 бензин (X22SE/Y22SE) vs 2.2 дизел ( X22DTH/Y22DTH) при Фронтера Б

                            Имал съм и Х и Y, но не мога да ги сравня директно защото Х-а беше автомат, а той не ти позволява да оцениш коректно двигателя. Y е по-новият, след 2002 и има някои разлики: турбо с променлива геометрия, електронен ЕГР и дроселова клапа, помпата е с повече електроники - като резултат 4 коня и няколко кила въртящ момент отгоре!
                            Honda XL600LM, 1987
                            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                            Коментар


                            • #15
                              От: 2.2 бензин (X22SE/Y22SE) vs 2.2 дизел ( X22DTH/Y22DTH) при Фронтера Б

                              X двигателя е евро3, Y е евро 4.
                              Познават се лесно по блока на електрониката върху ГНП-то.
                              По стария е със една букса, а по новия е със две (срещуположно разположени), защото освен електрониката на помпата, вътре е и ЕКУ-то на двигателя.
                              За бензиновия 2.2 - проблеми с ЕКУто, заради тъпото му разположение - върху главата на мотора. Температура + вибрации = непалеща кола или неадекватно поведение и набиване на много и разнообразни грешки.
                              Този двигател си е чиста американска разработка и разпространението му граничи с екзотика - което е минус при намирането на части.



                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X