Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Консултация относно авиационно масло и спирт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Което ме навежда на мисълта преди да пипам кавото и да е по карбуратора да пробвам да смеся спирт със бензин
    което пък ме подсети че тук на доста бензиностанции има колонки с надпис етанол. доколкото обаче съм запознат е смес от бензин с етанол (мисля, около 15%). мненията на хората които карат с такова гориво се разделят на 2 - едните са много доволни, другите - не. аз не съм пробвал така че нищо не мога да кажа.
    Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
    http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
    http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

    Коментар


    • #17
      ами днес към 1.5литра спирт в резервара добавих 1л бензин- нещата се пооравиха, но пак не е както трябва да е, а и нямах мн време да си играя. Но ще стане.
      http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
      Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от Asen - Dezki
        ами днес към 1.5литра спирт в резервара добавих 1л бензин- нещата се пооравиха, но пак не е както трябва да е, а и нямах мн време да си играя. Но ще стане.
        Имай предвид, че смесите на нисши алкохоли и бензин се разслояват след известен престой и това може да компрометира експеримента ти.

        Коментар


        • #19
          това за спирта не ми е ясно, и кому е нужно в крайна сметка след като спирта (етанола) е скъп и ако му добавиш 60% дестилирана вода ще преоткриеш това което Борис Смирнов е открил преди векове той използвал като "горивна добавка" кисела краставичка

          иначе метанола е около 0.65лв/литър в баки по 20 литра. продава се свободно.

          относно маслото. ако няма никакво друго масло и мотора ти е "сух" и няма какво друго да налееш за да те докара до някъде тогава може да пробваш с това (авиационното) със сигурнос ще работи мотора и не вярвам да му стане нещо фатално в много кратък срок. зимата обаче не става. много се сгъстява на студено и ще е като петмез при минус 5 -10 градуса, няма изпомпване от картера. (работната му температура е от 50 до 200 градуса) ако си с хидр клапани не зная как ще работят тея клапани въобще. предполагам че миещите свойства са 0:0 (тъй като не е предвидено за това) а миещите присадки са си доста скъпи за да ги слагат ей така. резултата е да ти почернее мотора като арапин (от вътре) с всички последици.
          "..there is no substitute for cubic inches.."

          Коментар


          • #20
            къде го продават на 62 ст на литър?
            Ако е възможно дай някакви коорднати на учреждението.
            http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
            Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

            Коментар


            • #21
              Първоначално публикуван от Asen - Dezki
              къде го продават на 62 ст на литър?
              Ако е възможно дай някакви коорднати на учреждението.
              от тук:

              http://www.chimsnab-sofia.com/main.html

              успех с експериментите!
              "..there is no substitute for cubic inches.."

              Коментар


              • #22
                Много благодаря за линка- гледам и разни маркучи продават и други разни гъзарии
                http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
                Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

                Коментар


                • #23
                  Да се изкажа и аз по темата.
                  1.За спирта /алкохола/:
                  Не е проблем за мотора и както каза друг колега в Бразилия, а и на други места го използват 100% като основно гориво, но иска други настройки на горивната уредба, запалителната и газоразпределението. В случая при нас, не е проблем да се добавя към основното гориво-бензина- в пропорции които ще покаже практиката.
                  2. За авиационното масло:
                  Завършил съм в Долна Митрополия и имам зад гърба си "някоя и друга година" по родната ни военна авиация. Последно съм работил в тогавашния ВРЗ "Мургаш"- Враждебна. Та, казвам последното не заради "фукня", ами защото там се ремонтираха самолети и вертолети, както с ТРД /турбореактивни двигатели/, така и с бутални.
                  Цитираните по-горе масла, към които мога да добавя и МК-8/П/, заменени сега от МС-8П/КП/ и други такива, СА АБСОЛЮТНО НЕДОПУСТИМИ ЗА БУТАЛНИ ДВИГАТЕЛИ С ВЪТРЕШНО ГОРЕНЕ!!! Без да изпадам в подробности- това са изключително качествени, но тънки, почти базови масла! Там където има "П"- са с антикорозионна присадка. ТРД, ТВД /турбовитлови двигатели/ и т.н. са най-общо ГТД /газотурбинни двигатели/ и при тях мазането става чрез маслен клин, /създаван от специални, външни помпи/, на теория без триене, докато при нашите ДВГ триенето е почти гранично на сухото.
                  Ето, изпаднах в подробности- но с две думи- първите масла са толкова "тънки", че без проблем се използват като гориво в дизеловите двигатели, дори и без добавка на нафта. Дори "масово" се използват, като добавка към керосина, който е "по-сух" от нафтата, в която комбинация дизелите вървят перфектно.
                  Коментираните авиационни масла, са "подходящи"?! само за няколко минутна промивка на нашите мотори, при смяна на маслото.
                  Дано не съм бил прекалено обстоятелствен!
                  JEEP KJ 3.7 V6

                  Коментар


                  • #24
                    Абсолютно правилно.
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #25
                      Що, сигурно стават и за разни стари машини. В които с "ключ на старт" първо тръгва прокачка на маслото през целия двигател, чак после стартерът. Танковите дизели до В-46, старите МАЗове, КрАЗове, знам ли кой още.

                      Коментар


                      • #26
                        Re: Консултация относно авиационно масло и спирт

                        Първоначално публикуван от fakir Преглед на мнение
                        това за спирта не ми е ясно, и кому е нужно в крайна сметка след като спирта (етанола) е скъп и ако му добавиш 60% дестилирана вода ще преоткриеш това което Борис Смирнов е открил преди векове той използвал като "горивна добавка" кисела краставичка

                        иначе метанола е около 0.65лв/литър в баки по 20 литра. продава се свободно.

                        относно маслото. ако няма никакво друго масло и мотора ти е "сух" и няма какво друго да налееш за да те докара до някъде тогава може да пробваш с това (авиационното) със сигурнос ще работи мотора и не вярвам да му стане нещо фатално в много кратък срок. зимата обаче не става. много се сгъстява на студено и ще е като петмез при минус 5 -10 градуса, няма изпомпване от картера. (работната му температура е от 50 до 200 градуса) ако си с хидр клапани не зная как ще работят тея клапани въобще. предполагам че миещите свойства са 0:0 (тъй като не е предвидено за това) а миещите присадки са си доста скъпи за да ги слагат ей така. резултата е да ти почернее мотора като арапин (от вътре) с всички последици.
                        Здравей Факир,
                        Използвания етанол всъщност е денатуриран т.е. не може да се пие и затова не се плаща и акциз, също така всички биогорива са свободни от акциз.Процеса на денатуриране е просто добяване на хим.продукти - съгласно Закона за акцизите цитирам по памет :" денатурирането" е действие при което се добавят отровни или неприятни на вкус хим вещества към дадения продукт и се извършва в присъствието на данъчен служител.".Мисля че е чл.92 но не съм сигурен.
                        Поздрави,
                        С.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Консултация относно авиационно масло и спирт

                          За авиационно масло можеш да пробваш МС 20 по ГОСТ
                          използва се на Ан 2/КА 26 за двигателно масло и на Ми 8 /17/24 за осевия шарнир на носещия винт.Базово масло без добавки. Други авиационни руски масла не могат да се използват в ДВГ.
                          На метанол се движат Спиидуей моторите и драгстерите в Щатите

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X