Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Висок разход на газ и бензин-дайте съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Висок разход на газ и бензин-дайте съвет

    Това е моя стара болка, която се опитвам да реша (безуспешно).Работата е там че, разхода е височък, 26 на бензин и 30 на газ, градско и около 20 + - извън.Газовата (Бардолини.инжекцион)не се влияе от никакви настройки и хвърли в почуда сума ти народ.Сега сменяваме дюзи, но резултат йок.Момчето от диагностиката има идея, че може би дърпа въздух от изпускателните колектори( вероятно гарнитура) и кислорода кара ламбдата (която според него си работи)да обогатява сместа.Вика да сменя гарнитурите и ще се оправи.Ама като гледам какво чудо е .
    Та ако имате идеи.
    Моля, щуротии от сорта що ти трябва тази газ, да се спестяват.
    Grand Cherokee WJ 4.7 V8
    Това е положението.

  • #2
    До: Висок разход на газ и бензин-дайте съвет

    Засмукан въздух над ламбдата може да има принос в разхода. Проверено на други коли. Колко се очаква да харчи тази?

    Коментар


    • #3
      До: Висок разход на газ и бензин-дайте съвет

      22-23 е нормално
      Grand Cherokee WJ 4.7 V8
      Това е положението.

      Коментар


      • #4
        До: Висок разход на газ и бензин-дайте съвет

        Същия мотор извънградско при скорости до 100, при мен гори около 15 газ. Над 100 - 17/18....
        Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
        Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

        Коментар


        • #5
          До: Висок разход на газ и бензин-дайте съвет

          Моя го засякох сега в студеното-ми под 30 газ-градско не пада, лятото е около 25...ама то и мойто "градско" сега е 3 км, после 2-3 часа престой, после пак 2-3 км....докато загрее и аз слизам...

          Коментар


          • #6
            До: Висок разход на газ и бензин-дайте съвет

            Момчето от диагностиката може да е много правоНо високия разход може и да е от другаде при мен от едно спирачно цилиндарче

            Коментар


            • #7
              До: Висок разход на газ и бензин-дайте съвет

              Първоначално публикуван от gun Преглед на мнение
              Момчето от диагностиката може да е много правоНо високия разход може и да е от другаде при мен от едно спирачно цилиндарче
              Това пък що за риба е.

              Моя го засякох сега в студеното-ми под 30 газ-градско не пада, лятото е около 25...ама то и мойто "градско" сега е 3 км, после 2-3 часа престой, после пак 2-3 км....докато загрее и аз слизам...

              Да де ама зима лете на 30 съм си.
              Grand Cherokee WJ 4.7 V8
              Това е положението.

              Коментар


              • #8
                До: Висок разход на газ и бензин-дайте съвет

                Ако задържат спирачки, всеки джип може да вдигне разхода с 60% - проверено. На леките коли не им е лесно, защото спирачките кипват по-лесно и се разбира.

                Дали задържат спирачките, се познава по температурата на главините след път.

                Коментар


                • #9
                  До: Висок разход на газ и бензин-дайте съвет

                  От някъде смуче въздух!
                  Огледай целия път на въздуха /кутията за филтъра, предпазни клапи , снадки и т.н.
                  Успех!
                  ________________________________________________________________________________________
                  Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                  HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                  Коментар


                  • #10
                    До: Висок разход на газ и бензин-дайте съвет

                    Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                    Същия мотор извънградско при скорости до 100, при мен гори около 15 газ. Над 100 - 17/18....
                    Е как ги правите тези разходи, моят е само 4.7 и под 18/100 при леко каране не го свалям извън градско. А тръгна ли на по-дълъг път -19-20, защото вдигам и над 100.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #11
                      До: Висок разход на газ и бензин-дайте съвет

                      Малко извън темата,но ще ме извините.Последното ми пътуване,беше:София-Ямбол-Бургас през Грудово.На магистралата с круиз контрол-115 км/ч, в 5часа сутринта ,разход по комп-10-14.Ямбол-Бургас със 70-80 км/ч(пътя е отвратителен през Средец) разход на дисплея 8-10.Реален разход за целия път -22.4л/100км.В София изминавам 190-220км с една бутилка-56л.
                      Със сигурност имам издухана гарнитура на изпускателен колектор,дали от това не е този висок разход.Питах в два сервиза за смяна на гарнитура,отговора беше "абе то си е.... ма..та".Кажете къде да отида и няма да ме върнат.Гарнитурите(комплект) са 38лв във ВестАуто.
                      П.П. С обикновенна газова съм.
                      Дизелов Jeep, не е Jeep.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Висок разход на газ и бензин-дайте съвет

                        Аз също имам проблем и засега не намирам кой да ми го реши. Последно газ 36л за 115 км в града.
                        Също се съмнявам в спирачките. Преди време при Голди установихме, че задържат. На междуградско явно се отпускат и колата не харчи много, но в града от честата употреба може би задържа почти постоянно.
                        Освен това се съмнявам, че имам и утечка на газ. От време на време ми замирисва. Това също би могло да обяснява големия разход на газ. Защото ако утечкатае малка надълъг път почти нищо не изтича, но за седмица време може бая да се изпари
                        Та ако има някой мераклия във Варна да се заеме да пусне телефонче или лично.
                        Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                        Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                        Коментар


                        • #13
                          До: Висок разход на газ и бензин-дайте съвет

                          Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
                          Малко извън темата,но ще ме извините.Последното ми пътуване,беше:София-Ямбол-Бургас през Грудово.На магистралата с круиз контрол-115 км/ч, в 5часа сутринта ,разход по комп-10-14.Ямбол-Бургас със 70-80 км/ч(пътя е отвратителен през Средец) разход на дисплея 8-10.Реален разход за целия път -22.4л/100км.В София изминавам 190-220км с една бутилка-56л.
                          Със сигурност имам издухана гарнитура на изпускателен колектор,дали от това не е този висок разход.Питах в два сервиза за смяна на гарнитура,отговора беше "абе то си е.... ма..та".Кажете къде да отида и няма да ме върнат.Гарнитурите(комплект) са 38лв във ВестАуто.
                          П.П. С обикновенна газова съм.
                          Точно, понеже си е*ало майката и аз не искам да да разглобя колекторите и да се окаже че е било напразно.Като гледам градския разход ти се доближава до моя.По съвета на Ba4e Mite, ще мина по целия път на въздуха, за да няма някъде пролука.

                          Спирачките също ще се проверят.Ама не трябва ли да има феродо по джантите или да греят.
                          Опс, греенето на главините е споменато.
                          Grand Cherokee WJ 4.7 V8
                          Това е положението.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Висок разход на газ и бензин-дайте съвет

                            Сега се сетих, че ми смениха гарнитура, О-пръстени и ми изчистиха дюзите-август месец, уж трябваше да падне разхода, ама си е същия....даже моя газаджия каза, че на газ работи на 7 цилиндъра-единия не изгарял газта, някой път малко миришие на газ, мери там нещо си отзад и....нищо. Не знае как да я оправи
                            А на бензин си работи без проблем на 8 цил. и от две седмици я карам май само на бензин, с моето мижаво градско-от нас до Морската градина на разходка...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Висок разход на газ и бензин-дайте съвет

                              Първоначално публикуван от gubislav Преглед на мнение
                              ... на газ работи на 7 цилиндъра-единия не изгарял газта, ... А на бензин си работи без проблем на 8 цил...
                              Влиза въздух. Така, както разказваш, влиза от сервоусилвателя.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X