Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Беглик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

    Резултатите за състоянието на язовира, надминаха всички възможни представи. Тотална феодализация и престъпно отношение към природата. Престъпно във всякакъв аспект и като "хора" бивакували там и като липса на какъвто и да е контрол от съответните власти...

    При това съвършено съзнателно се извършваше опит за манипулиране от страна на "бивакуващи" там на аудиторията тук... Дали са си мислели, че няма да бъде проверено или пък, че това положение ще остане вечно не знам... Благодаря на колегите които положиха този труд за да може всички да видите тази вандалщина, която не подхожда дори на завоевател, как ли пък не на нормален български гражданин в собствената му страна...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #17
      До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

      Ето, че въпросните "пазители" , на природата, от групата на местно къмпингуващите, отново показаха реалното си лице и език.
      Смятат, че като са написали доноси до всички инстанции, след като са омаскарили не само природтата но и всеки който се опитва да я защити, ще продължата да опазват статуса си на "местни феодали".

      Само че няма да стане. Ако гражданското общество в България, не подтикне правителството да спре това РАЗДИРАНЕ , на красивата ни природа, ще се наложи гражданска разправа.

      Това повече няма да продължи ! Сигурен съм.
      Последно редактирано от Nik Nikolov; 25-11-09, 10:53.
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • #18
        До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

        Само да отбележа за колегата boyko100,
        "уважаемият господин", който е предоставил снимките всъщност е екип от 16 уважавани участници в този Форум.

        Ако Вие и Вашите приятели бивакуващи там, можете да се разграничите от построените феодални имения,
        множеството други постройки, сечта, огнищата и тоновете боклук, то направете го с доказателства.
        Иначе мнението Ви е чиста проба заяждане и спам.

        Ще продължим и с другите язовири, не се притеснявайте.
        Последно редактирано от zzlatev; 26-11-09, 18:01.

        Коментар


        • #19
          До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

          Първоначално публикуван от boyko100
          ............
          С този тон няма да докажете нищо. Тук се опитваме да водим смислен и цивилизован разговор.

          Относно обвинения в аранжиране: не подценявайте хора с коите водите диалога. В нито едно отношение.
          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

          Коментар


          • #20
            До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

            Това е извадка от мнение No 2 от темата.
            Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
            ....
            Искам още веднъж да напомня, че това е просто представяне на моментното състояние на брега на язовира.
            .....
            Това е състоянието на язорива към датата на заснемане.

            Първоначално публикуван от boyko100
            Мдааааа 16 уважавани участници които са членове на "Байконурия", отишли зорлем да намерят нещо, да обвинят човек които е къмпингувал там август месец, че не е почистил, със снимка направени три месеца след това, а пък от друга страна "съвестен" администратор веднага прегърна доказателствата и зараздава БАНОВЕ?!
            Това по-горе какво е? Това персонално се отнася към мен и ме окачествява като член на Байкария! Допълнително неправилно тълкува мотивите ми за участие в конкретната акция.

            ПП. Последно - във връзка с последното Ви мнение
            Не виждам какво трябва да доказвам, тонът ми е перфектен, не мисля, че някой трябва да чувства обиден от това което казвам, ако има съмнение в думите ми нека ги оборят.
            Тук ние сме доказали какво е състоянието на язовира. Ако вие имате претенции за вярността на нашите данни, то точно Вие трябва да ги оборите.
            Георги Гатев

            Коментар


            • #21
              До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

              Аз също съм от въпросните 16 души. Не съм член на Байкария. Нито одобрявам провеждането на подобен фест на това място.

              Но ситуацията, която видяхме там и която всички могат да видят чрез снимките е абсолютно неприемлива.

              Първоначално публикуван от boyko100
              100% се разграничаваме от снимките имаме снимки и най-малкото такива сковани маси не сме имали, всичко тук изнесено е невярно - сеч не е имало, ползвана е дървесина от паднали дървета които са мъкнати от другия край на язовира!
              Ако вие не сте обиколили цялата територия, която ние обходихме и заснехме, няма как да сте ги видели.

              Първоначално публикуван от boyko100
              Аз снимки ще пусна, но вие моля обяснете какво точно доказват вашите снимки правени 3 месеца след края на къмпингирането на това място?!

              В какво ви обвинявам в нищо, ако не се счита привързаноста ви към "фестоорганизиращите" бандюги!Не съм за диво кампингиране, 100 пъти съм повече против хотели, паркинги и др в тази местност, стига вече с глупостите, че единствената алтернатива е "Бюреккария".
              Не знам защо смятате, че преди 3 месеца е приключило къмпингуването, тъй като и в деня, в който правихме снимките, имаше хора, които си прибираха караваните. Всъщност не е толкова важно кой и по кое време създава тази мизерия, а защо се допуска това да се случва!? И какво трябва да се направи за да престане да се случва?

              Хората от Байкария имат свои идеи по въпроса. Какви са вашите идеи?
              Да опознаем България, за да я обикнем и да я пазим чиста!

              Коментар


              • #22
                До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                Колкото повече чета, толкова повече изтъняват загатванията за безпристрастното отразяване на нещата.

                Ситуацията е хвани едните, удари другите и е такава от десетилетия, поне от последното ми посещение на къмпинг, естествено без преспиване.

                За да са едните криви, не е задължително другите да са прави, а именно такава тенденциозност прозира от самото подхващане и "отразяване" на т.нар. фестивал. Въпросният фест се изтъква ако не като контрапункт на пълзящото самоуправство и неорганизирано освинване, поне като пример как трябва да бъде. Само дето хората са го казали - two wrongs don't make a right.

                От преките ми впечатления по този фест и от тукашните опити за манипулации в негова полза като на природозащитна инициатива, че и решение на множество проблеми се сещам за това:



                Напъните за "гражданска разправа" най-много да доведат от инсулт у напъващите се, щото не сам чул такъв призив примерно срещу Юлен, камо ли някой нещо да се е изрепчил на бат ви Цеко. Не говорим, че такава инициатива се квалифицира като самоуправство и в същността си не отстъпва на простотиите с импровизираните огради от снимките.

                Идеите на "хората от Байкария" ги знам и в основата им изобщо не стои тревогата как "това повече да не се допуска".

                Коментар


                • #23
                  До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                  Първоначално публикуван от Tontonella Преглед на мнение
                  Не знам защо смятате, че преди 3 месеца е приключило къмпингуването, тъй като и в деня, в който правихме снимките, имаше хора, които си прибираха караваните. Всъщност не е толкова важно кой и по кое време създава тази мизерия, а защо се допуска това да се случва!? И какво трябва да се направи за да престане да се случва?

                  Хората от Байкария имат свои идеи по въпроса. Какви са вашите идеи?
                  Да, може би има още къмпингуващи, но по мнение на администратора на форума Дулен е човека най замърсяващ от всички и се явява тук единствено да манипулира мнението на хората и на тази основа получава БАН!

                  Моите предложения бяха написани в тази тема преди да се раздели!

                  А именно

                  1. Зелен патрул - (които да се издържа от таксите плащани от къмпингуващите)
                  2. Ясни правила за къмпингиране
                  3. Постоянно присъствие на хора от зеления патрул които да следят за спазване както за чистотата така и за реда, да се въведе за всеки час на пристигане и час на тръгване под контрола на патрула
                  4. Не провеждане на всякакви мащабни прояви вредящи на природата като въпросният Фест, незастрояване (Хотели и др.)

                  Така е в Чехия, Германия, Гърция пък дори и в САЩ, ако има такива посетили парка Йелоустон могат да потвърдят - 1 хотел няма в парка, има план къде, кога, кой ще къмпингува и при проблем - веднага го намират, има рейнджъри които посещават местата, разговарят с къмпингуващите и огромни табели с правила!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                    Първоначално публикуван от boyko100 Преглед на мнение
                    Да, може би има още къмпингуващи, но по мнение на администратора на форума Дулен е човека най замърсяващ от всички и се явява тук единствено да манипулира мнението на хората и на тази основа получава БАН!

                    Моите предложения бяха написани в тази тема преди да се раздели!

                    А именно

                    1. Зелен патрул - (които да се издържа от таксите плащани от къмпингуващите)
                    2. Ясни правила за къмпингиране
                    3. Постоянно присъствие на хора от зеления патрул които да следят за спазване както за чистотата така и за реда, да се въведе за всеки час на пристигане и час на тръгване под контрола на патрула
                    4. Не провеждане на всякакви мащабни прояви вредящи на природата като въпросният Фест, незастрояване (Хотели и др.)

                    Така е в Чехия, Германия, Гърция пък дори и в САЩ, ако има такива посетили парка Йелоустон могат да потвърдят - 1 хотел няма в парка, има план къде, кога, кой ще къмпингува и при проблем - веднага го намират, има рейнджъри които посещават местата, разговарят с къмпингуващите и огромни табели с правила!

                    Ами четох, четох и се чудя как те оставиха толкова време да обиждаш хората във форума. Явно в момента няма модератори.
                    Аз също бях от тези 16 души заснели мястото. Чувствам се засегнат когато ми лепва някой определения, че съм някакъв член на "Байконурия" и съпровождащите негативи от това. Ми нямам нищо общо. Кефи ме язовира, минавам често по този път и по тази причина приех идеята за картографирането. От тези 16 души нямаше нито един идиот, който да отиде да си аранжира боклуци, да сече дърва, да строи бараки за да си направи снимки и да обвинява някой след това. Нямам претенции кой точно е замърсил. Ако някой има снимки на къмпингуващи може да ги пусне за да стане ясно. Аз лично бях от 4-та група открила 3 "квартала", където са сковани бараки, дървени огради, кенефи, маси. Де да знам кой го е направил, ама не е редно. Провеждането на всякакви мероприятия на язовира не е лошо, но когато има контрол и лична отговорност, към състоянието в което се оставя мястото след мероприятието. Това лесно може да се направи след като при даване на разрешение се сключи един договор с организатора, в който се опишат съответните задължения и неустойки при неспазване. Така като не си почистят, следва глоба и с парите отиват безработните роми и почистват.

                    Тези Зелени патрули са хубава работа, но няма как да се издържат с такси за къмпинг, щото ще е смешно да ми искат 80лв. за палатка примерно. Такива такси няма в упоменатите от теб държави като Австрия и т.н. Ходих и видях. Ясни правила за къмпиране - всеки го пише това ама май никой няма представа какви да бъдат, щото не съм прочел нещо конкретно. Хора от Зелени патрули до къмпингуващите и час на пристигане и час на тръгване - това в гората не може да се случи. Може да се случи в една строго определена зона, но за целия язовир ще са необходими поне 200-300 души патрули.

                    Obersturmbahnfuehrer оградите съвсем не са импровизирани. Ако смяташ, че са такива, то би следвало да няма проблем следващата година да отидем да ги изчистим. Не знам само как хората, които са ги правили ще се съгласят.

                    Около язовир Доспат има множество беседки, чешми и т.н. Те са направени и оставени за ползване от всички хора, макар и там да се появиха говеда дето замърсиха всичко. Тези неща са направени със съответните разрешителни, планове, и на определените за това места. Сложени са кошове, които общината има ангажимента да почиства. Прекрасно е да има такова място дето да седнеш, да починеш ДА СИ ПОЧИСТИШ и да оставиш и за другите.
                    Другите бараки, сковани дъски като маси и кенефи дето ги снимахме нямат място в гората, защото означават единствено, че някой незаконно си е присвоил местенце.

                    Ние показахме едно настоящо положение. Аз лично ако имам снимка, на някой дето сере бих я лепнал в голям формат, без значение кой е на снимката, било то някой от "Байконурия". Мероприятието се проведе, точно щото да се покаже настоящото състояние. Никъде Злати не написа, че обвинява този или онзи. Молбата беше някой да си каже извинявайте аз бях на къмпинги и "забравих" да си почистя. Със сигурност ще се оцени такова изказване. Кво толкова, нали всички са мъже или пак се репчим във форума какви сме великани, пък всъщност си четем свити като мишоци пред компютъра и се правим на обидени

                    Коментар


                    • #25
                      До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                      С интерес следя темите за Г. Беглик, но се видя, че само чрез форума нещата е трудно да се решат.
                      Предлагам среща в някоя "неутрална пицария" на заинтересованите страни. Мисля, че на по бира нещата няма да са толкова черни.
                      Наблизо ми е "Ветрило" на ул. Солун.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                        Първоначално публикуван от boyko100
                        Хахаха, голям смях нещо като съдник....по-скоро като господ се явявате господине, имаше снимки и много свидетели как се оставя след къмпингуването на Дуле и Тодор, а вие как ще докажете, че уважаемия г-н дето любезно е предоставил снимките не "аранжирал" услужливо пейзажа или след това на същото място не е имало други къмпингуващи ставате смешен и правите форума смешен с всички схеми и глупости направени от самата БАНДЕРИЯ най-вероятно?!
                        След моя пост може спокойно и мен да баннете, за мен извода е един, че вашият форум и вие манипулирате цялата тема, опитвате се да влияете върху мнението на хората (което е без значение).

                        Има вече подадени сигнали и уверение от компетентните органи, че ще се вземат мерки

                        Почваме скоро да гледаме сеир Сеира на бандата от "Феста", дано след това да можем да пишем и да се запознаем отново с вашето "ново" мнение


                        П.П. Между другото аз и моето ново сдружение "Ролерия" сме си харесали няколко места около язовир Доспат и около Широка Поляна, догодина ще ви каним на "Фест", по-догодина ще строим хотели наоколо и ще изгоним всички вокруг за да можем да се НАЛАПВАМЕ, надявам се на същата подкрепа от вашият форум и по-специално от "справедливият" администратор - гъбка никой няма да откъсне, минаване по туристическите пътеки - петарка
                        Вие сте следващият дето има 24 часа за доказване...!
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #27
                          До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                          Май не си наясно с дефиницията на думата "импровизиран". Именно такива са и това не е комплимент или омаловажаване на простотията. Напротив - показателно е за келешкото ниво и манталитета на заградителите.

                          Не е моя работа да ходя да оправям след разни аграрни субекти, още повече че е работа на едни други институции, чиито личен състав в широк смисъл гони четвърт милион. Ама не се притеснявай доколко ще е проблем махането им. Ако ще се махат с лелеяната "гражданска разправа", важното е кой носи по-големи колове, пък ако ще се махат както си е по закон, не само че няма да има викове, ами ще има актове.

                          Вече казах - не е луд, този който яде баницата и като гледам какво е своеволие и как "случайно" са си носили палети и врати, направо ми е чудно как досега никой не е помъкнал бетонобъркачка и кофражни платна, щом никой не пречи. Обаче хората не са виновни затова, че са прости. Виновни са тези, дето получават заплата, за да пресичат залитанията на простите. Тези с импровизираните огради и конструкции не вярвам да са там за първи път и от раз да са се развихрили като стоителни предриемачи. Започнали са с малко и като са видяли, че няма санкции са стигнали дотук и закономерно ще се развиват в тази насока, защото това далеч не е кулминацията на простотията. Сметка не трябва да се търси с "граждански средства" от тях, ами от тези, чията работа е контролът и опазването на такива места. Работата е там, че не им се търси сметка, защото като няма натиск, не си мърдат пръста и лесно могат да бъдат дискеритирани по почина "държавата е най-лошият стопанин" и заменени с частни инициативи. Именно такива са идеите на онези с феста и дотук за мен стана прозрачно, че разни отявлени форумни деятели ги подкрепят в тези им амбиции. Нито веднъж не чух и намек за притискане на заспалите държавни заплатояди, защото току се размърдали и нуждата от "частна инициатива" изветряла.

                          Контрапунктът и решението не са никакви байкърчета, скейтърчета и прочее завоалирани комерсиални амбиции. Държавата при нас наистина е лош стопанин, защото пък нейният стопанин никакъв го няма. Затова и се търсят решения на парче. Онези измислени огради не са феодализъм, ами родовообщинен напън. Феодализмът е това, което копират байкаристите, гледайки от "големите батковци" с хотелите, плажовете, пистите и т.н.

                          От лични впечатления твърдя, че Байкарията не са читави и асоциирането с тях нищо добро няма да донесе.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                            "- Паниковского бьют! - закричал Балаганов, картинно появляясь в дверях.
                            - Уже? - деловито спросил Бендер. -- Что-то очень быстро."

                            Предлагам, засега да оставим настрани оффтопика "Виновни и невинни за замърсяването" и да погледнем реално фактите по тази тема такива, каквито са представени в нея.

                            Налице е огромен труд, положен от групата, по заснемане състоянието на защитените територии и систематизирането на тази информация. Тя може да бъде използвана по различни начини, разбира се, но полезността и е безспорна. Справедливостта изисква да се отбележи, че никъде в постинга на г-н Златев не се съдържат обвинения за замърсяването към конкретни участници.

                            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                            ...липса на какъвто и да е контрол от съответните власти... ...

                            По поставения от г-н Петров, а сега и от boyko100 въпрос за контрола по използването и подържането на територията около язовира:
                            Всякакви инициативи, било на форума, било на граждани или организации, би трябвало да бъдат съобразени с действащите законови рамки, които са и определящи за евентуалните им правомощия.
                            Не знам доколко бих била полезна, тъй като не се занимавам с екологично право, а и специалността ми е далеч от опазването на околната среда. Виждането ми е само на база общата законова конструкция. Добре би било, ако има участници, които са наясно със спецификата и детайлите – да внесат корекции и допълнения.

                            Както вече писах, статута на язовира (вкл. териториите около него) са под режима на Закона за водите. По-детайлно, управлението и контролът са регламентирани в "ПРАВИЛНИК ЗА УСЛОВИЯТА И РЕДА ЗА УПРАВЛЕНИЕТО, ВЪЗЛАГАНЕТО НА ДЕЙНОСТИТЕ ПО ПОДДЪРЖАНЕ И ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ, ВЪЗЛАГАНЕТО НА ТУРИСТИЧЕСКИ ДЕЙНОСТИ, ОХРАНАТА И КОНТРОЛА В ГОРИТЕ, ЗЕМИТЕ И ВОДНИТЕ ПЛОЩИ В ЗАЩИТЕНИТЕ ТЕРИТОРИИ - ИЗКЛЮЧИТЕЛНА ДЪРЖАВНА СОБСТВЕНОСТ" издаден от Министерството на околната среда и водите и обнародван в ДВ бр.49/14.06.2005 год.
                            Не мисля, че се налага тук да възпроизвеждам целия правилник, всеки заинтересован може да си го изтегли било от сайта на Държавен вестник, било от някоя от безплатните правно-информационни системи.
                            В най-общи линии, контролът е възложен на териториалните РИОСВ, а в случая – РИОСВ-Пазарджик, където (ако не се лъжа) работи участник от форума.
                            Какви са правата и задълженията на самата инспекция, сочи "ПРАВИЛНИК ЗА УСТРОЙСТВОТО И ДЕЙНОСТТА НА РЕГИОНАЛНИТЕ ИНСПЕКЦИИ ПО ОКОЛНАТА СРЕДА И ВОДИТЕ" Издаден от Министерство на околната среда и водите и Обн. ДВ. бр.65 от 27 Юли 2004г., изм.ДВ бр.16/15.02.2008 год.

                            Искам отново да обърна внимание, че каквито и действия да бъдат предприемани по използването, контрола и охраната на териториите, невъзможно е те да не бъдат най-малкото съгласувани с институциите или ако ще бъде упражняван граждански контрол върху същите тези институции – поне да се знае кои са те и кой за какво е отговорен.
                            Последно редактирано от Danika; 25-11-09, 15:12.
                            Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                            Коментар


                            • #29
                              До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег

                              Нашият форум многократно е показвал и доказвал възможността да защити една гражданска позиция. И сега след като имаме материал съм сигурен че ще намерим законосъобразно решение за това как точно да помогнем на съответните органи да си изпълнят правомощията им по закон. Не разбирам щенията и първо сигналните реакции на разни господа. Да, това положение не може да остане и със сигурност ще се промени към по-добро бъдете сигурни. И за целта ще намерим и най-правилният начин...
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • #30
                                До: Резултати от картографирането на замърсяванията по южния бряг на язовир Голям Бег














                                Tова са снимки на тръгване точно на същата поляна на която имаше 2 палатки и която в последствие е снимата от групата дето е била на място със странните маси, в кадър се вижда купичката за вода на кучетата която е прибрана в последствие, като допълнителна информация аз и моето семейство сме пребивавали в станцията на водите на Широка Поляна стопанисвана от семейство Сапунджиян - така, че не виждам какво доказвам, но ето снимков материaл дано върши работа и ме отърве от БАН, ако не стига казвайте да търся още
                                Последно редактирано от boyko100; 25-11-09, 15:45.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X