Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С УАЗ Хънтър 2,7 до Англия

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • С УАЗ Хънтър 2,7 до Англия

    Заминаваме по необходимост с Хънтъра до Англия. Купихме го миналата седмица и за няколко дни се разочаровахме от качеството и дефектите по купето (развалиха се чистачките след 20 минути дъжд, скъсани пръскачки, заяждане на спирачния педал и още 5-6 подобни). Разбрхме че маркучите на хидравликата са много слабо място и ще ги сменим. Интересува ме какво друго трябва да сменим и да направим за да можем да отидем до Англия и да се върнем без проблеми.
    [url]http://ftp.domainbg.com/rocko/[/url]

  • #2
    Re: С УАЗ Хънтър 2,7 до Англия

    Леле... е сега се видя в приключение, по-добре да беше тръгнал направо за Англия вместо да бъркаш с ръка в гнездото на осите .
    Ако смениш това което най-вероятно колегите от форума утре ще те посъветват ще имаш "вечен" автомобил но ще фалираш. А лично аз мога аз начало да ти препоръчам да прочетеш това: http://www.offroad-bulgaria.com/viewtopic.php?t=267
    макар и да не е Хънтър качеството е същото
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      Ха. Роко после чакам издаването на книга "С УАЗ до там и обратно". Моето лично мнение, е че да си собственик на УАЗ първа необходимост е да имаш сервиз/гараж под ръка и верни приятели, които да могат да те дърпат. Това е и единственната причина да се задоволя с Патрола в София. Съвета ми към теб е да не тръгваш с тази кола ако не си наясно, какво те очаква във всеки един момент. За съжаление изненадите, които може да ти поднесе са повече от колкото предполагаш дори. Естествено ако не си милионер готов да плаща на всеки път когато закъса. Цените в Европа обаче на такива услуги са баснословни и ще ти излезе на сметка да си купиш самолетен билет, а защо не и кола. Ако все пак си решил да се впуснеш в това приключение искренно ти пожелавам късмет и успех.

      Коментар


      • #4
        приятелю

        нистина ти сачувствам,ама измисли друго средство,цените за авто услуги и пътна помощ наистина са доста високи.пак и машината оше не се е разработила нея назорваи.а пак кат се варне6 6е разказва6 то сигорно ще е много мойе и нарачник да издадещ>Лек пат и дано да е безавариен-----------успех
        "Ако не можеш да ги убедиш, объркай ги."

        Коментар


        • #5
          Руснаците имат една поговорка: Случайни хора УАЗ-и не карат...

          Ако сте купили УАЗ само по финансови съображения, без да съм лош пророк ще се откажете бързо от него. УАЗ-а е велика машина, но като жабата от приказката става принцеса само в ръцете на този, който иска да има УАЗ и точно УАЗ. Изказвания от рода на повредиха ми се чистачките са леко смешни – това не е проблем.

          А сега по същество:

          1. За да пътувате наблизо или далече с УАЗ-а е задължително да имате пълен набор инструмент и да сте съвсем наясно как се използва.
          2. Съберете си и си отпечатайте (ако не носите с вас ноутбук) цялата документация за УАЗ-а + принципни схеми и описания. Имайте в предвид, че едва ли някой в чужбина без значение в какъв сервиз ще може да се оправи лесно и бързо без документация, а там няма откъде да я намерите. Хубавата новина е, че навсякъде има интернет така, че носете си цифров апарат и ако нещо стане снимайте поствайте тук в портала и питайте, пък ние ще помислим...
          3. Осигурете си запас от най-важните части и детайли, които могат да се окажат критични при такова пътешествие.
          4. Имайте като резерв някой в България, който би могъл да ви изпрати по DHL например конкретна част, която не сте взели със себе си.

          Винаги се стремете да се оправяте сами, защото едно репатриране и сервиз в чужбина е много вероятно да надвиши всякакви ваши представи за сума... Проверете дали не можете да направите някаква застраховка по въпроса, която евентуално да покрива сервизни услуги. Задължително си подменете маркучите на хидравликата, и си вземете резервни спирачни маркучи. Носете си резервна бобина и свещи.

          По принцип УАЗ-а е абсолютно ремонто-пригоден във всякакви условия и няма нещо, което да не може да бъде поправено където и да е, иска се само техническа грамотност и известна доза сръчност.

          И накрая, ако имате проблем, с който не можете да се справите или не сте сигурни по добре попитайте, за да не го увеличите, без да искате...,откакто е измислен интернета нещата станаха доста по-лесни...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #6
            Предложение

            Най добре е да вземе от сервиза на "Карбон" един специалист да се разходи до Англия, пък може и някой мач да гледа.
            Само, че от Карбон дойдоха при мен със ЗИП. За съжаление вината за повредата е чисто моя. Още не съм свикнал на тази кутия. Оправиха нещата но следващия път да му мисля.

            Коментар


            • #7
              Между Впрочем руснаците имат едни виц:

              Жена седит сама дома и ждет мужа,
              Возвращется позно вечером.
              Она у дверей спрашивает:

              Где ти всю неделю проболтал ?
              Как я на рыбалки был.

              А чего 7 дней на рыбалки был?
              Да нет только один день.
              А чего 6 дней по бабом бегал?
              Да нет УАЗ в гараже сторожил.

              Коментар


              • #8
                не знам дали сте пътували с кола извън БГ, но според мен няма никаква смислена причина да се пътува с УАЗ до Англия, освен ако не планирате да участвате там в офроуд мероприятие...
                още по-малко с чисто нов /неразработен/ автомобил...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от LJ73
                  не знам дали сте пътували с кола извън БГ, но според мен няма никаква смислена причина да се пътува с УАЗ до Англия, освен ако не планирате да участвате там в офроуд мероприятие...
                  още по-малко с чисто нов /неразработен/ автомобил...
                  Какво имаш предвид (че няма смисъл...)? За мен например ще е много приятно да отида с Дифендъра до Франция например...

                  Коментар


                  • #10
                    Да ви призная, малко се обърках. УАЗът е можеби с най-много почитатели във форума. Сега каточели никой не вярва, че може да измине 4-5 хиляди км. без проблеми, при това нов. Ако не се лъжа беше избран за 4x4 на 2004.

                    Коментар


                    • #11
                      Това е кола за маниаци. Може да ги мине, и да не разбереш кое къде му е освен капаците на резервоарите. А нещо може да спре преди Драгоман. Понеже и е правен от маниаци с мизерни заплати. Наистина болта забит с чук държи по-здраво от пирон завит с отверка, обаче можеш да му вярваш когато всичките му чаркове вече са ти минали през ръцете.
                      Просто това не е машина, която може да мине с кръстачката за гуми като съпроводителен инструмент, и толкова. Има хора които сменят и полуоска с вратовръзка, ама те всъщност са си правили и УАЗовете сами В нормалните УАЗове освен идиота който кара, трябва да стоят и гащеризона и ватенката на идиота, де що инструменти си е купил и откраднал през годините, поне една кофа гайки, и приличен ЗИП.
                      Просто наистина не си струва да тръгвате с непозната кола. Той ще ви измъкне отвсякъде и ще стигне до в къщи. Обаче само ако го познавате...
                      Ако знаете руски, може да идете да кажем например на www.auto.ru/uaz и в търсачката да напишете "Хантер", "Хунтер", "409"... Да, на кирилица разбира се. Ако има проблеми с местния жаргон - ще помогнем.
                      Може да идете и на www.uazbuka.ru

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от Стефан
                        ... наистина не си струва да тръгвате с непозната кола. Той ще ви измъкне отвсякъде и ще стигне до в къщи. Обаче само ако го познавате...
                        точно това имам предвид - щом се "сблъсквате" с тази техника за пръв път може да си имате големи проблеми...

                        но исках да кажа също и че няма смисъл да се пътува с офроуд автомобил по перфектно асфалтирани магистрали /като изключиме пътя София-Ниш / - ако искат да правят шоу или нещо такова, да, но те са писали "налага ни се"...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          Какви са тези необходимости, какво е това чудо...

                          И с кораб ще е по- евтино, с колело ще е по- бързо, пеша ще имаш по- малко приключения.

                          "По необходимост" би било само ако имаш необходимост да пръснеш пари, похабиш нерви, изгубиш време в непредвидими авантюри.

                          Коментар


                          • #14
                            Мерси за мненията, тръгваме за Англия в неделя сутринта. После ако има нещо, нали има интернет
                            Направих първото техническо обслужване на 1200 км, проверени са всички маркучи и др. , смяна на масло и филтър и др. подобни.
                            Чакам последните мнения
                            [url]http://ftp.domainbg.com/rocko/[/url]

                            Коментар


                            • #15
                              Като почне непрекъснато да пали лампата "мотор" и да дава безсмислени грешки, проверявайте масите (и в куплунга на компютъра, той най-често), и сменяйте датчиците с Бош.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X