Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Беглик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

    Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
    В никой случай, по скоро нещо, криещо се под мъглявата формулировка на Публично-частно партньорство. Държавата приема да контролира чрез Горското и РИОСВ, необходимите Министерства по тяхна програма отпускат целево финансиране на тия институции, пък нашия Форум извършва първоначалното почистване. И съм убеден, че например ДЛС Беглика имат право и могат да организират подобна търговска дейност, стига района им да се увеличи дотук и да се регламентира тая дейност правилно( само в случай ако това ДЛС подхожда правилно, че не знам държавно ли е, или вече е харизано на някой)
    Нищо не разбрах. ДЛС не е ли Държавна ловечовъдна станция?
    И форума да чисти първоначално?

    Коментар


    • #92
      До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Нищо не разбрах. ДЛС не е ли Държавна ловечовъдна станция?
      И форума да чисти първоначално?
      Държавно Ловно Стопанство, но дали Беглика е ДЛС, ДДС( Държавна Дивечовъдна станция) или ЛС( Ловно стопанство) аз не съм сигурен, а и няма значение. А за чистенето всеки сам си решава дали да участва или не, но Форума има добри традиции в добрите дела.
      Последно редактирано от zzlatev; 27-11-09, 19:29.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #93
        До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

        Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
        Държавно Ловно Стопанствор но дали Беглика е ДЛС, ДДС( Държавна дивечовъдна станция) или ЛС( Ловно стопанство) аз не съм сигурен, а и няма значение. А за чистенето всеки сам си решава дали да участва или не, но Форума има добри традиции в добрите дела.
        http://www.nug.bg/cgi-bin/index.cgi?...Level=2&lng=bg
        Аз мисля че и те не знаят какво са. За ена година 3 пъти им сменяха статута НУГ, ДАГ и Изпълнителна агенция по горите.

        Коментар


        • #94
          До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

          Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
          Държавно Ловно Стопанство, но дали Беглика е ДЛС, ДДС( Държавна Дивечовъдна станция) или ЛС( Ловно стопанство) аз не съм сигурен, а и няма значение. А за чистенето всеки сам си решава дали да участва или не, но Форума има добри традиции в добрите дела.
          Има значение дали я има буквичката "Д" отпред.
          Като изчезне, нещата ще се променят. Дали ще е за добро е друг въпрос.
          А иначе, за добрите дела - браво.

          Коментар


          • #95
            До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

            Добро дело е когато помогнеш за обща кауза. Добро дело е когато помогнеш за наболял проблем, който не е ничие задължание. НЕ Е добро дело когато решиш да свършиш работата на отговорните органи. Защото утре някой ще реши, че боклуците в обществото са твърде много и ще ги "почисти" с 12 калибър. Ролята на форума би могла да е помощ за органите, не тяхната отмяна. Да не говорим за обхвата на термина "самоуправство".
            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

            Коментар


            • #96
              До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

              Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
              Добро дело е когато помогнеш за обща кауза. Добро дело е когато помогнеш за наболял проблем, който не е ничие задължание. НЕ Е добро дело когато решиш да свършиш работата на отговорните органи. Защото утре някой ще реши, че боклуците в обществото са твърде много и ще ги "почисти" с 12 калибър. Ролята на форума би могла да е помощ за органите, не тяхната отмяна. Да не говорим за обхвата на термина "самоуправство".
              Ами предложете ефективен действащ начин да накараме институциите да си свършат работата. За контрола и събиране на парите поне теоритично има шанс, за почистване просто забравете. Но все пак кажете как виждате Общината и Горското да бъдат накарани да опазят мястото, като дори събраните жълти стотинки сега не остават при тях да се самофинансират, а отиват в държавните дебри.
              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
              www.ADV-Bulgaria.com

              Коментар


              • #97
                До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                Държавно Ловно Стопанство, но дали Беглика е ДЛС, ДДС( Държавна Дивечовъдна станция) или ЛС( Ловно стопанство) аз не съм сигурен, а и няма значение. А за чистенето всеки сам си решава дали да участва или не, но Форума има добри традиции в добрите дела.
                Първоначално публикуван от Todor6104 Преглед на мнение
                http://www.nug.bg/cgi-bin/index.cgi?...Level=2&lng=bg
                Аз мисля че и те не знаят какво са. За ена година 3 пъти им сменяха статута НУГ, ДАГ и Изпълнителна агенция по горите.
                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Има значение дали я има буквичката "Д" отпред.
                Като изчезне, нещата ще се променят. Дали ще е за добро е друг въпрос.
                А иначе, за добрите дела - браво.
                Малко офтопик:
                ДЛС - Държавно ловно стопанство. Преждеименуващо се Държавна дивечовъдна станция. Напълно равностойни по функции и задачи.
                По-преди - Държавно лесничейство, още по-преди - Държавно горско стопанство, още по-преди - Държавно ловно стопанство (пак). Най- първо - все пак Държавно горско стопанство.
                Много може да говори за политическа конюктура и цикличност..
                Като питаш обаче, къде е Горското, всеки ще те упъти
                Значи държавно горско стопанство, стопанисващо освен горите и голям държавен ловен/ни район/и. Като ловната дейност в държавните ловни райони е отдадена на концесия.
                Като питаш за "Ловното", ще те пратят в СЛРБ - съюза на ловците и риболовците. Е, има и още няколко ловси сдружения със същите функции, за сега "казионният" СЛРБ държи повечето ловни райони, стопанисвани от ловните дружинки.
                С въвеждането пак на Държавното ловно стопанство като термин се получава леко объркване за незапознатите.

                Като всяка местна държавна структура, ДЛС/ДГС е силно зависима от местните феодали. С ограничен ресурс и правомощия. Може да събира такси за къмпиране, но само в определени за това райони. От друга страна, няма специален текст в административно-наказателните разпоредби, относно налагане на глоби за незаконно къмпиране. Ползват се общи. За замърсяването и паленето на огън обаче има. Стига да го хванеш да пали и да си хвърля боклука.
                Някой замислял ли се е чисто технически как се съставят актове на 500 човека, примерно, пръснати на тази територия...
                И ако половината обжалват....

                Охраната на защитените територии е вменена на служителите на РИОСВ. Които чакат горското да им свърши работата....
                Незаконната сеч е криминализирано деяние и полицията също би следвало да вземе отношение. Както и за временно пребиваване без адресна регистрация...

                Но не са ни виновни само институциите за ситуцията.
                На първо място вината е в нашия манталитет.
                Гората е бащиния, боклука "в ряката"...
                Една акция ще спомогне за създаване на обществена нагласа на нетърпимост и ще доведе до натиск върху отговорните служби.

                Лошото е, че където и другаде на по-привлекателни места да се отиде, положението е същото..
                И все пак.. нали трябва да се почне от някъде...
                Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                Коментар


                • #98
                  Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                  Ами предложете ефективен действащ начин да накараме институциите да си свършат работата. За контрола и събиране на парите поне теоритично има шанс, за почистване просто забравете. Но все пак кажете как виждате Общината и Горското да бъдат накарани да опазят мястото, като дори събраните жълти стотинки сега не остават при тях да се самофинансират, а отиват в държавните дебри.
                  Ами писмото (в по-цивилизован вид), което написах по-горе, е добър старт. Колкото до финансирането - държавата разполга с начини да плаща на хората, които са си свършили работата. Ама начините не ми си иска да оповестявам публично. Законни са, но не е мястото тук да се коментират.

                  Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
                  И все пак.. нали трябва да се почне от някъде...
                  Колега, май с вас ще намерим общ език.
                  Последно редактирано от Тихомир; 28-11-09, 00:34.
                  Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                  Коментар


                  • #99
                    До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                    Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
                    Като всяка местна държавна структура, ДЛС/ДГС е силно зависима от местните феодали.
                    В много от случаите горските са местни феодали с много влияние. Да не забравяме че гората е основен поминък в региона.
                    Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
                    И все пак.. нали трябва да се почне от някъде...
                    Едни могат да чистят, да правят огнища, да демонтират съоръжения, а други са на ясно с чиновническите дебри. Нека всеки помогне с каквото може за опазването на Голям Беглик.

                    Коментар


                    • До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                      Май е модерно тези мерки да се наричат "реновиране" и "облагородяване" на мястото, което в българския варинант означава малко бетон тук-таме и после пак същото - всяко чудо за три дни. Дайте ми пример за само едно място в България, което е заразено с хомосапиенс и след това не е осрано и замърсено тотално. Най-много да го вземе някоя мутра, те май се кефят на язовири, да продава рибата и да си прави там стандартните неща, да не ги изброявам ...
                      Единственият начин, според мен е да се държат бацилите далеч от болното място. Малко инженерна мисъл и няколко машини могат да направят невъзможен достъпът за нормални автомобили. Това, разбира се, няма да затрудни ни най-малко читателите на този форум, даже ще ги зарадва
                      Както една открита рана, първо трябва да се почисти, а след това да се превърже и изолира, защото в противен случай тя се инфектира и се разраства.
                      Законово това може да се подплати, като се обяви язовирът за резерват или природен парк, не съм сигурен за термина.

                      Коментар


                      • До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                        Първоначално публикуван от sotk Преглед на мнение
                        Май е модерно тези мерки да се наричат "реновиране" и "облагородяване" на мястото, което в българския варинант означава малко бетон тук-таме и после пак същото - всяко чудо за три дни. Дайте ми пример за само едно място в България, което е заразено с хомосапиенс и след това не е осрано и замърсено тотално. Най-много да го вземе някоя мутра, те май се кефят на язовири, да продава рибата и да си прави там стандартните неща, да не ги изброявам ...
                        Единственият начин, според мен е да се държат бацилите далеч от болното място. Малко инженерна мисъл и няколко машини могат да направят невъзможен достъпът за нормални автомобили. Това, разбира се, няма да затрудни ни най-малко читателите на този форум, даже ще ги зарадва
                        Както една открита рана, първо трябва да се почисти, а след това да се превърже и изолира, защото в противен случай тя се инфектира и се разраства.
                        Законово това може да се подплати, като се обяви язовирът за резерват или природен парк, не съм сигурен за термина.
                        Всеки опит за изолиране на района ще го направи собственност на правоимащите. Много от районите около язовира не са достъпни за нормални автомобили и все пак са мръсни.

                        Коментар


                        • До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                          Напротив. Картографирането на замърсяванията в началото на темата доказва, че най-замърсено е около пътищата и лесно достъпните места. Това е ключът от бараката. Колкото е по-труднодостъпен един район, толкова е по-чист. Не става въпрос за забрана, а за затруднен достъп. Който си се потруди и си купи високопроходима техника, велосипед или пък просто си походи повечко да се забавлява, а селяните с голфовете - ВЪН, чрез поставяне на естествени препятствия по пътя... Това може да стане законово, чрез промяна на статута на местността. Или иначе казано - дайте ми една фадрома и ще реша въпроса за следващите 1-2 години

                          Коментар


                          • До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                            Цъ! Ни стаа! Трябва комплексен подход.
                            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                            Коментар


                            • До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                              . Или иначе казано - дайте ми една фадрома и ще реша въпроса за следващите 1-2 години [/QUOTE]
                              А горското от къде ще извозва материала?

                              Коментар


                              • До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                                Май все пак е по-добър добрият стар лост, без да забравяме опорната точка...
                                Искам България чиста!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X