Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Муниция за револвер "Наган" 7,62Х38?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Муниция за револвер "Наган" 7,62Х38?

    Момчета, кой от западни производители на муниции произвежда патрони 7,62х38 мм за "Наган"?

  • #2
    До: Муниция за револвер "Наган" 7,62Х38?

    Мой приятел имаше същия проблем с намирането на този боеприпас.

    Първи партизан ги произвеждаха до скоро, но в момента са спрени от производство. Като се има предвид, че завода им поизгоря май скоро ще има дефицит и от другите им артикули.

    Едиствения западен производител, който произвежда такива патрони е Fiocchi, но намирането им си остава пак проблемно за Българтия. В Щатите цената на кутийката е около 33$ за 50бр.

    http://www.fiocchiusa.com/cat_pistol.html

    Успех!
    Последно редактирано от paunoff; 24-11-09, 16:24.
    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

    Коментар


    • #3
      До: Муниция за револвер "Наган" 7,62Х38?

      izvinete za latinicata:

      Patroni za revolver Nagan (7.62 ) - modela s podvijnia baraban moje da namerish iz Makedosnko ili Srpsko ...
      Ako ne me laje pametta tam imalo niakakav tehen variant proizvejdan do dosta po-kasno ot originala i municiite (tezi s pribrania v gilzata proektil) sa bili dosta razprostraneni.
      Za sujalenie niamam po-konkretna infomracia.

      Dano da sam bil polezen.

      Коментар


      • #4
        До: Муниция за револвер "Наган" 7,62Х38?

        Благодаря, ама аз нямам този РЕВНАГАН тука, нямам право на лично оръжие, пък и не ми трябва. Става дума, че в Русия все още се исползва този револвер, ама няма читави патрони.

        Коментар


        • #5
          До: Муниция за револвер "Наган" 7,62Х38?

          в русия много често се среща преработен през втората световна наган с шест заряден барабан с боеприпас за ТТ .даже и тук съм виждал такива .

          Коментар


          • #6
            До: Муниция за револвер "Наган" 7,62Х38?

            Опасна играчка! Много е опасна!

            Коментар


            • #7
              До: Муниция за револвер "Наган" 7,62Х38?

              Извинете,но бих си позволил да задам следния въпр.:винаги съм се чудел дали Нагана е по-мощен от ТТ-то ако изхождаме само от големината на патрона,то очевидно би трябвало да е по-мощен (7,62х38 с/у 7,62 х25 на ТТ),но дали наистина е така,а пък като знам какви легенди съм чувал за ТТ.....
              Благодаря ви предварително за отг.

              Коментар


              • #8
                До: Муниция за револвер "Наган" 7,62Х38?

                Първоначално публикуван от mein_teil Преглед на мнение
                Извинете,но бих си позволил да задам следния въпр.:винаги съм се чудел дали Нагана е по-мощен от ТТ-то
                трудно ще намериш отговор на въпроса - вероятно по статистика може и да си прав. Ако съдим по звука ... ТТ-то е като топ в сравнение с Нагана.

                Коментар


                • #9
                  До: Муниция за револвер "Наган" 7,62Х38?

                  Първо амуницията за Наган е револверен патрон-цилиндричен,като куршума е изцяло вкаран в гилзата от олово без обличане .И двете мофикации -с плаващ барабан и без плаващ(след покупката на лиценза руснаците са почнали да го правят,щото им се видяло ненужно усложняване и без особена полза)е една и съща амуниция.Докато амуницията за ТТ не пистолетна и е за картечния пистолет Судаев.Той е бутилковиден с повече барут,с повече заряд и е повече винтовъчен патрон,отколкото пистолетен.Относно силата на боя -разбира се ТТ амуницията печели убедително.Относно преправянето на ютията -много е лесно...работи се само по барабана.С цевта няма проблеми-хвърля ги
                  МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                  Коментар


                  • #10
                    До: Муниция за револвер "Наган" 7,62Х38?

                    Според определени източници /руски/, поради голямата популярност на това оръжие, производството му в Русия е възстановено през 1994год. От това би следвало /стига да е вярно/, че и производството на муниции трябва да е възстановено.

                    Колкото до въпроса за сравнние с ТТ: Определено, 7,62Х25 /ТТ/ е доста по-мощен боеприпас. По основните характеристики, той води на Нагана от един път и половина до два пъти, единствено масата на куршума на Нагана е по-голяма. Конкретно:
                    Дулна енергия - 510джаула за ТТ, срещу 210 за Наган.
                    Начална скорост - 430м/с, срещу 280м/с.
                    Налягяне на барутните газове - 2100кг/кв. см, срещу 1350кг/кв. см.
                    Първоначално мунициите за Наган са произвеждани с димен барут, който по-късно е заменен с бездимен, но основните характеристики остават в същия диапазон /намалява големината на заряда/.

                    П. П. Уважаеми съфорумци, автора на темата, като че ли не е българин. Въпреки това, човека пише: "муниции", а подолу в темата се появяват разни "амуниции" /нали не става въпрос за конска сбруя?!/
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Муниция за револвер "Наган" 7,62Х38?

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      ............

                      П. П. Уважаеми съфорумци, автора на темата, като че ли не е българин. Въпреки това, човека пише: "муниции", а подолу в темата се появяват разни "амуниции" /нали не става въпрос за конска сбруя?!/
                      Това и мене ме човърка от много време. На български е "муниции", а на ингилизки "ammunition", така че незнам кое е правилно. М/у другото преводът на български в речника е "воен. муниции". А за конската амуниция съм 100% съгласен.
                      За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                      Коментар


                      • #12
                        От: До: Муниция за револвер "Наган" 7,62Х38?

                        Първоначално публикуван от mein_teil Преглед на мнение
                        Извинете,но бих си позволил да задам следния въпр.:винаги съм се чудел дали Нагана е по-мощен от ТТ-то ако изхождаме само от големината на патрона,то очевидно би трябвало да е по-мощен (7,62х38 с/у 7,62 х25 на ТТ),но дали наистина е така,а пък като знам какви легенди съм чувал за ТТ.....
                        Благодаря ви предварително за отг.
                        напротив патронът за наган е значително по-слаб около 290 метра в секунда срещу 420 за ТТ

                        Коментар


                        • #13
                          От: До: Муниция за револвер "Наган" 7,62Х38?

                          имам и двете оръжия в колекцията си както и боеприпаси от различни години и производители и двете оръжия си имат слаби и силни страни , на наган може да се монтира заглушител "брамит"...на ТТ не е желателно да се слага подобно устройство....

                          Коментар


                          • #14
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14102009188.jpg
Прегледи:1
Размер:114.5 КБ
ID:5349262
                            Това е "наган" обр.1895, производство 1944г.

                            Относно производителите на патрони за наган-имам 1бр. олонецкий патронный завод произв. 1924г., 1бр. фиочи/ново производство/, 1бр завод№38 -гр.Юрюзань, 1бр. завод №270-гр.Луганск, 1бр.белгийско производство -Лиеж и два спортни с оловен куршум производител-завод №7 гр.Барнаул,общо взето това успях да сложа в колекцията ....
                            Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 19-02-12, 18:47.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X