Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Привет колеги и аз съм в клуба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Привет колеги и аз съм в клуба

    Здравейте колеги.
    Казвам се Желязко и съм от Бургас.
    С баща ми преди година купихме Лада Нива 2004 година 60к километра абе чудна, боядисахме я стегнахме я и за няма и месец някой си я позна и ни остави без нея (дори неможах да я тествам на пресечен терен).

    Сега, година по-късно се сдобихме с 1994-та Pajero 2 GLS дълга база. Машината е добра, но е старичка и има много косури, за това имам някои въпроси на които се надявам да намеря отговора тук:
    - С какво масло да го карам - мотора е 2.5?
    - Имам копченце за окачването с 3 режима и когато го натискам и при спряло състояние и при движение нищо не се случва. За какво е този бутон, какво трябва да очаквам като го натисна? за да знаем къде да търсим проблема и да го отстраним все пак.
    - имам бутони за потгрев на седалките - но имат и степен Low значи ли че има и охлаждане?
    - оборотомера не работи - този който ми го продаде ми говореше за жило... аз незнам да има оборотомер с жило, какво да правя с него?
    - имам 3 уреда от които разбирам само за какво е средния, имам и компас който доколкото разбрах се калиброва - как става това? и за какво е уреда най в дясно?
    - къде мога да си купя ролбар за предната броня?
    Вчера го взехме и днес ходя само по застрахователи и кат-ове и нямаше време да го покарам и да видя за какво иде реч. По нататък като го покарам ще кача някоя снимка и ще споделя впечетления.

    Но като за начало
    Климатика е 2-зонов но не работи - смятам че това ще се отстрани.
    3-тата прехърква доста често.
    Последно редактирано от Желязков; 20-11-09, 18:35.

  • #2
    До: Привет колеги и аз съм в клуба

    Здравейте и Честито за новата придобивка.
    За въпросите и помощ може да се обърнете към Ваши съграждани и Съфорумци, които считам,че ще се отзоват на драго сърце и професионално.
    Успех и чакаме снимки!

    Коментар


    • #3
      До: Привет колеги и аз съм в клуба

      добре дошъл и честито
      аз карам с 10W40 марката не е от голямо значение.
      копчето с трите режима най вероятно е за промяна твърдостта на окачването,на него няма ли символ на амортисьор.
      Low означава ниска степен.
      оборотомера обикновенно взима сигнал от алтернатора ,но определено не е с жило.
      най десния уред ти показва надморска височина като трябва ръчно да го нагласиш от врътката.
      климатика догодина май месец го водиш на климатичар.
      а на скоростите смени маслото.

      Коментар


      • #4
        До: Привет колеги и аз съм в клуба

        Ами аз познати с такъв автомобил нямам но къде мога да намеря съфорумци?

        Коментар


        • #5
          До: Привет колеги и аз съм в клуба

          Първоначално публикуван от Желязков Преглед на мнение
          Ами аз познати с такъв автомобил нямам но къде мога да намеря съфорумци?
          ми ако не намериш тук във форума то не знам къде. попълни си в профила от къде си , по лесно е за всички

          Коментар


          • #6
            До: Привет колеги и аз съм в клуба

            потърси в Бургас един човек на име Явор..
            ако това не стига , търси Вромос....

            и ако не ги намериш, не търсиш правилно

            успех!

            Коментар


            • #7
              До: Привет колеги и аз съм в клуба

              Благодаря на всички копчето е за твърдостта да има символ с амортесьорче.
              Относно маслото и аз мислех да сипя такова но все пак да попитам за всеки случай.
              За оборотомера и аз така знам, не съм чувал за жило... тоя от автокъщата какви бабини девитини ми говори и аз незнам...
              Ще пробвам със смяна на смазочната течност в скоростната кутия дано всичко се оправи.
              За климатика знам, до сега само моята вектра не съм я водил при него, той като че ли не ми е някакъв голям дерт, по-скоро ме притеснява оборотомера - но ще се оправя и с него, добре че машината не е много нова и е сравнително простичка.

              Изрових 2 снимчички на интериора, баща ми се влюби в тази кола и я подкара като ежедневка и немога да я хвана да отида и да и направя една фотосесия....
              http://kachi-snimka.info/images/jdv1258795179e.jpg
              http://kachi-snimka.info/images/arx1258795210q.jpg
              http://kachi-snimka.info/images/jdv1258795244j.jpg

              Коментар


              • #8
                До: Привет колеги и аз съм в клуба

                Честито
                [img]http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg[/img]

                Коментар


                • #9
                  До: Привет колеги и аз съм в клуба

                  добре дошъл

                  Коментар


                  • #10
                    До: Привет колеги и аз съм в клуба

                    Здравей колега!

                    Честито за придобивката и много километри безаварийно каране.
                    Но така като ти чета поста имам чувството, че ни изпитваш.
                    Питаш, а знаеш, аз незнам и затова питам.
                    Аз благодарение на всички хора в този форум и с много четене на техните компетентни отговори, научих много за 4Х4 машините.
                    Пожелавам ти успех в подготвянето на машината и нищо лично
                    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Привет колеги и аз съм в клуба

                      Ами да ви кажа колеги имам някои представи за нещата, но нали знаете че вски автомобил, всяка марка си има тънкости и чалъми, аз също чрез форума си отговорих на много въпроси, но на тези които съм задал не успях да открия отговор.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X