Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Беглик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

    Така..., това което на мен ми става ясно, е единствено, че там не сте къмпирали, но за сметка на това през цялото време обяснявахте на другите кой какъв е и на какви интереси служи, кой бил член на незнам си какво си и т.н.

    Та тези снимки, които сте показали, единствено доказват липсата на каквато и да е задълбочена представа за положението в язовира... Да не говорим въобще за подмятането, видите ли проблемите са настъпили след като са си тръгнали съвестните, а са дошли разни други субекти и те са направили всичко това дето се видя... А кочината е градена с години... не е от вчера...

    Така че оттук насетне ако обичате, оставяте тази тема на тези които имат какво да кажат... Вие определено нямате...
    Последно редактирано от Венцислав Петров; 25-11-09, 15:49.
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #32
      До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

      Горното приемете като официално предупреждение. Още едно непремерено изказване срещу който и да е друг участник, задълго ще ви лиши от участие тук!

      За протокола и четящите отбелязвам, пълната липса на компетентност по въпроса който сте дискутирали и директните опити за манипулиране на аудиториятам които засега приемам, че са само поради вашата некомпетентност!
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #33
        До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
        Така..., това което на мен ми става ясно, е единствено, че там не сте къмпирали, но за сметка на това през цялото време обяснявахте на другите кой какъв е и на какви интереси служи, кой бил член на незнам си какво си и т.н.

        Та тези снимки, които сте показали, единствено доказват липсата на каквато и да е задълбочена представа за положението в язовира... Да не говорим въобще за подмятането, видите ли проблемите са настъпили след като са си тръгнали съвестните, а са дошли разни други субекти и те са направили всичко това дето се видя... А кочината е градена с години... не е от вчера...

        Така че оттук насетне ако обичате, оставяте тази тема на тези които имат какво да кажат... Вие определено нямате...
        Това, че не съм спал в конкретния случай на палатка, не означава, че не съм запознат - напротив, много добре съм запознат с цялата мърсотия по язовир В.Коларов и Широка Поляна, всяко лято съм прекарвал поне по седмица горе от 1992 година когато бунгалата на Кинтекс (Романтика)още се стопанисваха от Графа, пребивавал съм там още от времето когато хотел Рай не беше хотел Рай, а почивна станция към Българско Пиво, запознат съм много по добре с проблема от някой други, дори може да се учудите но познавам човека който изкупува гъбите на циганите, които пък от своя страна строят по горе споменатите "Лагери" от дъски!

        Коментар


        • #34
          До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

          Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
          Май не си наясно с дефиницията на думата "импровизиран". Именно такива са и това не е комплимент или омаловажаване на простотията. Напротив - показателно е за келешкото ниво и манталитета на заградителите.

          Не е моя работа да ходя да оправям след разни аграрни субекти, още повече че е работа на едни други институции, чиито личен състав в широк смисъл гони четвърт милион. Ама не се притеснявай доколко ще е проблем махането им. Ако ще се махат с лелеяната "гражданска разправа", важното е кой носи по-големи колове, пък ако ще се махат както си е по закон, не само че няма да има викове, ами ще има актове.

          Вече казах - не е луд, този който яде баницата и като гледам какво е своеволие и как "случайно" са си носили палети и врати, направо ми е чудно как досега никой не е помъкнал бетонобъркачка и кофражни платна, щом никой не пречи. Обаче хората не са виновни затова, че са прости. Виновни са тези, дето получават заплата, за да пресичат залитанията на простите. Тези с импровизираните огради и конструкции не вярвам да са там за първи път и от раз да са се развихрили като стоителни предриемачи. Започнали са с малко и като са видяли, че няма санкции са стигнали дотук и закономерно ще се развиват в тази насока, защото това далеч не е кулминацията на простотията. Сметка не трябва да се търси с "граждански средства" от тях, ами от тези, чията работа е контролът и опазването на такива места. Работата е там, че не им се търси сметка, защото като няма натиск, не си мърдат пръста и лесно могат да бъдат дискеритирани по почина "държавата е най-лошият стопанин" и заменени с частни инициативи. Именно такива са идеите на онези с феста и дотук за мен стана прозрачно, че разни отявлени форумни деятели ги подкрепят в тези им амбиции. Нито веднъж не чух и намек за притискане на заспалите държавни заплатояди, защото току се размърдали и нуждата от "частна инициатива" изветряла.

          Контрапунктът и решението не са никакви байкърчета, скейтърчета и прочее завоалирани комерсиални амбиции. Държавата при нас наистина е лош стопанин, защото пък нейният стопанин никакъв го няма. Затова и се търсят решения на парче. Онези измислени огради не са феодализъм, ами родовообщинен напън. Феодализмът е това, което копират байкаристите, гледайки от "големите батковци" с хотелите, плажовете, пистите и т.н.

          От лични впечатления твърдя, че Байкарията не са читави и асоциирането с тях нищо добро няма да донесе.
          С всичко съм съгласен.
          Аз не защитавам никого. Не знам какви са споровете с Байкарията. До сега четох всичко във форума за Беглик и видях, че един му пречел шума на феста и бил изгонен и било ужас и те оакали мястото. Другата страна - всички къмпингуващи също акат, което е нормално щото няма как един месец на язовира да се стискат. Което всъщност ме кара да се замисля кое цапа повече - 200 души за две нощи или 5 души за 30 дни и то само фекалиите да се сметнат. Стига, че много кафяво ми стана.
          Сега, ако отида да спя на палатка и се изтупат 200 души със сигурност ще изрева от ужас и аз. Също така обаче ще изрева от ужас ако ми опъне някой гъзар джипа, изсипят се 5-10 човека, изкарат софрите и надуят една чалга или каквато и да е друга музика. И не глухара, ами и дивото прасе ще изчезне от тази местност.
          Постоянно обикалям такива места и навсякъде е едно и също. Навсякъде има хора отишли заради въздуха и тишината и други отишли заради въздуха и врявата на голямата компания. Това според мен няма как да се спре. Разни хора, разни идеали. Важното е всеки след приключване на почивката да си почисти, да не дялка дънерите на дърветата за да си прави подпалки за огън, да не строи тоалетни, щото фекалиите си заминават по естествените закони на природата, ама найлона на импровизираната тоалетна кой го чисти и да не копае дълбока дупка, в която да изхвърля бутилки, кутии от бира и всичко друго, все едно е на сметището в Суходол - София. Това ме учудва как някой не го мързи да копае дупка, да изхвърли боклука, да избере клони от дърветата и да я скрие с тях. Трудолюбиви сме, спор няма. Имаме закони, правилници и куп наредбици и институции. Хубаво, ама при този язовир говорим за замърсяване от хилядите туристи, а не от някой предприятие или друг голям замърсител. Ако ние не се замислим за това, което правим, никой не може да ни наложи нищо. Доказано е, че на българите не ни пука за законите. Институциите са слаби, дай боже да се подобрят някой ден, ама как още никой не е измислил. Както е във всяка друга сфера от живота. На държавата ще е по-лесно да се справи със ситуацията, ако всеки сам започне да се променя към нещо по-добро.
          Даването на някакво място на язовира на Байкария още не успях да разбера как ще помогне за цялостния облик на язовира. С пъти обаче е по-лесно да заставиш организаторите на фестивал да почистят отколкото всеки отделен човек отишъл да къмпингува. Не защитавам никой, освен тези които си тръгват от мястото със събран боклук.
          На картографирането снимахме нарочно боклуците и останалите вредни неща. Съвсем спокойно можеше да ги пропуснем и да сложим снимки от този сорт





          и после да напиша - Какво му е на мястото, красиво е, няма боклуци. Ама какъв е смисъла. Мисля, че няма нужда повече групата от 16 участника да бъде обвинявана в пристрастия, тъй като и от нас всеки мисли различно, но всички бяха против боклука.

          Коментар


          • #35
            До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

            Първоначално публикуван от boyko100
            ...

            100% се разграничаваме от снимките имаме снимки и най-малкото такива сковани маси не сме имали, всичко тук изнесено е невярно - сеч не е имало, ползвана е дървесина от паднали дървета които са мъкнати от другия край на язовира!

            .......
            Нещо май ... "гузен негонен бяга"

            Незнам защо ни вменявате някаква връзка и протекция на "Байкария" при положение,
            че повечето участници, да не кажа всички,
            сме против провеждането на Феста на това място и нямаме нищо общо с "Байкария".

            Ако бях на Ваше място и съвестта ми е чиста,
            с всички сили бих се включил в решаването на проблема със застрояването и замърсяването на язовира.
            Защо не кажете кои са тези с "именията", кой сте виждали да реже незаконно, кой прави кейове, маси и кенефи?

            Нали Ви пука за това красиво място?

            п.п. Хубави снимки на кучета.

            Коментар


            • #36
              До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

              Нека да е ясно на всички. Тук са фактите и данните събрани от хора на OFFRoad-Bulgaria.com На база на тези данни и решение на Общественият съвет ще бъде взето решение, как и по какъв начин, да бъдат защитени нашите граждански права. Защото този язовир е на всеки Български гражданин, не само на неколколцина свиноподобни индивиди. И моля никой да не намесва каквито и да са външни организации. Позицията е, и ще бъде на OFFRoad-Bulgaria.com!
              VPetrov.photography

              Коментар


              • #37
                До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                Да 100% съм против боклуците, застрояването и тнт. ами имаше група момчета и момичета които пристигнаха в околноста докато ние бяхме там и започнаха да секат младо, живо борче - естествено направих им забележка и те спряха (сега ще търся снимка на колата им да я сложа тук)!

                Споменах за влаченето на паднали дървета от далеч, защото прочетох в предишен пост, че имало поголовна сеч (срещу която съм против) и в никакъв случай не казвам, че няма къмпингуващи които я практикуват.

                Просто съм много против феста защото не таз годишния, а миналогодишния съвпадна с почивката ни на същото място хотел Рай и съм се нагледал на страшни гледки - не е за вярване, и може би грешно свързвам постовете с боклука с Байкария, а и плановете им за бъдещето свързани с района хич не ми се нравят.


                Казах моето мнение за решение на проблема, няма да се повтарям.

                В никакъв случай къмпингирането, фестивалирането или каквото и да е друго мероприятие не трябва да вреди на природата.

                Частната природа е хубаво нещо, лошото е, че ще вижда само собственика и, или който му плати или който той прецени, мисля, че има начин природата да остане на хората, а нейното опазване зависи от сакциите и контрола от органите които я стопанисват.

                Коментар


                • #38
                  До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                  Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                  На база на тези данни и решение на Общественият съвет ще бъде взето решение, как и по какъв начин, да бъдат защитени нашите граждански права.
                  Няма смисъл да се караме кой цапа и кой не. Нека да си говорим за правила и как трябва да се заставят всички да ги спазват тези правила.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                    Не само за Г. Беглик, а и за и към всички къмпигуващи не в къмпинги.
                    1. Не ползвайте живо дърво за огън - пуши и не топли. Малко по на страна има доста паднали дървета.
                    2. Добре е да имате пожарогасител под ръка.
                    3. Съберете боклука при пристигане. Това което става за горене, го позиционирайте до огнището.
                    4. Ограничете до минимум отделяния боклук. Не е лошо при ходене на пазар, да се изнася част, или целия .
                    5. При напускане почистете така, че все едно Ви е нямало.Без значение колко мръсно сте го заварили. Полегналата трева не се брои.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                      Приветствам правилата на колегата Пенчо. Не бих се сетил да ги формулирам по-кратко и същевременно изчерпателно. Може би бих добавил само "Не палете огън на ново място, ако в близост вече има огнище".

                      И съм 100 на 100 съгласен със следното, което е казано без усуквания, изключения, условности и др.:

                      Първоначално публикуван от boyko100 Преглед на мнение
                      ... В никакъв случай къмпингирането, фестивалирането или каквото и да е друго мероприятие не трябва да вреди на природата...
                      Именно заради това участвах в картографирането.

                      Поздрави!
                      Искам България чиста!

                      Коментар


                      • #41
                        До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                        Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
                        Приветствам правилата на колегата Пенчо.
                        Недей, че мене май ме броят в другия лагер.
                        Иначе не мога да си обясня нежеланието за пиене на бира във Ветрило!
                        Последно редактирано от Goblin; 25-11-09, 18:35.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Не само за Г. Беглик, а и за и към всички къмпигуващи не в къмпинги.
                          1. Не ползвайте живо дърво за огън - пуши и не топли. Малко по на страна има доста паднали дървета.
                          2. Добре е да имате пожарогасител под ръка.
                          3. Съберете боклука при пристигане. Това което става за горене, го позиционирайте до огнището.
                          4. Ограничете до минимум отделяния боклук. Не е лошо при ходене на пазар, да се изнася част, или целия .
                          5. При напускане почистете така, че все едно Ви е нямало.Без значение колко мръсно сте го заварили. Полегналата трева не се брои.
                          Аз бих добавил " Не пречи на съседите(ако има такива) с шум или по друг начин."

                          Коментар


                          • #43
                            До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                            Първоначално публикуван от Todor6104 Преглед на мнение
                            Аз бих добавил " Не пречи на съседите(ако има такива) с шум или по друг начин."
                            Това е по подразбиране! Нали за това ходим там. Ако ми трябва джангър - Китен го знам къде е.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                              Първоначално публикуван от Георги-trimata
                              Аз бях от тези 16. В какво ме обвинявате?! Че съм член на Байкария ли?

                              Моля вместо да продължавате да разтягате локуми направете както направихме ние - пиуснете снимки. Те не лъжат.
                              Смятате ли за законни постройките от тези снимки.
                              1. Рампа
                              2. Скара бира на призрака.
                              3. Сцена
                              П.С. Забравих постройката от кал.
                              Прикачени файлове
                              Последно редактирано от Todor6104; 25-11-09, 19:00. Причина: П.С.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                                Първоначално публикуван от Георги-trimata
                                Аз бях от тези 16. В какво ме обвинявате?! Че съм член на Байкария ли?

                                Моля вместо да продължавате да разтягате локуми направете както направихме ние - пиуснете снимки. Те не лъжат.
                                По отношение на огньовете по време на феста ето малко снимки. Масово се горяха отчупени живи клонки и дървета. Да не говорим че всички навеси и сцената бяха направени с току що отсечени живи дървета.
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X