Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нисък клас нов Crossover/SUV

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нисък клас нов Crossover/SUV

    Привет,

    Четох няколко дена форума, рових из интернетите, но само повече
    се обърках ...

    Обмислям да се сдобия със скромен паркетник, между 40-50к
    нов.Карам предимно по асфалт (до работа и обратно и годишно
    две-три пътувания в чужбина (2-3к км)), но сравнително често се
    налага да изляза от асфалта - занимавам се с разни хобита, които
    ме карат да се влача по кофти черни пътища, сняг, пясък и т.н.,
    нищо екстремно, но няколко пъти съм затъвал в кал и пясък и
    няколко пъти съм се връщал от места, където не мога да премина с
    обикновен автомобил, така че изглежда най-добре ще ми пасне
    някакъв crossover/SUV. Много важно ми е да има читаво 4x4, релси
    на покрива и голям багажник (сега съм със Пежо 307 SW и багажника
    ми е малко малък).

    В този ценови диапазон, доколкото съм проучил, изборът не е
    особено голям, отчитайки текущи промоции и т.н. изглежда, че
    възможностите са:


    Dodge Nitro
    ----------------
    Nitro-то отвън изглежда много брутално, 177к.с., някакво 4x4 (не
    е ясно какво), но отвътре не е много впечатляващо (да не кажа
    долнопробно), особено неприятно изглежда почти пълната липса на
    пространство между предното стъкло и уредите/волана. Недостатъчно
    голям багажник. Също така много негативни са мненията за
    качеството на Додж. Така че е аут.

    Jeep Patriot/Compass
    ----------------------------
    Изглежда доста прилично, но недостатъчно голям багажник. 4x4
    системата Freedom-Drive
    I (http://www.jeep.com/en/4x4/how_syste.../freedom_drive) ми
    е доста странна: в автоматичен режим работи с предно предаване и
    при загуба на сцепление въртящия момент се предава изцяло на
    задната ос, вместо да се разпредели. Има ръчен режим на
    заключване с 50:50 разпределение на въртящия момент. Не ме
    впечатлява много (но аз пък и не разбирам )

    Suzuki Grand Vitara
    --------------------------

    Този не съм го разглеждал наживо, предимство изглежда да е
    наличето на бавни скорости. Централен диференциал със заключване,
    не е ясно какви са другите диференциали (на едно място пишеше, че
    задния диференциал може също да се заключва, не знам колко е
    достоверна информацията
    http://www.webwombat.com.au/motoring...ara-review.htm).

    Nissan X-Trail
    ------------------
    Mного голям багажник, централен диференциал със заключване,
    преден и заден LSD диференциали. Много нисък таван на задните
    седалки като минус.

    Изглежда X-Trail води класацията засега.


    Искам да питам знаещите, коя от 4x4 системите на горните
    автомобили е "най-добра"? Или ако няма "най-добра", какви да
    предимствата и недостатъците на всяка една при различни условия?

    Специално за X-trail, интересува ме как работи централния
    диференциал в "Auto" режим. Аз си го предствях, че нормално
    въртящият момент се предава 50:50 към предна и задна ос и при
    загуба на сцепление въртящият момент се пренасочва към оста със
    сцепление, да речем до сътнощения 100:0 или 0:100, НО според
    фирменото описание на AUTO режима нормално автомобилът се
    задвижва с предно предаване и само при нужда вътящият момент се
    разпределя ДО 50:50. Ще съм благодарен ако някой може да обясни
    как става това (за втора генерация X-trail).

  • #2
    До: Нисък клас нов Crossover/SUV

    А Субару Форестър защо не е в класацията ? След вчерашните изпълнения с моя, мисля че няма начин да закъсаш в кал с такова

    Още не мога да повярвам, че не затънах (почти) никъде.
    Вярата в конспирации е опростяване, което ни помага да обясняваме всичко.

    Коментар


    • #3
      До: Нисък клас нов Crossover/SUV

      Първоначално публикуван от imageo Преглед на мнение
      А Субару Форестър защо не е в класацията ?
      Ами ... защото не бях забелязъл, че има един модел, който ми влиза в ценовия диапазон.
      Сега ще му разгледам оборудването ...

      Коментар


      • #4
        До: Нисък клас нов Crossover/SUV

        Ходих да гледам Vitara-та и Forester-а ...

        Forester-а ми легна на сърцето, няма нищо, което да ми трябва, а той да го няма. Добра цена, също така.

        Гледах тук хвалебствия за AWD на Субару, особено как катери само на едно колело (http://www.youtube.com/watch?v=ooQRxlChvMw), но пък в една друга тема имаше съмнения по въпроса (дали Субару на кантар диагонално ще издрапа), каква е истината за модел с 5-скоростна ръчка ?

        Коментар


        • #5
          До: Нисък клас нов Crossover/SUV

          Новия Форестър е стандартно с VDC(тракшън), и не би трябвало да има проблем при "кантар" да захапе. Предния модел имаше версия с отворен диф и без VDC, и при диагонал няма кой да прехвърли въртящ момент към зацепеното колело. Ето виж един пример(виж след първата минута):

          Вярата в конспирации е опростяване, което ни помага да обясняваме всичко.

          Коментар


          • #6
            До: Нисък клас нов Crossover/SUV

            През март-април избирах кола с подобни изисквания, но малко по-голям бюджет, минах през доста магазини, ще се опитам да ги резюмирам. Правя уговорката, че тогава имаше много промоции и нямам актуални цени.

            Ситроен Кросър - цената беше 42 800 лв, с кожен салон и някакви екстри стигаше 45 хил. Не го тествах, защото Митсубиши Аутлендър много приличаше на него, хареса повече, а цената беше подобна. От Аутлендъра имам прекрасни впечатления, но жена ми, която беше на втората седалка и детето на третата казаха, че им е прилошало и бе отхвърлен. Впечатли ме ниският разход на гориво. И при двата се приспада ДДС.

            Рено Колеос - Най-ниската цена беше 36 000 лв., но за 4х2 и много гол модел. Като се надграждаха екстрите стигаше докъм 50 000. предимство бяха някои семейни дреболийки и глезотийки, които съм свикнал да ценя от стария си ситроен пикасо - например масички, места за чашки и т.н. ДДС не се приспада.

            Нисан Кашкай - Цените започваха от 38 000, но като прибавиш всичко, което ти трябва надхвърляха 50 000. За мен от всичките сувове този е най-близо до лека коля. Някои модели можеха да теглят ДДС.

            Нисан Х-Трейл - цени от 41 800 до 59 000. Като че ли може да се мисли върху него. Аз имах по-голям бюджет и затова го подминах.

            Хонда ЦРВ - Цената започваше от 39 000. Слагат се 2 камуфлажни седалки, за да се изтегли ДДС-то после се махат. Тогава не го тествах, после имах възможност да покарам. Не е лош вариант, но не ме грабва.

            Шевролет Каптива - Най-ниската цена беше 38 000, реално нелош модел ми предложиха за 44 000. Видя ми се много добро като съотношение цена/качество. Тегли се ДДС.

            КИА - Тъй като в семейството имаме Соренто, изобщо не съм се вторачвал в него, но помня, че всички твърдяха, че е най-добър като цена/качество. Това е странна кола. В нея няма нищо лошо и същевременно нищо прекалено добро. От всички гореизброени модели най-прилича на джип и същевременно някак си не можеш да му се израдваш. Спортидж е по-малък и по-евтин, по едно време даже май беше стигнал 34 000.

            Субару Форестър - тук много се говори за качествата на този автомобил и много се хвали. Но останах с впечатлението, че малко хора държат сметка за съотношението цена/качество. Един от моделите, които ми предложиха в магазина беше 75 000 лв. За тази цена по това време се намираше много доста по-джипест джип. (Ако забелязваш избягвам да казвам хубав/лош, защото не се чувствам компетентен). Предложиха ми и модел за 45 000 лв., но той нямаше нищо общо с хубавия. Общо взето отстъпките в Субару бяха най-малки.

            Ленд Ровър Фрилендър - 51 000 лв. С малко излиза от бюджета.

            Тойота РАВ4 май беше близо или малко над бюджета ти, аз не харесвам тази марка и затова не проявих интерес, но доста хора я уважават.

            Нямам мнение за Сузуки, не стигнах до тях.
            Спомням си, че карах някакви Хюндаи на познати, мисля Туксон и Санта Фе. По-малкото не ми хареса, по-голямото не беше лошо. Но не съм проверявал цените.

            В края на краищата аз си купих Митсубиши Паджеро за 57 000 лева. В момента обаче цената е доста по-висока. Запитах се какво бих избрал, ако бях на твое място. Ако е спешно - може би Ауландер, въпреки че Додж Нитро най-много ми харесва на външен вид. А ако не е спешно може би бих се повъртял покрай по-едрия клас. С много питане, чудене и пазарене излизат промоции, както беше с моето Паджеро.
            www.offnews.bg

            Коментар


            • #7
              До: Нисък клас нов Crossover/SUV

              Благодаря за информацията,

              Разглеждал съм доста от горните автомобили, но повечето са по-скъпи, без да впечатляват с особена проходимост, а аз слагам ударението малко повече на проходимост, отколкото на комфорт и без това карам кротко (преди година и половина тръгнах от едно място малко преди колега, който караше бременната си жена и след 300км ме беше настигнал ). Данъчен кредит не ползвам.

              Цените в момента са:
              I. Citroen C-Crosser - 58,000; Mitsubishi Outlander - 51,000;Peugeot 4007 - 52,000
              II. Renault Koleos -51,000; Nissan X-Trail - 44,000 (няма смисъл за гледам Qashqai+2 като има X-Trail)
              III. Honda CR-V - 45,000
              IV. Chevrolet Captiva -47,000
              V. Kia, Hyundai - имам предубеждения
              VI. Land Rover Freelander 2 - 64,000+
              VII. Toyota RAV4 - 49,400, само един модел и ниво на оборудване се вмества и то едва-едва

              Всичките горни са 4x2 през повечето време с "автоматично" подклюване на 4x4, някои със, някои без заключване на централен диференциал, само X-trail има LSD на мостовете, абе, паркетна работа.

              Само Subaru Forester и Suzuki Grand Vitara са със "постоянно AWD" и се включват в бюджета, бонус точки за X-Trail заради големия багажник и LSD-тата, пак паркетници, но поне с амбиции.

              Така, значи, разсъждавам и затова съм се спрял на едно от последните три. vOv

              Коментар


              • #8
                До: Нисък клас нов Crossover/SUV

                Грехота е да не ползваш данъчен кредит, това са десетина хиляди лева хвърлени на вятъра. От гореизброените модели половината имат такава опция. Именно оттам идва част от разликата в цените, моите са без ДДС, когато е възможно да се приспадне. Питай някой разбирач как да го измислиш, ако трябва през приятели го вземи. Освен това сигурен ли си, че това са реалните цени? И на мен при първото ходене в магазина ми казваха други, после започваха да се обаждат и да свалят. Моето паджеро също почна от 96 500 с ДДС, накрая стигна до 57 без ДДС, което с ДДС май прави 68 хил. Значи 18 хил. са свалили. Тойота Ленд круизър почна от 122 с ДДС, накрая стигна до 82 без ДДС (значи към 88 с ДДС) и то при положение, че очевидно демонстрирах, че това не е мойта кола. Бях се загледал по Инфинити - почна от 117, стигнаха 98. При Субару Трибека ми предлагаха 6 000 отстъпка, което ми се видя малко. Да, Фрилендърът също беше толкова на корична цена, свалиха го и без ДДС-то се получи 51.
                Сигурен съм, че в момента не са толкова на зор, както през април, но пак не са цъфнали и вързали. Обикаляй и демонстрирай, че имаш пари кеш и то за скъп модел, даже и да не е вярно и навсякъде оставяй визитки. Ще видиш после, че няма да те оставят на мира от промоции.
                Хората, които купуват нова кола са страшно малко. В един момент имах чувството, че с всички се запознах, засичайки се по шоурумовете. И дилърите ги обгрижват като писани яйца.
                Още нещо. Поразпитай за тестови коли, но не от първи път. Повечето вносители имат такива на по 5-6 хил. км, които продават с огромна отстъпка. Друга опция е да поръчаш модел, който още не е излязал. Ние например така си взехме пикасото - платихме го изцяло 2 месеца преди да е излязъл първият модел в света изобщо, само по картинка. Но излезе почти наполовина по-евтин. Разбира се рискът е огромен. При нас излезе сполучлив, едни приятели се загробиха с С4.
                Последно редактирано от Владимир Йончев; 24-11-09, 16:44.
                www.offnews.bg

                Коментар


                • #9
                  До: Нисък клас нов Crossover/SUV

                  Първоначално публикуван от chill Преглед на мнение
                  Благодаря за информацията,

                  Разглеждал съм доста от горните автомобили, но повечето са по-скъпи, без да впечатляват с особена проходимост, а аз слагам ударението малко повече на проходимост, отколкото на комфорт и без това карам кротко (преди година и половина тръгнах от едно място малко преди колега, който караше бременната си жена и след 300км ме беше настигнал ). Данъчен кредит не ползвам.

                  Цените в момента са:
                  I. Citroen C-Crosser - 58,000; Mitsubishi Outlander - 51,000;Peugeot 4007 - 52,000
                  II. Renault Koleos -51,000; Nissan X-Trail - 44,000 (няма смисъл за гледам Qashqai+2 като има X-Trail)
                  III. Honda CR-V - 45,000
                  IV. Chevrolet Captiva -47,000
                  V. Kia, Hyundai - имам предубеждения
                  VI. Land Rover Freelander 2 - 64,000+
                  VII. Toyota RAV4 - 49,400, само един модел и ниво на оборудване се вмества и то едва-едва

                  Всичките горни са 4x2 през повечето време с "автоматично" подклюване на 4x4, някои със, някои без заключване на централен диференциал, само X-trail има LSD на мостовете, абе, паркетна работа.

                  Само Subaru Forester и Suzuki Grand Vitara са със "постоянно AWD" и се включват в бюджета, бонус точки за X-Trail заради големия багажник и LSD-тата, пак паркетници, но поне с амбиции.

                  Така, значи, разсъждавам и затова съм се спрял на едно от последните три. vOv
                  100% еднакви с 4007,но по-скъпи като крайно оборудване. Смисъл Аутлендъра с 2.2HDi и ниво на оборудване като Пежо 4007 2.2HDi е по-скъп.

                  За цената на Аутлендър получаваше повече екстри. Много по-евтин от Кросъра,по-грозноват. Но за дизайна всеки си преценява. „Грозноват“ казвам,защото на някой хора не им харесва и ще крякнат веднага „Ъъъ грозен е“. За мен е красив. Справка за оборудването : Дори в най-ниското ниво има LCD дисплей 7",всички с-ми за сигурност,аларма и тонирани стъкла. Това от 51000лв. Новата трансмисия с двоен съединител (7 места,топ оборудване) е от 71000,което мисля че не си струва.


                  Много правилна посока,много добра кола. Относно ЛСД-тата. Смятам ,че това е чиста заблуда,да не казвам голямата дума-лъжа. При наличие на тракшън контрол(електронен тип ЛСД,наречен още електронен осов блокаж) и АБС(ЛСД-тата по принцип са малко скарани с АБС-а) няма никакъв смисъл от ЛСД-та. Само ще се оскъпи и усложни конструкцията.

                  И аз бях като теб. Извод- голяма глупост,не се забаламосвай от „предубеждения“. Понякога уж най-НЕпрестижното излиза най-добро в някои съотношение,включително цена-качество и комфорт-предлагано място-обем. И аз обикалях марки и шоуруми като теб,но накрая реших да рискувам и сега изобщо не съжалявам. Сега има отстъпка до 20% ,дори и да не си юридическо лице.




                  Относно 4х4 режимите на паркетниците. Всички без „постоянните“-Форестър и Витара, работят по следния начин.

                  Режим 2х4 (ако е наличен): Чисто предно предаване с тракшън контрол(ако е наличен/включен).

                  Режим 4х4 AUTO Разпределението e oт 100:0 до 50:50,при нужда си решава колко да подаде на задната ос. При Санта Фе,тризнаците и Фрилендър е винаги ПОНЕ 90:10. Относно „тризнаците“: там куплунгът,дори при режим 2х4 е частично блокиран,защото макар и не активиран (куплунгът) в него си има съпротивление и предава мощност.
                  (Този режим се отнася до тези без 2х4 режим- нормалния режим,в който се движат,ако не са в LOCK режим)

                  Режим 4х4 LOCK. В този режим,ако е наличен, разпределението се задава да е 50:50 (55:45 при Рав4)
                  и работи до коло 40-60км/ч. Минуса му е,че след много буксуване (от опит със СФ-то около 20-30мин игра на лед/сняг) се прегрява многодисковия съединител (по-горен наречен куплунг) и трябва да спреш за малко,за да поизстине. Поне при СФ-то (така казват от Хюндай и Borg-Warner) няма полседствия от прегряването на куплунга. Просто светва една лампа на таблото,че е прегрял, спираш и чакаш докато изгасне. Щом изгасне значи е изстинал и можеш да продължиш със включен блокаж.
                  Последно редактирано от Dino; 25-11-09, 18:28.
                  Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                  Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                  Volkswagen Bora AKL

                  Коментар


                  • #10
                    До: Нисък клас нов Crossover/SUV

                    Не съм много компетентен по въпроса, но днес се загледах по Фиат Седичи. Няколко неща ми направиха впечатление:
                    1. Доста прилично ниво на оборудване - +.
                    2. Доста ниска цена за версията FIAT SEDICI 1.9 8V Multijet 4x4 - 39000лв - +.
                    3. Нисък разход - 6.3/100 - +.
                    Като минус мога да посоча малкия просвет - само 19см.
                    Предполагам, че повечето тук ще се отнесат пренебрежително към фиатчето, но аз карам тази марка вече пета година и не мога да кажа, че съм имал проблрм с колата

                    Относно системата 4х4, следното е цитат от сайта на Фиат:

                    AWD Новият Fiat Sedici превключва бързо и лесно от режим на предно предаване към режим на 4х4. Всъщност, трябва само да се натисне един бутон, за да се избере един от трите възможни режима: “2WD”, “AUTO”, “LOCK”.

                    При режим “2WD” двигателното усилие е насочено само към предните колела. Този режим е подходящ при шофиране на нормални пътни условия (сух път), с цел намаляване разход на гориво.

                    Вторият режим на работа е “AUTO”. При този режим на работа двигателното усилие е насочено към предните колела. При нужда то се пренасочва автоматично и към задните колела. Системата осигурява оптимално усилие на задните колела, когато някои от сензорите установи ниско сцепление.

                    Третият режим на работа е “LOCK”. При този режим двигателното усилие е “заключено” и се разпределя по равно между предните и задни колела. Този режим на работа е подходящ при движение при екстремни пътни условия (пясък, кал, сняг). Този режим действа до скорост от 60 км/ч, след което системата превключва на режим “AUTO”, за да гарантира комфортно шофиране.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Нисък клас нов Crossover/SUV

                      Същото,като това,коет съм писал аз-за 4х4 системата. Всички СУВ-ове без среден диференциал са така. Или с виско куплунг(отживелица,ненадеждна работа) или с електрически/ел-хидравличен многодисков съединител. Всички с многодискови съединители (електро-хидравлични или електро-магнитни) работят по описания от мен начин. Фиат Седичи е Сузуки Ес по 4. Sx4. Това е любимецът ми в категорията мини-ван-сув-градска кола. Според мен е най-доброто предложение ,в света, в тази категория. Но всичко си е мое мнение,де.
                      Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                      Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                      Volkswagen Bora AKL

                      Коментар


                      • #12
                        До: Нисък клас нов Crossover/SUV

                        Първоначално публикуван от Dino Преглед на мнение
                        Същото,като това,коет съм писал аз-за 4х4 системата. Всички СУВ-ове без среден диференциал са така. Или с виско куплунг(отживелица,ненадеждна работа) или с електрически/ел-хидравличен многодисков съединител. Всички с многодискови съединители (електро-хидравлични или електро-магнитни) работят по описания от мен начин. Фиат Седичи е Сузуки Ес по 4. Sx4. Това е любимецът ми в категорията мини-ван-сув-градска кола. Според мен е най-доброто предложение ,в света, в тази категория. Но всичко си е мое мнение,де.
                        Карам едно такова Сузуки Sx4,с 6 ръчни скорости.Моторетката е с 310 Нм и смея да твърдя,че върви доооста прилично.И не харчи...4х4 системата е като сте я описали и се държи много добре.Тествано...Не е по-проходимо от Голфа,щото не съм го пипнал.Като слабо място за Офроуд забелязвам,че под 1000 об/мин не върви.На баир гасне.Но подмине ли ги...
                        0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                        Коментар


                        • #13
                          До: Нисък клас нов Crossover/SUV

                          Соти,добре че не си се докопал до окачването. Иначе мотора е страшен. 1.9 фиатските дизели са много луди. И много дърпат. СФ-то без газ катери баири,но леки. Ако е над 10,15-на градуса вече гасне.
                          Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
                          Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
                          Volkswagen Bora AKL

                          Коментар


                          • #14
                            До: Нисък клас нов Crossover/SUV

                            Първоначално публикуван от chill
                            Цените в момента са:
                            I. Citroen C-Crosser - 58,000; Mitsubishi Outlander - 51,000;Peugeot 4007 - 52,000
                            II. Renault Koleos -51,000; Nissan X-Trail - 44,000 (няма смисъл за гледам Qashqai+2 като има X-Trail)
                            III. Honda CR-V - 45,000
                            IV. Chevrolet Captiva -47,000
                            V. Kia, Hyundai - имам предубеждения
                            VI. Land Rover Freelander 2 - 64,000+
                            VII. Toyota RAV4 - 49,400, само един модел и ниво на оборудване се вмества и то едва-едва
                            От изброените в I. Ситроенът изглежда доста по-скъп, неоправдано, и можеш с чиста съвет да го отпишеш. Рено Колеос за 50+ ми изглежда страшно много, мисля, че беше доста по-евтин. А това му беше основната положителна ръка. Нисанът за 44 звучи примамливо. Хонда за 45 също е добре. Хюндай СФ го бива ако ти дават добра отстъпка, но Сорентото нещо безлично ми се струва. Въпреки, че от изброените е може би най-джип. Фрийлендър за тия пари ми се струва грехота. Рав4 със старите отстъпки беше добре, но сега ... Та за мен изборът ти ще бъде между:

                            Аутлендър, 4007, X-Trail, CRV и Санта Фе. Ако ще караш извънградско си вземи дизел. За тези коли на дълъг път това е по-добрия двигател.
                            Vitara 2.0 V6
                            Honda CRV (Gen 1)
                            Honda CRV 2.2 I-CTDI (Gen 3)
                            ВАЗ 2131

                            Коментар


                            • #15
                              До: Нисък клас нов Crossover/SUV

                              Аз карам Паджеро4, имам и Тойота 70-та серия - казвам го, за да не ме сметнеш за пристрастен.
                              От всички изброени по- горе бих взел дългата Витара.
                              Зима иде

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X